Mám 14 a asi som tehotná

Príspevok v téme: Mám 14 a asi som tehotná
mkricilova

Ahojte mam 14 rokov o nedlho 15, vazne niesom pysna na to co tu pisem.. ale bohuzial uz sa stalo.. Priatel sa mi tam dole vystriekal.. bolo to 25.marca.. kramy som mala pred tym 7 marca. takze som nemala plodne dni... ale teraz je 13.marca a mne už 6 dni meškaju kramy.. a tak 3 dni ma boli v podbrusku... od coho to moze byt ? myslite ze by som mohla byt v tom ?.. poradte mi prosim

0vecka

2 excentrik trosku som googlil je dost mozne ze mas pravdu ..cital som niekde o takom pripade ale to bolo uz davno je mozne ze vtedy bola trestnopravna zodpovednost od 15.

inak je to paragraf 215 a znie trosku inak ako si ho napisal. Je ale mozne ze su tam vynimky. Niesom pravnik ale logicke by mi napr prislo ze sa dvaja ludia nemozu navzajom zneuzivat kedze je to v odseku zneuzivanie.

wwwold.justice.sk

excentrik

0vecka - preco myslis, ze to nie je trestny cin? Hranica trestnopravnej zodpovednosti je 14 rokov a zakon hovori "Kto vykona suloz na osobe mladsej ako 15 rokov, odsudi sa na ..." . Ja v tom nevidim ziadnu zmienku o vynimke pre dvoch 14 rocnych. A kedze trestnost plati pre kazdeho, kto je trestnopravne zodpovedny, oni ako 14-rocni uz spadaju do tejto kategorie. Podla mna su v tomto pripade zodpovedni obaja, "vykonat suloz" sa nevztahuje len na muza, to by bolo trochu diskriminacne. Akurat je rozdiel v tom, ze mladistvym sa znizuje trest na polovicu, alebo ako to presne je urcene.

A co sa tyka toho otcovstva, nuz.. pokial nechce dotycna zostat na to dieta sama, tak uz nejak logicky vyplyva, ze otca asi bude chciet urcit.

Sejla

Ovca, moralizujú tu skor iní, nie ja, podľa mňa sama uzná, že spravila hlúposť, keď sexovala bez ochrany a nabudúce si dá pozor, je to dobré pre ňu, aj pre spoločnosť.

Agnes998

Moralizovanie a nadavky jej nepomozu, ano, urobila chybu, ale kto z nas je bezchybny. Mlada skor potrebuje teraz podporu. Nevieme nic o nej, o jej zivote, o rodicoch, o vychove, o tom chlapcovi, o ich vztahu, tak nemozno sudit. Nikoho nezabila, len mala sex, bola naivna, to nie je taky tazky zlocin.

BenD

Ehm...Ak dobre viem, nenapísal som, že by sme ju mali chváliť atp. Áno väčšina toho patrí na (vych.poradca), napísal som to len preto, pretože ma dosť zarazilo to, ako sa hrá na výbornú, perfektnú, prísnu matku, keby toto keby tamto. To je jediné čo ma takto rozhorčilo...

karolinka122

BenD skus sa vzit do pozicie, zeby to bola tvoja dcera a potom to budes vidiet tak, ako ti, co ich kritizujes..
Jedine co ta mala nadrzalka moze urobit namiesto pytania rad na fore ci je tehotna, /nik jej nato nevie odpovedat, nie sme predsa jasnovidci/ je zajst gynekologovi, ani testy z lekarne nie su spolahlive. A co ine jej tu maju ludia pisat? lutovat ju , chvalit ju? Ved je to len decko? Ako na co, presne ako pise vych. poradca. Podla jej prispevku nie je na urovni imbecility, zeby nevedela co s nou ten chlap robi a k comu moze dosjt a tiez sa mi nejavi podla pravopisu ani ako nejaka Aranka z Hornych Lefantoviec, co ma sex. skusenosti od 5 rokov so vsetkymi pribuznymi..

BenD

Fíha, ako tu tak čítam, tak niektorý ľudia píšu aký sú skutočne dobrý rodičia, že také by si nedovolila...Ha pochybujem, veľké slová malé činy. Čím ďalej tým viac dievča len stresujete, a nič viac, áno dievča urobilo obrovskú chybu, no ale má 14 a je infantilná, tak sa ani nečudujte. Ľudia s niektorými tu, je to bieda, sami píšete aká je zlá doba a podobné názory, ale pritom ste taký istý...

MissOla

Tu zlyhala rodina Otec aj Matka. Bud je to sposobene prilis prudernou alebo prilis liberalnou vychovou. Dievca sa asi viac nudi a ma prebytok volneho casu. Len take zacinaju zo skorym sex. zivotom. Ak je decko zaneprazdnene nema cas robit somariny. Mozno zato moze nezdrave rodinne prostredie, nedostatok lasky a pozornosti co si dievca kompenzuje naklonnostou u chlapcov ktory vsak maju len jeden ciel.

0vecka

2 excentrik jj mas pravdu s tou trestnopravnou zodpovednostou akurat ze sex medzi dvoma 14 rocnymi ludmi nieje trestny cin... Inak v praipade ze meno otca neprezradi a rodicia ho nepoznaju tak je dost dobra sanca ze z toho nic nebude...(v pripade ak to nevykecaju kamarati atd)