Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľ sa nevie rozhýbať

Príspevok v téme: Priateľ sa nevie rozhýbať
kejra

Neviem si už sama rady, tak prosím o nejakú radu vás. Mám vzťah 3 mesiace, nie je to dlho ja viem, ale zdá sa mi, že všetko ide s mojim partnerom nejako pomaly. On má 22 rokov a nikdy nemal priateľku, je taký v spoločnosti hanblivejší, ma len svojich 2 kamarátov a to je všetko. V sexe predpokladám, že nič nevyskúšal, nebavili sme sa ešte o tom (čo je pre mna dosť zvláštne), ale z jeho správania to tak usudzujem. Ja som presný opak od neho. Som spoločenská, plná života, hned sa pustím do hocijakých spontánnych akcií, proste po tejto stranke sa absolutne nezhodujeme. Vieme sa však neskutočne dobre porozprávat, on je dobrak od kosti a kedze som nemala nikdy stastie na vztahy, vzdy som našla len sklamanie, tento vztah som brala ako zadosťučinenie, kedze on je úplný opak.
Už mi tu však niečo nesedí.
Stretávame sa už tie 3 mesiace a jednoducho ked si pišeme má take silnejšie reči ako je zalubeny a chce ma pobozkať atd atd a ked sa stretneme uplne citim aky je nesvoj, sotva mi raz dal pusu aj z toho bol uplne mimo. Ja som v tomto smere ovela skusenejšia, ale zase nie som dobry iniciator. Myslíte, že to s takýmto chlapom má vobec nejaký zmysel a riešenie? Ja mám z tejto stránky vztahu tak zly pocit. Poznám aj jeho sestru a tá vravela že sa raz stretaval s nejakou dievčinou a tá ho po asi mesiaci opustila presne kvoli tomuto. Neviem ako tomu pomoct, on možno aj chce niečo (ako tu pusu a pod.) ale ma to v hlave nejake zablokovane. Nechápem to. Podla mna už máme dosť rokov na to aby sme sa posúvali čosi rychlejšie.

vebe

No co ja viem, 3 mesiace nie je az tak vela na to aby ste sa museli bavit o sexe. Dnes to chce mat kazdy uz po mesiaci. Ale ved to je caro lasok v mladom veku, to napatie, spoznavanie sa. Nemas sa kam ponahlat, daj mu cas a vaz si svoje telo, nemusis ho hned po mesiaci odovzdavat. Mozno je to clovek, ktory vie milovat a skutocne lubit, ktory vie stat pri niekom v dobrom aj zlom, to ze ta nechce hned do postele nie je nic zle, mozno si ta prilis vazi na to aby siel na to prilis rychlo. Ak ti toto nevyhovuje, tak ho radsej nechaj. A hlavne mu nedavaj prilis najavo o kolko si ty viac skusena. Svoje skusenosti mozes vyuzit, ale musis byt diplomatka, tak aby mal pocit, ze ten skuseny je on.

kafe

kejra, veď ho pobozkaj ty. No a čo, že nie si dobrý iniciátor, aspoň máš šancu sa zlepšiť.
Na posúvanie vo vzťahu ste tam dvaja, nie iba on.

ohmydog

teda uz si mu vravela ked ste boli priamo spolu ze s nim chces ist do postele a on ti na to odpovedal ze on s tebou nie?

kejra

ohmydog ...ako som už napisala, on mi sam nepovie ako to citi, uz som sa ho aj pytala, či sa pri mne citi naozaj dobre a vzdy povie ze ano ano, naživo je dost uhybavy ale potom ked si piseme vecer tak zacne pisat ako rad by urobil hento toto, ale ze nema odvahu ...proste nechapem to, snazim sa v nom vzbudit nejaky pocit dovery ale akosi mi to asi nejde

ohmydog

a preco namiesto toho aby si o tom diskutovala s neznamymi ludmi kdesi na fore sa to nespytas priamo jeho a nepovies mu co chces?

kejra

Dakujem za prispevky, som rada ze ste mi to predostretli z jeho pohladu, pretoze mate obaja podobne skusenosti ale vidite to z jeho uhla pohladu. On mi totiz nepovie ako to citi. Máte pravdu, ja som v pozicii ako ona nebola. Nieze by som niekedy nebola na zaciatku, ale moj prvy priatel bol taky ze sa ku mne velmi mal. Nemyslim tym sex na druhom rande ako to bolo napisane, to nie. Ale proste viac bol taky ze ma aj objal, pritulil. Moj sucasny taky nie je, nechyti ma za ruku aj ked viem ze by mozno chcel, ale citim ze sa predo mnou hanbí.
A práve to je pre mna tak zvláštne, že vo vztahu by sa človeka nemal hanbiť alebo také niečo. Ja sa práve bojim že ked to pojde takto dlho, tak si ho zafixujem ako kamarata s ktorym si dobre rozumiem a travime spolu čas ale to je tak všetko. Lebo chyba mi tam taky zaujem o mna.

