Problem s fajčením

Príspevok v téme: Problem s fajčením
Dawia

Moj problém tkvie vtom, že v marci to bol rok co som prestala fajčit. No od januara som zacala potahovat zase. Nekupujem si cigarety, ked som v škole, nefajčím len ked ma ponuke doma sestra, alebo si vezmem z maminých. Doma fajčí mam otec aj sestra. Cigarety mam takmer poruke. Ani sama neviem preco som zacala- bolo to z nudy, nudila som sa isla som si pofajcit. Trapi ma to nescem to zase!!!!!! Mate neake triky, co anpríkald pomohlo Vám? dakujem

0vecka

2 Dawia pozri si nejake studie co o tom boli ci mas vyssiu sancu prestat... ale v skratke sa ti to urcite na prvykrat nepodari musis s tym skratka bojovat viackrat prestat atd

Dawia

No, ano bolo to z nudy. Nudila som sa, tak ako keby som nevedela, čo zo sebou. rok som vydržala.:/ Dnes uz nechcem nijaku chcem stym skoncowat, dufam ze sa mi to podari, myslite ze pomahaju nejake zuvacky a podobn eveci z lekarne?

hanka9

Prestat uplne fajcit je velmi tazko, kedze je to navykova droga a naviac cielene upravena vyrobcom tak, aby posobila na jednotlive organy a vyvolavala zavislost.

P.s- s fajcenim tabaku treba jednoznacne skoncovat.

woo

ono je spociatku tazke ale cim dalej tym lahsie, samozrejme chut na cigu sa vracia este dlho ale tie intervaly sa predlzuju
plus je to individualne, zavisi od motivacie, sily vole a schopnosti si odopriet a vydrzat...niektori neprestanu nikdy

0vecka

ale sa mi to nezda lebo taka odvykacka 4 tyzdne to by stacilo hodit tych ludi na opusteny ostrov na vianoce ked maju dovolenku... ja som mal skor pocit ze sa to raz za par tyzdnov vracalo teda ze napr 5 dni ok a potom jeden den uplne najhorsie chute tocaky a nervy

0vecka

2 woo no nemyslim ak by to bolo tak tak by si mohla fajcit cigarety bez nikotinu ... a sam viem ze abstaky som mal aj po 3 mesiacoch ... ked si da fajciar cigaretu bez nikotinu tak ho to vobec neuspokoji

woo

aj Dawia pise, ze zacala znova z nudy. kedze nevie o lepsom sposobe ako vyplnit volny cas, co ju asi doma nenaucili, je to cisto psychicka zalezitost. fyzicku zavislost prekonas do dvoch tyzdnov, najviac mesiac.

0vecka

nj akoze nema zmysel sa o tom hadat podla mna ide skor o fyzicku zavislost... ak je ale vedecky konsenzus na tvojej strane tak nemam problem to uznat :)

woo

zo skusenosti viem ze najhorsie sa prestava ked sa v okoli fajci, lebo je to stale okolo, na ociach, citis to. ak by si bol zrazu v inom prostredi, kde sa nefajci, tak sa ti vydrzi ovela lahsie. poznam ludi co prestali ale po case sa k tomu vratili, a nie kvoli fyzickej zavislosti ale psychickej.
ja osobne som prestala fajcit ale ked som sa ocitla medzi ludmi co vsetci fajcili, tiez som si zapalila. nastastie som nemala problem inde nefajcit, takze som sa k fajceniu nevratila.