Psa uštipol nejaký had asi umiera neviem čo mám robiť

Príspevok v téme: Psa uštipol nejaký had asi umiera neviem čo mám robiť
Clarisa

ahojte :( Ujo bol so psom na prechádzke a nechal psy špliechať a vo vode. Keď sa vracali naspäť domov pes bol oťapený, málo reagoval a kríval. Jedna noha mu opuchla a má ju horúcu. Chodí pomaličky a skoro vôbec sa nehýbe :( vyhľadáva miesta kde by mohol byť sám. Stále mľaská a kedže je dnes nedeľa a zajtra veľkonočný pondelok žiadny veterinár by nebol ochotný prísť a ani tu v okolí žiadny veter. nie je. Bojím sa o neho tak strašne moc... Bojím sa že mi umrie. Čítala som že pes nad 10 kg by mal uštipnutie prežiť. Je to vlčiak s váhou 35/40 kg ale takéhoto osamelého,smutného a uboleného som ho ešte nikdy nevidela. Je to pes ktorý i veľmi žiada pozornosť.Prosím pordte mi niečo...veterinára sme vylúčili :(

Naja85

Asi bude lepsie, ked tu hodim link-je to na stranku Psia dusa-je to vlastne celoslovensky posobiace OZ-tko.

www.psiadusa.sk

Mas tam zoznam utulkov(bud su to Obcioanske zdruzenia alebo dobrovolnici, ktori pracuju v mestskych utulkoch a karantennych staniciach)-pri kazdom je uvedene mesto, telefonne cislo a e-mail a skoro vzdy aj odkaz na ich facebookovu stranku. Vyber si nejaky, ktory je najblizsie a urcite kontaktuj danu osobu+skus napisat alebo zavolat aj do OZ Psia dusa. Nemecke ovciaky sa dost tazko adoptuju, to je realita, lebo ich je hrozne vela, ale nadej tam je, tak to treba skusit, vsak niekomu moze este spravit kopu radosti par rokov. Cez OZ-tka idu psy na adopcne zmluvy-je tam aspon aka taka istota, ze dotycny sa o psa bude starat a aj vyber noveho majitela prebieha trochu komplikovanejsie a maju ovela viac skusenosti s adopciami ako obycajny clovek. Osobne by som v sucasnosti ziadne zviera nedavala bez zmluvy-uz len zmienka o zmluve a v nej obsiahnutrych podmienkach odradi vela spekulantov(napr. vykup psov na maso, na kozky) a nie prave najvhodnejsich ludi. Nechcem tu strasit, ale zial je to tak, ze casto sa ozvu Romovia z osad, ked je pes vacsi a uz si treba len domysliet, ake s nim maju asi umysly. Potom ta prosim napis, ako si dopadla(ako si sa dohodla s OZ) a ak by som mohla este nejako pomoct aj ked teraz som mimo Slovenska, tak urcite nieco este povymyslam:).

Deria

Margitt, normalne sa pre 10r. psika hlada tazko novy domov a to chce prist chlapik este zdaleka....hmm, to by som bola velmi opatrna. Nieze strci havina niekde na samotku strazit, to by bola pre neho po tejto traume, ktoru preziva, katastrofa! Radsej by som sa obratila na tu organizciu, ktoru ti navrhuje Naja. Chudacik psik, je mi ho nesmierne luto, ktovie, co ho este len caka. Rada by som pomohla, no nie je to jednoduche a som od SK 1100km.:( Chapem, ze to mas tazke, stratila si mamicku a mas iste co robit sama sebou, aby si to nejako spracovala, no prosim ta, nedaj ho hocikomu, je uz starucky, potrebuje pokoj a lasku. Niekedy si tiez myslim, ze utratenie je humannejsia moznost, nez ma zviera trvalo trpiet, aj ked len psychicky. Nam sa uz psik psychicky zrutil, ked ho moja sestra opustila a odisla do zahranicia, pravdepodobne, lebo sa s nim nerozlucila. Veterinari ho liecili, dostal zapal zaludocnych stien a polepsilo sa mu viditelne, az ked sa sestra o niekolko dni vratila. Takze viem, o com hovorim. Ano, aj pes sa moze zo smutku zlozit, ba aj uhynut.

Margitt

Dakujem Naja85, som zo stredoslovenskeho kraja,prosim ak mas kontakt napis. Okrem ineho vcera vecer som dala niekolko inzeratov na darovanie psa. Dnes sa ohlasil jeden zaujemca.Je az z vychodneho Slovenska rozmyslam neviem ci az tolkej dialky sa mu oplati prist pre neho. Nie je vsak iste ci si ho vezme. Nemoze byt v tom nieco ine ... Co si o tom myslite?
Dakujem
Margitt

Naja85

Vyhladaj si vo svojom okoli obcianskle zdruzenie venujuce sa opustenym psom a popros ich o pomoc, pripadne ak napises z ktoreho kraja si, tak ti ja tu napisem zdruzenia a mesta, v ktorych su, skontaktujes sa uz potom sama. Spoliehat sa na to, ze pri predaji domu si psa vezmu novi vlastnici, je dost nerealne, skor ho oni sami spracu(humanne aj nehumanne).

Deria

A este, ked ho chodíte krmit, vezmite ho aspon na prechadzku a venujte sa mu 1-2 hodiny denne. Zradlo je teraz pre neho druhorade, on potrebuje blizkost niekoho a pohladenie.

Deria

Ked strati psik svojho pana, je to to najhorsie, co sa mu moze stat.:( U vasho psika je to o to horsie, ze je tam sam, to je fakt krute. Prave teraz potrebuje vela lasky a spolocnost. Je skutocne nemozne, aby si ho zobrala k sebe aspon na nejaky cas? Aj ked do bytu, aspon kym ho sprostredkujes a kym ta bolest trochu pominie. Neviem, co planujete s domom ale raz tam niekto bude byvat, mozno ho predate....A mozno by si ho zobral ten, kto tam bude byvat? To by bolo najlepsie riesenie. Takto ho tam ale nemozes v ziadnom pripade nechat, psik moze uhynut od zialu a samoty.

kikina :)

utratiť ?? !! prečo ? preto lebo mu je smutno ?? !!

tak napíš inzeráty že daruješ psa, obídi podniky či nehľadajú strážneho psa, skús domov dôchodcov či by ho nechceli ( poznám ich niekoľko kde majú psa na dvore a je ako terapia ), povedz všetkým veterinárom na okolí, že máš psíka a hladáš mu domov ( oni aj u nás pomáhajú hladať domovy nájdeným psíkom ) prinajhoršom ho daj do útulku.

pes cíti, kde je jeho pán pochovaný. Zober ho na cintorín nech sa rozlúči, vysvetli mu čo a ako...myslíš že tomu nerozumie ? ale rozumie.