Chrápanie spôsobené alergiou alebo zápalom pľúc?

Príspevok v téme: Chrápanie spôsobené alergiou alebo zápalom pľúc?
Toňa

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na toto: môj frajer takto pred rokom prekonal, resp.prechodil zápal pľúc. Lekár mu stanovil zlú diagnózu. Vyzdravel sa, ale odvtedy ako keby ostal stále zahlienený. Stále vykašliava, soplí. Jedna vec je, že je alergik, senná nádcha či kvitnúce stromy, klasika. Ďalšia vec je, že začal otrasne chrápať. Chrápe ako starý človek a to má len 19 rokov. Počujem to a budí ma to aj cez štuple do uší už. Občas sa zobudím v noci aj na to, že má asi apnoe, párkrát sa stalo,že prestal ako keby dýchať, ale potom zase pokračoval nerušene v spánku. Doktor mu poradil, nech si dá vystužiť podnebie alebo urobiť v nose priehradku odobratím nejakých kostičiek. No ja nechcem, aby doňho zbytočne rezali, keď problém je niekde inde, keď možno chrápe pre opuchnuté všetky možné sliznice z neustáleho zahlienenia. Tak som vás chcela poprosiť, či s tým nemáte náhodou niekto nejakú skúsenosť alebo či neviete poradiť nejakého lekára ( alergologička nepomohla ), ktorý by mu vedel pomôcť aj bez toho, aby išiel pod nože. Ďakujem veľmi pekne ;)