NovaKT chcem ešte reagovat na to, ako viem že su to 3 mesiace...neviem, od toho momentu ako mi dal tu jedinu pusu z jeho iniciativy a spytal sa ci to spolu skusime, beriem to ako vztah, resp. pokus o vztah...poznali sme sa pred tym asi 2 mesiace a začal mi vtedy viac písať a všetko. Oproti tomu, na akych 2 chlapov som mala šťastie som si povedala, že tohoto mi snad zoslalo nebo...nefajči, neožiera sa, je milý, rad pomože každemu, nie je agresivny, proste taky dobry chalan...ale chyba mi z jeho strany trošku nejaka iniciativa.

novaKT

tak si vyber.
kreten co ta pretihane na prvom, max druho rande (inak ta kopne vies kam)
alebo nesmely typek, ktotemu mozes zdvihnut sebavedomie..
a bude z neho typek c 1 :D
ale nee, srandujem.

co je na tom zle? tu vidiet krasu zien. nevedia co chcu, resp. vzdy chcu to, co nemaju. typicke zeny :D TYPICKEEEE

nejdem sa velmi rozpisovat, ale moja rada je proste dat mu sancu. to ze je amater, este neznamena, ze musi byt hned kreten. inak by Rafael Nadal v 2005 nevyhral grand slam. ved co by uz len 19rocny typek mohol dovolovat si vyhrat, no ne?

PS: viem sa perfektne vcitit do jeho situacie. oslovila ma jedna mlada baba, rok sme si virtualne pisali, bol som z nej, ludovo povedane, PAF, celkovo. (ABSOLUTNE TOTALNE MIMO MOJI LIGU) v predstavach som ju "daval dole" ako cassanova s 500 rocnymi skusenostami, ale prva pusa bola taka, ze si ju sama musela vypytat (PS: to ma motivovalo a dodalo sebavedomie). prvy bozk taky, ze aj mihalnice mala oslintane (pre predstavu, takmer 4 mesaice po prvej puse). a podobne. presiel odvtedy 1 rok a nieco (kazdy den viem presne kolko dni, ale o to nejde tu a teraz).
pointa je, ze teraz mi tak neskutocne zvysila sebavedomie, VOCI NEJ, nie inym, ze sa mam problem krotit, a leziem jej na nervy, asi uplne vo vsetkom. (ale nemozem za to :( )
presne jej obavy, ako keby pisala ona, a teraz?
"Podla mna už máme dosť rokov na to aby sme sa posúvali čosi rychlejšie."
spocitaj si, ze od prveho mailu ubehli 2 roky a par tyznov, a ha uz by som kludne bral dieta a spolocny dom v jej rodnej obci.
mohol by som to hnat rychejsie?
obaja mame 25rokov.

haha, lenze toto je tak extremne citliva tema, ze nemozem sam seba chvalit (mozem len napisat svoj pocit, kolko som bol ochotny pre nu "obetovat" usilia, aj ked sa mi vysmievala, ze som amater, atd.. , musela by napisat ona nieco k tomu, ale to je jedno), a neviem ani preco to pisem, ale pointa je taka, ze to, ze niekto DNES vyzera ako nesvoj, este neznamena, ze sa nedokaze neskor presadit, kludne i viac, ako ten co DNES sa prezentuje ako totalny borec...

ano, skutky su dolezite, ale mal som strach, nervy, a neistotu, ci to mam alebo nemam urobit a TOLKO veci som este neurobil, ze az.. zabila by ma, keby to urobim, aj dnes mam zakaz jej posielat veci do rpace/domov.. tak si predstav, ako ju moja iniciativa moze stvat..

prial by som ti a jemu a VAM, aby sa ON otocil do niecoho, do coho som sa otocil ja a GARANTUJEM TI, ze o rok by si sem pisala "ako ho nemat dost" "ako ho skrotit" "ako ho stiahnut spat na zem".. sranda je, ze sam si uvedomujem, ze uz robim moc pre nas vztah, ale nepomozem si, ked lubis, nedokazes sa krotit, nejde to.. kd je vzduch cerstvy, nestrcim hlavu do piesku a nebudem dychat zatuchnuty.. prem na je teraz narocnejsie nic nerobit, ako obehnut svet, len aby som jej priniesol 1 exoticky kvet z noveho zelandu.

poviem uz len jedno - zdanie klame.

