Kto pribera z psychiatrickych liekov!

Príspevok v téme: Kto pribera z psychiatrickych liekov!
xirenka1

Priderate tiez z liekou na liecenie psycjiky?ako s tym bojujete?Da sa vobec nejako to zhodit?ja saom za cca 2 roky pribrala asi 22 kilo a to zak,ze prve asi 3 mesiace hned 16 kil a potom postupne...velmi mi to vadi,uz som skusala vcetko mozne a to ani poriadne nejedavam!!! uzivam orfiril long 1000 mg,paretin 20mg,kventiax 100 mg a zopiclon...popripade,viete mi povedat s ktorych tychto liekou sa cca tak najviac pribera?vcera som prisla z nemocnice,lezala som na psychiatrii v trencine,tam mi nasadili este aj redukcnu dietu a este som aj tak tam pribrala 3 kila,ale ked som sa na to priberanie pytala,doktorka povedala ze sa s tych liekov tak nepribera,sice je tam velka chut do jedla...chacha:D a pritom v kazdom d tychto liekov je pisane ako neziaduci ucinok priberanie,bol mi pridany ten orfiril brala som 750 mg a tam mi ho zvysili na 1000 a ten kventiax zo 100mg presli na 300 z coho mi bolo velmi zle,snazili sa mi ho davat aj pocas dna no ja po nom len spim...takze nakoniec mi dali 200mg seroquel,co som dnes aj na toto forum pisala,ci ma niekdo skusenosti,mne povedali ze to je vlastne kventiax ale s predlzenym uvolnovanim,no ale aj dnes som stale spala a stale som velmi hladna a velmi mi opuchli prsniky,uplne sa mi zvetsili,oopuchli a mam tam take velke modre zili takze to asi brat nemozem a ani nechcem,vsak to by som za chvilu pribrala 2 krat viac ako mam....ake mate skusenosti vy? tiez tak po takychto liekoch priberate? aj ked skoro nejem iba rano a trosku obed,len teraz z toho seroquelu by som zjedla aj kona....ach jaj :/

janepriberam

Ja už vyše 20 rokov beriem antidepresíva, anxiolytiká, hypnosedatíva, antiepileptiká.... vyskúšali na mne asi všetko,,,aj Zyprexu a Kventiax, podľa ľudí sa z toho priberá najviac...ja ani deko...no, myslím si že to nesúvisí ani s mojou anorexiou, lebo keď beriem tieto lieky, tak by som mala mať zvýšený apetít a potom, anorexia - neanorexia - jedla by som veľa, lebo by som mala veľkú chuť na jedlo...ja však mám apetít buď normálny alebo niekedy znížený...

ToJeDivne

Ja neviem odkial beriete tie kila z tych ADcok, ja som po nich nikdy v zivote nepribrala a to ich beriem uz 10 rokov, sice nie vkuse ale vystriedala som ich viacero, aj kombinacii, nikdy sa mi nic take nestalo. A teraz beriem dokonca troje AD dohromady, sice som za posledny rok par kil pribrala a aj to len preto lebo som zacala viac jest ako som zacala byvat s priatelom a vyborne mi vari.

HPO

Ahoj. Okrem kventiaxu, ktorý máme spoločný beriem ale iné lieky. No je známe, že práve kventiax naozaj zvyšuje chuď do jedla a ľudia priberajú. Kedysi som brala citalopram a sulpirid, vtedy v podstate nedošlo k nejakému veľkému zvýšeniu váhy no akonáhle som nabehla na liečbu: sertralin, haloperidol, kventiax a depakine chrono tak váha išla celkovo hore minimálne o 20kg. A inak čo sa týka toho problému s prsiami, to určite ihneď treba riešiť a zmeniť liečbu, niektoré lieky totiž zvyšujú hladinu prolaktínu a to je problém. Mne takto v Pezinku niečo nové skúšali nasadiť, už neviem čo to bolo, no po pár dňoch mi to museli infúzkami dostať z tela práve kvôli zvýšenej hladine prolaktínu. Určite to rieš.

utorok

aj ti tie lieky pomáhaju ked ti stoja za to ze budeš vorvaň?
len dalsie zdravotne problemy sa nabalia a potom už depresiu bude mať človek naozaj...

zmen psychiatričku,.. ked nie je ochotna ti zmeniť lieky..

