Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Z 73 kg na 51 kg ako schudnut

odpovedam

prestante si davat fiktivne cisla, kolko chcete vazit. Je to hlupost. Si vezmite tento obrazok. Zena, co vazi najviac, je najstihlejsia. Takze si nemyslite, ze nejake cislo vam zabezpeci peknu postavu.

images.huffingtonpost.com

Ide len o to, ako zodpovedne sa k tomu postavite. Urcite same dobre viete, ako schudnut: pohyb + uprava jedalnicka.

s chudnutim sa telo zbavuje aj nadbytocnej vody - ide o anabolicky efekt vacsinou sposobovany rozkolisanou hormonalnou sustavou, ktora je typicka pre vyssie percento telesneho tuku. Preto prve mesiace idu kila rychlejsie dole. Avsak zdrave chudnutie je 1 kg mesacne. Telo s cca 18% tuku = zdrave telo. Mat nad alebo pod uz je na zvazenie.

Co sa tyka stravy, je klucova. da sa chudnut aj bez cvicenia, ale necakajte s polovicnou namahou 100%-ny vysledok. Vseobecne by ste sa mali obilninam vyhybat, ja si len vynimocne dam ovsene vlocky alebo placky z celozrnnej muky. Obilniny zabranuju vstrebavaniu zivin. Nie je zase dobre ich vylucit uplne, ale raz/2x za mesiac je to v poriadku.

Co sa tyka vitaminov, tak niektore su rozpustne vo vode, ine len v tuku. Preto sa odporuca mat stravu komplexnu - na tanieri mat vsetko, aby sa vitamini zo stravy vdaka tuku aj vstrebali. Ja zapijam ovocie (ktore nekombinujte s inym jedlom) tobolkou omega (=dobry tuk), aby sa vitaminy vpohode vstrebali).

Co sa tyka tuku, tak vacsina slovakov ma na tanieri skor ten zly tuk. Ak chcete dobry, tak konzumujte orechy, olejnate semena a oleje z nich, plus vela ryb, pripadne rybi olej a maslo. bezne rastlinne oleje z potravin su tzv. zle tuky, spalovanim sa menia na nebezpecne transtuky. Oleje, ktore sa zohrievanim neznehodnocuju, su napr. kokosovy, sezamovy ci hroznovy.

Sacharidy su najvacsim problemom, rpetoze mnohe vyrobky sa uvadzaju ako nizkotucne. Pritom skutocnym nepriatelom je sacharid. Sacharidy su potravou pre bakterie a plesne v tele, drazdia inzulin a po jeho vyplaveni klesa cukor v krvi - ste unavenejsie. Preto sa ako lepsi zdroj energie odporuca tuk. Viac zasyti, inzulin nedviha a udrziava cukor v krvi stabilny.

Takze co jest? Nic take ako dietna strava neexistuje. Vzdy ide o mnozstvo. Samozrejme, priemyselne spracovanym potravinam sa vyhnite, takisto nejedzte muku, vyprazane, cukor. Sacharidy jest max. do 14 hod, poobede uz vobec. Prilohy na tanieri ciastocne nahradte zeleninou. Poobede jedzte uz len bielkoviny a zeleninu.

Co sa tyka pohybu, tak ten by mal byt samozrejmostou. Idealne je posilovat. Svalova hmota spaluje viac kalorii, dokonca aj v pokoji, ked sa nehybete. Preto si ludia, co cvicia, mozu castejsie dovolit prehresky. Nijako sa to neprejavi. Chudnutie kardiom je samostatny problem. Uz som to pisala do inej temy, tak to sem skopirujem:

Co sa tyka kardia, tak vacsina ludi ho robi nespravne. je rozsireny mytus, ze stredna intenzita po dobu 30 minut a vyssie spaluje tuk. Nuz, spaluje, ale zaroven si spalujes svalovu hmotu, co v konecnom dosledku znamena, ze pomer tuku a hmoty sa bohuzial nemeni. Ked chces nieco efektivne, tak intervalove sprinty. Behaj cca 100-150 metrov naplno, najrychlejsie ako vies, nasledne si daj minutku oddychovy interval. A takto to opakuj niekolko krat. Staci ti do 20 minut. Nestratis svalstvo, vybijes energiu a zaroven spalujes.

Takze jedno otrepane, ale pravdive heslo: ked chcete vysledok, treba vystupit daleko od svojej komfortnej zony. Pohodlne to nepojde. A ako som pisala hore, ziadne nerealne ciele.

lorrines

Ja potrebujem z 83 na 60, čiže tiež by som potrebovala nejaké rady :) hlavne ako prekonať lenivosť, pohodlnosť, prejedanie :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Z 73 kg na 51 kg ako schudnut - Fórum - ZDRAVIE.sk