PS: nauc sa vnimat tu krasu v kazdej chvilke, alebo je pre teba zabavnejsi vztah, kde idu chlap presne podla tabuliek? henten bude inak razky oriesok, predpokladam, ale zas, pokial nie si typicka stara skola, a zaryta "lebo takto to ma byt" ale ako pises, vies sa spontanne pustit do hocicoho, mozes sa spontanne sputit aj z tejto zvlastnej smyklavky...

ale nerucim za nic, pisem len preto, ze som tam nasiel dost velku podobnost.

a poviem ti este nieco.. ked ma amaterizovala a odmietala a podobne, neskutocne to podlomilo sebavedomie a nechapem akym zazrakom som to prezil (a pokracoval v boji), ale zas, je to pomerne genialna motivacia, ako sa clovek posunie k cinom.. a poviem ti, nikdy by som to neurobil inak, keby som mal moznost vratit sa v case.. a to pisem preto, lebo presne taky typ zien ako si ty, to dokaze takemu "nesvoj chlapovi" extremne skomplikovat...

ale 1 nechapem. ako vies, ze mas vztah s nim 3 mesaice? to ste si len jedneho pekneho zimneho dna povedali ze "OK, od dnes sme spolu" ?

alebo co bol ten zlomovy bod, odkedy to beries ako vztah ?

a posledne co uz fakt napisem je toto:
obcas sa pozriem na svoju minulost, ked som bol neisty. pamatam sa na 1 kvet, biela ruza, co som jej dal pred branu, ktoru si mala vsimnut na ceste do prace.. rano tak pred pol siestou, zima, mrzlo, 140km zrkadlovo ladovych ciest v odsudeniahodnych rychlostiach a tesne pred cinom som zneistel, mam? nemam? ach.. ten pocit sa NEDA OPISAT, tolko NEISTOTY, strach ze sa strapnim, lebo vy zeny ste si vysnivali ideal muza, co radsej sex na 2. rande, ako ruzu na piatom. a tak to neskutocne podkope sebavedomie ineho muza (az sa citi ako zzenstely homosexual), ineho zmyslania. nedokazal som si odpustit toto rypanie :P co uz, ale pointa je taka, ze som vdacny za to, ze som na to isiel ako som isiel, asi to TAK MALO BYT, hlavne je, ze teraz som uplne inde. sice je to relativne kde.

ale pointa je, ze jeden z dovodov preco mi to trvalo dlho je, ze som potreboval nejaku uroven dovery medzi nou a mnou. strach z toho, ze ma odsudi za 1 chybny krok, aj ked som kazdy urobil extremne spontanne. (planovanie bolo dolezite z logistickych dovodov) a dalsia vec, kde su dvaja, nikdy nie je na vine len jeden a to plati aj pre tvoj vztah.

ale vtip je v tom, ze poradit neviem.. skor nechapem, co chlapov motivuje balit zeny, ktore ich odmietaju a amaterizuju :D

a to posledne - ani taj mahal nevyrastol za 1 den.

misto

Pokiaľ máš oňho záujem tak mu daj trochu času. Môže byť nesvoj keď je v tvojej spoločnosti pretože ako vravíš doteraz nemal moc možnosť zažiť to čo zažíva s tebou. Nezazlievaj mu to , ak ti záleží na tom aby ste to dotiahli ďalej pokús sa ho možno jemne posunúť správnym smerom.
Toto jeho váhanie môže byť aj z toho že vie že ty máš viac skúseností než on a jednoducho sa nechce strápniť svojou neskúsenosťou.

Z osobnej skúsenosti viem ako je na tom. Svoju prvú som stretol v 20tich rokoch a tiež mi niektoré veci trvali.
Ale prešiel som tým a teraz zažívam najlepších 15 mesiacov svojho života.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priateľ sa nevie rozhýbať - Fórum - ZDRAVIE.sk