Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Agentura Pro - staff

Kristyna S

Byla jsem cez prostaff letos na Mallorce a nemůžu na ně říct nic špatného. Kominikace s nimi byla výborná. Práci animátorky jsem si užila na maximum. Krásná zkušenost pracovat v zahraničí a ještě k tomu u moře a ještě k tomu dělat, co mě baví - fitness a komunikace s lidmi. Poznala jsem kopu skvělých lidí, teď již přátel, z různých koutů Evropy. Už se moc těším až se navzájem navštívíme. Odnesla jsem si hromadu nezapomenutelných zážitků... Všem doporučuji!

Hankaa

Děkuji přispívajícím za reference. Právě ta Agentura Pro-staff provádí nábor po republice i za hranicemi. Doufám, že si je vygooglují i další zájemci.

www.jenprace.cz

Prezyvka055

NedelPa :D poplatok? to by som ich vysmial do ksichtu. No akoze moment vy chcete aby som u vas pracoval a ja mam akoze platit aby som mohol u vas pracovat? To skor oni debili by mali dat preddavok ze som sa tam musel trepat na pohovor. Lol keby mne niekto povedal ze mam zaplatit poplatok za to ze mozem pracovat tak taky fuckoff by este nezazil aky by odo mna dostal.

NedelPa

Ešte som zabudla spomenúť, že okrem sľúbeného bývania za 100 eur bol sľúbený plat 900 - 1200 eur (1000 a viac v prípade nadčasov). Tak ja som na svojej výplatnej páske mávala max. 700 eur po strhnutí všetkých možných daní a nadčasy samozrejme ani nechceli dávať (je to skúsenosť s jedným hotelom, na iných miestach a v iných hoteloch sú ochotní dávať nadčasov veľa, tu to však nefungovalo).
Tak len aby ste mali prehľad o reálnom plate na Malte ;)

