Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podráždené/zapálene slepé črevo?

Príspevok v téme: Podráždené/zapálene slepé črevo?
Hard777

Predvčerom, to je utorok večer pred spaním som cítil jemnú bolesť na pravej strane pod bruchom. Teda sám neviem posúdiť o akú bolesť ide, je to take zvĺaštne, ani nie pichacia bolesť, ani nie rezanie, ani nie klasická bolesť, ale taký zvláštný tlak. ďalší deň ráno, to je streda to bolo trošku viac intenzívnejšie v tej istej časti, keď som ráno skočil s postele na pravú nohu, tak to zabolelo viac.
Bol som u obvoďáka, a ten mi stláčak brucho, bral mi aj krv, a ta mala nejaký výsledok 8, to neviem čo je. Povedal mi, že ak sa to rapídne zhorší mam ísť na chirurgiu, a ak nie, o 2 dni k nemu na kontrolu. Ďalšia noc bola zvláštna, zobudil som sa v noci, na to, že keď sa chcem silnejšie nadychnúť, tak ma to v ľavej časti ale tentoraz v boku picha. Skusil som si sadnuť, no neprestalo to, tak som si ľahol, a keď som sa silnejšie nadychol, prestalo to.
ale celý deň ma to bolí na ľavej strane vedľa pupku, a tá bolesť v pravo pod bruškom je trošku slabšia, ale stále pretrváva v takom intervale, že boli, neboli, boli neboli, dookola, keď ležím, boli to menej.
Teraz neviem, môže to byť slepé črevo? Teplotu nemam, nechuť do jedla nemám. Zatiaľ som doma, nešiel som na chirurgiu.
Ale ďalšia vec je, že už asi viac ako týždeň nemám normálnu stolicu, mam menšiu zápchu, hoci pôjdem na WCko aj 3x cez deň, tak stále sa vyprázdnim len po veľmi trošičku

Hard777

Vraj to môže byť spôsobené presne tou zapchou, brali mi krv/moč, aa výsledky zápal nepotvrdili, čo je len dobre. No stále mam problém s vyprázdňovaním, pôjdem aj 3x denne, ale nevyprázdnim sa úplne, len po troške, cítim sa aj plný.
Keď sa na WCku snažím tlačiť, tak občs to ide, ale pri tlačení ma to boli na ľavej strane trošku ďalej od pupka. Už som aj preriedil jedlo, žiadne sladkosti ani čokolada a nič také, len nejake cestovinky, a mixovane jedla, aj čaje len mätový a bylinkové, no zatiaľ to nepomáha. Jem aj zavarané slivky, tak snáď to pomôže

Juliana_1

Plné príznaky u akútneho zápalu slepého čreva sa vyvinú behom 48 hodín. Okrem typickej bolesti je dosť charakteristické nechutenstvo, napínanie, alebo zvracanie.
Môže byť prítomná zápcha alebo hnačka a zvýšená teplota.
Pokiaľ ale berieš nejaké lieky môžu "maskovať" zápal slepého čreva.
Či je to "slepák" alebo nie, teda zápal zistíť ak si stačíš brucho tesne vedľa pupka a pichne ťa v mieste slepého čreva a nie zriedka ak zatlačíš na miesto slepáka pichá aj v ľavom podbruší.
Skús málo zrelý banán, alebo sušené slivky.

redka

mozno nemas nic so slepakom len poriadnu zapchu... ono niekedy aj ked ides na vecko na velku nemusi znamenat ze nie si zapeceny... ja na tvojom mieste si dam klystir ale na to nema kazdy gule :D ale isto by ti to pomohlo... akus pit viac vody, trosku sa pohyb... mozno nieco mastnejsie keby si zjedol.. nejaky olej to by mozno tiez pomohol.... lanove semienka a pod

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Podráždené/zapálene slepé črevo? - Fórum - ZDRAVIE.sk