Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otrava?

RNG

Indikacne chemikalie v tak minimalnej davke nic nemozu sposobit.
Napr fenolftalein sa pouziva ako laxative=prehanadlo v davkach 30 az 200 mg a na tom papieriku to bolo mikrogramy...
Takze len pokojne spi.

limba

Neviem, mali veľmi slabo žlté prsty a keď som sa pýtala povedali, že z tých papierikov. A môj šokový stav spôsobilo aj to, že som potom videla susedkynu dcéru ako behá s tým papierikom v ústach a keďže ona je precitlivená asi na všetko tak mi nebolo všetko jedno... Teraz už spia a nevyzerali, že by im niečo bolo tak bude asi fakt všetko v poriadku :)Naozaj ďakujem ešte raz :)

philips

Nevadí, to sa stáva. Divná chuť súhlasí, ale že by to pustilo farbu - zafarbilo ruku - o tom pochybujem. Jedine to farbu mohlo zmeniť.

limba

ďakujem, tak ste ma upokojili, ale mňa takmer vystrelo keď mi povedali, že si to pchali do úst. Dostali to v škole, aby sa mohli doma hrať, kedže chémia ich baví. Vôbec sa v tom nevyznám, takže logicky som sa zlakla, hlavne ked to trochu pustilo farbu a začali mi vravieť, že to má divnú chuť. Nezvyknem stresovať, ale toto ma mierne dostalo...

philips

Som si 100% istý. :)

Obsahujú toto:

lakmus prechádza z kyslej červenej formy na zásaditú modrú.
fenolftaleín prechádza z kyslej bezfarebnej formy na zásaditú fialovú oblasť pH 8,0 - 9,8.
metylová oranž (metyloranž) prechádza z kyslej oranžovej formy na zásaditú žltú v oblasti pH 3,1 - 4,5.
metylová červeň prechádza z kyslej červenej formy na zásaditú žltú v oblasti pH 4,4 - 6,3.
bromtymolová modrá prechádza z kyslej žltej formy na zásaditú modrú v oblasti pH 6,0 - 7,6.
tymolová modrá prechádza z kyslej červenej formy na zásaditú žltú v oblasti pH 1,2 - 2,8.
metylová žltá prechádza z kyslej červenej formy na zásaditú žltú v oblasti pH 2,9 - 4,0.
tymolftalein prechádza z kyslej bezfarebnej formy na zásaditú modrú v oblasti pH 9,3 - 10,5.
kongočerveň prechádza z kyslej modrej formy, cez neutrálnu červenú na zásaditú oranžovú.

lenže tebe to môže byť jedno :-D

karolinka122

preboha nestresuj, urcite nie, tiepasiky sa predavaju bezne v lekarni, sama si mozes skontrolovat ph a zapal v moci, takisto sa rovnake papieriky pouzivaju aj na meranie Ph slin, tak klud. Do buducna, aj ked sa tohto tu vobec netyka, vzdy je dobre mat po ruke zivocisne uhlie, v pripadoch otravy to vsetko vtiahne po uziti do seba - ale to len na info, to sa netyka tvojho pripadu...

limba

Si si istý? Hovorili, že mali divnú chuť v ústach. Tak sa trochu bojím. A z čoho sú vlastne tie papieriky zložené? Všimla som si, že papieriky pustili farbu a mali z toho aj trošičku žlté prsty.