NedelPa

Ahojte, takže aj ja po vlastnej skúsenosti s danou agentúrou by som chcela niečo prispieť, obzvlášť pre tých, ktorí sa ešte len niekam chystajú alebo budú chcieť využiť služby ProStaff agentúry.
Ja môžem povedať, že som predtým vycestovala už do zahraničia viackrát, cez iné agentúry a pochvaľovala som si. Bola som zvyknutá na príjemný prístup a zaručenú pomoc. Avšak tentokrát som nebola spokojná.
Po absolvovaní interview, na ktoré mi agentúra po jej oslovení poslala pozvánku, a na ktorom ma zamestnávateľ sám prijal a sľúbil mi pracovnú pozíciu, sa mi absolútne nikto neozval. Musela som po asi 2 týždňoch teda vynaložiť úsilie a kontaktovať agentúru sama, spýtať sa na ďalší postup. Na to mi spätne prišla odpoveď: "A poplatok ste už zaplatili?" Ok - povedala som si, že pravdepodobne pred zaplatením nepohnú pre mňa ani prstom. Tak som im pekne krásne zaplatila a stále nič. Po ďalšej námahe z mojej strany mi teda poskytli strohé informácie o tom, že posielajú zmluvu na podpis na maltskej strane a následne mi ju pošlú už podpísanú s presnou informáciou nástupu.
Samozrejme prešli asi ďalšie dva týždne a nič. Opäť som kontaktovala agentúru sama. Za pár dní mi teda poslali všetko potrebné spolu so zoznamom ľudí, ktorí cestujú na Maltu tiež, ak by som chcela s niekým cestovať.
Keď som zo zoznamu kontaktovala pár ľudí a opýtala sa na nejaké organizačné veci, sami nevedeli viac a keď tak, zisťovali si na internete. Tak som pátrala aj ja a dozvedela som sa, že pred odchodom si treba vyplniť application na NiNo - čo je číslo na sociálne a zdravotné poistene. Žiada sa to online. Kontaktovala som teda agentúru, že či o tom vedia, že je to potrebné a oni mi spätne poslali odkopírovaný text od zamestnávateľa, že samozrejme, že je to potrebné. Po tomto e-maily to teda vo mne už poriadne vrelo,ale držala som sa ešte pekne na uzde.
Ešte aj potrebného dokumentu, ktorý je nevyhnutné priložiť do application som sa musela opäť vymáhať, pretože oni sami od seba naozaj nič neurobia.
Nakoniec tam boli ešte problémy s ich klamstvom. Agentúra totiž bude tvrdiť slová ako, že si na Malte nájdeš ubytovanie do 100 eur. Tak to je poriadna hovädina. Za takú sumu si nájdeš ubytovanie len v takom prípade, ak bývaš s ďalšími min. 4 ľuďmi, aj to v malom byte. Ceny bývania sa pohybujú od 500 eur na dvoj- alebo trojizbové byty (pokiaľ nechceš bývať v plesniach samozrejme). Takže sa touto informáciou jednoznačne nenechajte zaviesť a pozisťujte si ubytovanie už dobrý mesiac vopred.
No a poslednou zaujímavosťou bolo, že po mojom samostatnom nájdený ubytka cez internet som teda agentúru informovala, že mám všetko vybavené, aj letenky kúpené. Oni mi obratom odpovedali, že prečo som si našla ubytovanie tak ďaleko od hotela a odporúčali mi iné mesto, ktoré je bližšie. Moji drahí, po pricestovaní na Maltu bola moja oblasť najjednoduchšou na spojenie a bola som v hoteli za 15-20 min. autobusom, zatiaľ čo oblasť odporúčaná agentúrou bola od ruky a poriadne tam ani nechodili autobusy. Takže je naozaj najlepšie, keď vám "radí" niekto, kto s tým ani nemá nijaké skúsenosti.
Najväčší gól bol, keď pár dní pred vycestovaním mi prišiel e-mail od agentúry, že hotel zabezpečuje ubytovanie pre zamestnancov na poslednú chvíľu - izba pre 8 ľudí za nejakých 120 eur na hlavu. Tak toto už som len proste odignorovala.
Nebudem tu písať o mojich zážitkoch a skúsenostiach na Malte, pretože to patrí do inej sekcie, tu by som chcela len zhrnúť v krátkosti informácie o ProStaff.
Z mojej osobnej skúsenosti teda viem, že to bola zatiaľ najnegatívnejšia skúsenosť, nakoľko to viem porovnať s inými agentúrami, bola to čistá ignorácia, zameranosť len na poplatok a peniaze (a to som nespomenula, že agentúra po pricestovaní profituje každý mesiac z vášho platu) a klamstvo (resp. by som to nazvala nedostatok overených informácií v danej destinácii). Aj by som menovala totožnú osobu, s ktorou som bola "v kontakte", možno to boli len jej služby v tomto rozmere, ale nebudem predsa kaziť niekomu menu a aj tak si to neskôr ostatní všimnú.
Takže asi toľko, želám vám veľa úspechov, než už sa akokoľvek rozhodnete a berte toto ako názor jedného z nás. ;) možno vy s inou/iným sprostredkovateľom v agentúre máte pozitívne zážitky..

Canky

týmto klamárom sa treba vyhnúť hlavne čo sa týka práce v hoteloch - väčšina ich kontaktov je len na spratávanie jedla v All-inclusive reštikách tak ako píše pani z prostaff ,,malta is best (ci ako),, ale bez prace sprostredkovanej prostredníctvom prostaff ... a samozrejme na Vás bude dozerať nejaký psychopat čo Vás bude hnať a brať ako vlastných otrokov

sadsadsad

Presne ako píšeš: vďační ľudia nič nepíšu, väčšinou si tieto pozitívne príspevky píšu agentúry sami... ;-)

happyhappy

je velmi smutne, ze existuju aj taki ludia, ktori sa snazia vystrasit inych Slovakov a Cechov.
sam som bol na Malte 2x, aj v hoteloch, ktore spominas a nebolo to az take zle.
aj Prostaff pomohol, ked to bolo v ich moci...ale ono to tak byva, ze vdacni ludia nic nenapisu...len ti, ktorych niekde vyhodili z prace...asi aj tvoj pripad, good luck anyway to everybody, because malta is great