Crazynka

Zdravim tak ja beriem presne tak isto. Paretin, kventiax a zolpi. Ja ale kvoli odvikaniu od benzodiazepinov. Tiez som priprala ked som zacala brat kventiax sice 4kg ale aj tak. Bojim sa aby som nepribrala viac. Pretoze mi ani tie 4 po kventiaxe nejde zhodit. Ani ked jem 1krat denne. Predtym to take zlozite nebolo cize ja viem ze to mam z kventiaxu. (Tie ostatne beriem uz dlhsie) Ako citam beries ale ovela vyssie davky. Ja mam 50 3 krat denne idem to skusit znizit. Aj ta unava ma vycerpava. Ak si chcete radit ohladom liekov podte na fb stranku: skusenosti a AD BZD..

GOMBÓC

pri liečbe ant.dep po priberaní okamžite som išla za svoju psychiatričkou ktorá je aj primárkou oddelenia,ked mi vyhovela tým že zmenila liečbu tak som bola spokojná ale ked mi lieky vymenila po čase kedže mi len krátkodobo pomáhajú zase som priberala a mala aj iné zdrav.problémy, už prišli prehovárania a dohovárania,že typu bla bla bla,som ju vymenila už párkrát a chodím tam kde mi výdu ako pacientovy a nie dementovy v ústrety,vymente si psychiatra okamžite,k depresii sa má pristupovať velmi opatrne a s citom,lekár ktorý tvrdí že sa od anty,dep liekov nepriberá ten KLAME lebo je to preneho bohužial tá jednoduchšia cesta,pretože psych,pacientov neúrekom pribúda a nestíhajú sa venovať pacientom tolko času kolko potrebujú,a to je naúkor chorých pacientov bohužial,aj to to je naše zravotníctvo,dobrého zdavia prajem každému kto bojuje s touto strašnou chorobou

GOMBÓC

pri liečbe ant.dep po priberaní okamžite som išla za svoju psychiatričkou ktorá je aj primárkou oddelenia,ked mi vyhovela tým že zmenila liečbu tak som bola spokojná ale ked mi lieky vymenila po čase kedže mi len krátkodobo pomáhajú zase som priberala a mala aj iné zdrav.problémy, už prišli prehovárania a dohovárania,že typu bla bla bla,som ju vymenila už párkrát a chodím tam kde mi výdu ako pacientovy a nie dementovy v ústrety,vymente si psychiatra okamžite,k depresii sa má pristupovať velmi opatrne a s citom,lekár ktorý tvrdí že sa od anty,dep liekov nepriberá ten KLAME lebo je to preneho bohužial tá jednoduchšia cesta,pretože psych,pacientov neúrekom pribúda a nestíhajú sa venovať pacientom tolko času kolko potrebujú,a to je naúkor chorých pacientov bohužial,aj to to je naše zravotníctvo,dobrého zdavia prajem každému kto bojuje s touto strašnou chorobou

Dede2222

Xirenka a teba lekár/ka neupozorňovali na to, že tieto lieky výrazne zvyšujú chuť do jedla a tým pádom priberá pacient. Ja sa tiež liečim na BAP rýchly cykler, ale čo sa váhy týka som ok, dlho som užívala Orfiril ale teraz sme ho zmenili, pretože ma z neho začalo napínať. Beriem ďalej Arkolamyl 20mg, Rivotril, Escitalopram Mylan (ak sú depky) ale ja som nepribrala ani gram, práve naopak, zhodila som od začiatku liečby cca 15kg,lenže ja sa popritom venujem turistike, behu a iným športom. Keď tak ale uvažujem, možno je to aj v tom, že som celiatik a mnoho vecí nemôžem. Neviem, skús sa poradiť s nejakým odborníkom ohľadne výživy, povedz aký máš problém, lieky aké užívaš a on by ťa mal usmerniť. Držím palce. :)

Lulu2011

pribera sa z nich urcite, to vidno na ludoch, co to beru, ze vacsina z nich ma nadvahu, su ajvynimky, ale skor sa pribera ako nie, ja osm brala len kratko antidepresica a aj tak som pribrala a znicili mi metabolizmus, odvtedy uz zial si musim davat pozor na to co jem a drzat diety, co som dovtedy nemusela, nechcem vediet kao by som vyzerala, kebyze im beriem natrvalo