Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kto pribera z psychiatrickych liekov!

Príspevok v téme: Kto pribera z psychiatrickych liekov!
xirenka1

Priderate tiez z liekou na liecenie psycjiky?ako s tym bojujete?Da sa vobec nejako to zhodit?ja saom za cca 2 roky pribrala asi 22 kilo a to zak,ze prve asi 3 mesiace hned 16 kil a potom postupne...velmi mi to vadi,uz som skusala vcetko mozne a to ani poriadne nejedavam!!! uzivam orfiril long 1000 mg,paretin 20mg,kventiax 100 mg a zopiclon...popripade,viete mi povedat s ktorych tychto liekou sa cca tak najviac pribera?vcera som prisla z nemocnice,lezala som na psychiatrii v trencine,tam mi nasadili este aj redukcnu dietu a este som aj tak tam pribrala 3 kila,ale ked som sa na to priberanie pytala,doktorka povedala ze sa s tych liekov tak nepribera,sice je tam velka chut do jedla...chacha:D a pritom v kazdom d tychto liekov je pisane ako neziaduci ucinok priberanie,bol mi pridany ten orfiril brala som 750 mg a tam mi ho zvysili na 1000 a ten kventiax zo 100mg presli na 300 z coho mi bolo velmi zle,snazili sa mi ho davat aj pocas dna no ja po nom len spim...takze nakoniec mi dali 200mg seroquel,co som dnes aj na toto forum pisala,ci ma niekdo skusenosti,mne povedali ze to je vlastne kventiax ale s predlzenym uvolnovanim,no ale aj dnes som stale spala a stale som velmi hladna a velmi mi opuchli prsniky,uplne sa mi zvetsili,oopuchli a mam tam take velke modre zili takze to asi brat nemozem a ani nechcem,vsak to by som za chvilu pribrala 2 krat viac ako mam....ake mate skusenosti vy? tiez tak po takychto liekoch priberate? aj ked skoro nejem iba rano a trosku obed,len teraz z toho seroquelu by som zjedla aj kona....ach jaj :/

GOMBÓC

pri liečbe ant.dep po priberaní okamžite som išla za svoju psychiatričkou ktorá je aj primárkou oddelenia,ked mi vyhovela tým že zmenila liečbu tak som bola spokojná ale ked mi lieky vymenila po čase kedže mi len krátkodobo pomáhajú zase som priberala a mala aj iné zdrav.problémy, už prišli prehovárania a dohovárania,že typu bla bla bla,som ju vymenila už párkrát a chodím tam kde mi výdu ako pacientovy a nie dementovy v ústrety,vymente si psychiatra okamžite,k depresii sa má pristupovať velmi opatrne a s citom,lekár ktorý tvrdí že sa od anty,dep liekov nepriberá ten KLAME lebo je to preneho bohužial tá jednoduchšia cesta,pretože psych,pacientov neúrekom pribúda a nestíhajú sa venovať pacientom tolko času kolko potrebujú,a to je naúkor chorých pacientov bohužial,aj to to je naše zravotníctvo,dobrého zdavia prajem každému kto bojuje s touto strašnou chorobou

GOMBÓC

pri liečbe ant.dep po priberaní okamžite som išla za svoju psychiatričkou ktorá je aj primárkou oddelenia,ked mi vyhovela tým že zmenila liečbu tak som bola spokojná ale ked mi lieky vymenila po čase kedže mi len krátkodobo pomáhajú zase som priberala a mala aj iné zdrav.problémy, už prišli prehovárania a dohovárania,že typu bla bla bla,som ju vymenila už párkrát a chodím tam kde mi výdu ako pacientovy a nie dementovy v ústrety,vymente si psychiatra okamžite,k depresii sa má pristupovať velmi opatrne a s citom,lekár ktorý tvrdí že sa od anty,dep liekov nepriberá ten KLAME lebo je to preneho bohužial tá jednoduchšia cesta,pretože psych,pacientov neúrekom pribúda a nestíhajú sa venovať pacientom tolko času kolko potrebujú,a to je naúkor chorých pacientov bohužial,aj to to je naše zravotníctvo,dobrého zdavia prajem každému kto bojuje s touto strašnou chorobou

Dede2222

Xirenka a teba lekár/ka neupozorňovali na to, že tieto lieky výrazne zvyšujú chuť do jedla a tým pádom priberá pacient. Ja sa tiež liečim na BAP rýchly cykler, ale čo sa váhy týka som ok, dlho som užívala Orfiril ale teraz sme ho zmenili, pretože ma z neho začalo napínať. Beriem ďalej Arkolamyl 20mg, Rivotril, Escitalopram Mylan (ak sú depky) ale ja som nepribrala ani gram, práve naopak, zhodila som od začiatku liečby cca 15kg,lenže ja sa popritom venujem turistike, behu a iným športom. Keď tak ale uvažujem, možno je to aj v tom, že som celiatik a mnoho vecí nemôžem. Neviem, skús sa poradiť s nejakým odborníkom ohľadne výživy, povedz aký máš problém, lieky aké užívaš a on by ťa mal usmerniť. Držím palce. :)

Lulu2011

pribera sa z nich urcite, to vidno na ludoch, co to beru, ze vacsina z nich ma nadvahu, su ajvynimky, ale skor sa pribera ako nie, ja osm brala len kratko antidepresica a aj tak som pribrala a znicili mi metabolizmus, odvtedy uz zial si musim davat pozor na to co jem a drzat diety, co som dovtedy nemusela, nechcem vediet kao by som vyzerala, kebyze im beriem natrvalo

milan ts3

Tiež som ležal na psychiatri v TN
( 4x :D) dali mi tam abilify , paretin , atarax a protazin , Zo začiatku som pribral hodne ale postupom času som si zvykol na lieky a aj vaha išla dole , možno aj ty ked si zvykneš na lieky tak schudneš .

xirenka1

Na Bipolarnu afektivnu poruchu,zmiesany typ a hranicna porucha osobnosti,ale prv som mala uzkosti,potom hlboke depresie a ako mi doktorka pridavala to antidepresivum paretin na 3 tabletky denne tak ma to presvihlo do manie,alebo to spustilo u mna tu bap co so mohla mat ale nie este taku...velmi ma trapy to priberanie

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kto pribera z psychiatrickych liekov! - Fórum - ZDRAVIE.sk