Zapal stredneho ucha?

Príspevok v téme: Zapal stredneho ucha?
AfterEight

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci sa niekto stretol s tymto:

Zacala postupnym zalahnutim ucha (stretavam sa s tym tak 1-2x do roka, hlavne v zime,ked nachladnem, mam plny nos,zduria sa mi dutiny a zalahne mi v usiach).

Ale teraz mi len zacalo zalahavat v uchu (taky tlak) a postupne som na to prave ucho prestala pocut, nie uplne ale pocujem teraz nan len asi na 40%.

Sla som na pohotovost,odtial ma rovno poslali na ORL. Lekar ma vysetril a povedal,ze to ucho vyzera dobre,nic tam nevidi,co by svedcilo zalahnutiu,aj nos som mala v poriadku,aj hrdlo. ale do spravy mi napisal : otitis catharalis (zapal stredneho ucha?) dal mi otobacid. Uzivat ho mam 5dni 3x denne, uzivam ho necely 3.den ale nevidim nejake extra polepsenie.

Mozno trosku sa mi zmensil ten tlak v uchu (mala som taky pocit,ako keby tam mam stenu) ale piskanie mi neprestava.

Do toho mam pocit,ze mi asi zacina nadcha,lebo ma boli hlava,celo(vzdy pred nadchou mam taketo priznaky).

Vo stvrtok mam kontrolu a obavam sa velmi, co so mnou bude dalej robit. Citala som aj o prepichavani, z toho mi az zle ostalo.

AfterEight

Aj ti piskalo v uchu?

Ja mam len tlak v tom uchu a piska mi v nom, ale nemam ani nadchu, ani teploty,ani ma to ucho neboli.

Citam si rozne diskusie, ale vsade pisu,ze keby mi to doktor chcel prepichovat,nech si to nedam,ze to sa musi robit ako posledna vec,ked uz vsetko zlyha.

Vzdy mi zalahlo v uchu,ked som mala prievan,alebo nadchu,ale toto je pre mna novinka :)

usny slimak

ahoj, ja to mam tiez take niekedy ked som chora. Vkuse usi zalahnute aj niekolko dni aj tyzden. Myslim ze je to ta eustachova trubica. Tu ti lekar nevidi ked ti pozera do ucha lebo je az za bubienkom. Ak je zdurena a zahlienena tak z toho je ten blby pocit. Mne ani kvapky do ucha ani do nosa nemomahaju.

RNG

Z prinosnych dutin, kam sa nakazy dostavaju dychanim vzduchu s kvapockovou infekciou sa to najma v noci v leze dostasne pri kaslani cez Eustachovu trubicu do stredneho ucha. Viac o tom si mozes vygooglovat pod mojim nickom a slovom infekcia. Tam najdes ako si v prinosnych dutinach odstanit infekcie, tiez pre co atb na ne nie su dobry prostriedok a tiez ako bojovat so zahlienenim a mikrobami , co vedia z hlienov zit, tj aj tie, co su v strednom uchu.