sadsadsad

V prvom rade treba povedať, že ProStaff nie sú takí tí hardcore podvodníci, čo ťa ojebú o prachy a viac ich nevidíš, toho sa báť netreba. Je to normálna agentúra, ktorej ale musíš zaplatiť cca 240 Euro (všelijakými bočnými cestičkami) a sprostredkujú ti prácu. Navyše zorganizujú stretnutie so zamestnávateľom, čo je obojstranne dobré a lepšie ako ísť na blind niekde do sveta. Čiže prídeš na casting/pohovor a tam zhruba vidíš do čoho pôjdeš a oni vidia teba a ak si ťa vyberú, tak stačí už len rýchlo cálovať a máš robotu. Potiaľto v rámci možností dobre.
Horšie je to po zaplatení. To už s tebou nejedná uhladený pán Cyril, ale telefonicky pani Janka (či Danka) s dvoma priezviskami, ktorá zrazu na nič nemá čas a okrem teba musí riešiť údajne ďalších pomaly sto ľudí. Takže už len to najdôležitejšie a termín odchodu plus letenka, ale keď sa jej chceš opýtať ďalšie detaily, napr. či ťa po nočnom prílete bude niekto z domácich čakať kvôli vybaveniu ubytovania, tak namiesto toho, aby povedala len prosté áno či nie, ti útočne a arogantne odfrkne, že oni s ubytovaním nič nemajú a \"boli ste na to na pohovore upozornení\". Tak toto môj dovtedy dobrý pocit z tejto agentúry schladilo na bod mrazu a podobnú skúsenosť mi potom v zahraničí potvrdili viacerí. Čiže agentúra na Slovensku OK, až na jednanie spomínanej pani. No a po prílete abroad sa na teba de facto úplne vyserú a hľadaj si ubytko sám, čo môže byť pre samostatne cestujúcich a najmä mimo sezóny dosť finančná aj nervová záťaž. Takže buď si to vybavuješ ešte z domu a k niekomu kto tam tiež smeruje alebo už je sa natlačíš (aspoňže pošlú kontakty na všetkých), alebo skúsiš si niečo nájsť sám cez realitku, ktorá si ale za hocaký plesnivý kamrlík vypýta nehumánnu províziu a pre samostatných je to pekná pálka. A napr. na takej maličkej Malte je to všetko jedna skurvená prepojená mafia, ktorá sa už naučila, ako z tých \"blbcov z východu\" vytrieskať posledný groš (\"zdravím\" pána Trevora, ktorý sa vraj zúčastňuje na každom bratislavskom castingu na Maltu a milerád si chodí obzerať a pomáhať vyberať dievčatká). Najlepšie (a najlacnejšie) je napojiť sa na Facebooku na \"Slováci a Česi na Malte\" (alebo tak nejak), tam sa vždy nejaká voľná posteľ nájde, alebo až na Malte chodiť po uliciach a hľadať ceduľky na domoch \"For rent BY OWNER\". Tam sa ale poriadne obrňte a pripravte, že vás budú chcieť tiež poriadne ošmeknúť - no proste arabská krv sa nezaprie.

Apropos, práca na Malte - to je vec, nad ktorou si ProStaff ani žiadna iná agentúra moc hlavu neláme, veď väčšine tie zarobené prachy zalepia oči a odchádzajú spokojní a \"so zážitkami\". A úprimne, ako vám zo Slovenska pomôžu? Takže zabudnite na nasľubované hory doly a úctivé jednanie malťanov z castingu. Tu je pár zážitkov:
Hotel Seabank v meste Mellieha - tomu sa oblúkom vyhnite, najmä ak ste muži. Proste ak neurobíte pánovi bossovi Klaudiovi po vôli alebo sa mu nejako znepáčite alebo nie ste ochotní makať ako otrok, v momente letíte a okrem toho že vám stopnú výplatu, ešte budú aj vypytovať nejaké penále za ujmu a podobne. No obrovská fluktuácia zamestnancov tuná každý rok, len pre adrenalinistov.
Hotel Ramla Bay na úplnom severe - tu sa tiež musí makať za dvoch a ešte k tomu nesympatický puntičkársky šéf od vás vyžaduje, aby ste vyzerali tip top a aby všetko bolo tip top. Kľudne pošle domov aj kuchára či umývača riadu (!) za to, že má dvojdňové strnisko. A je to v riti ďaleko od mesta, takže musíte dochádzať.
National Aquarium v meste Qawra/Bugibba - tu nie sú čo do vzhľadu až takí puntičkárski, zato roboty je tu pre každého dostatok. Každý deň zisky jak sviňa a pritom sú lakomí za rukavice či opravu posratého kolečka na vozíku a dokonca za pitnú vodu v rezervoári!!! A ešte sa na vás tí arabsko-talianski bastardi neskrývane smejú ako na poslednom zúfalom hovne čo im má byť vďačné za robotu, najmä kuchárski retardi. Výnimkou nie je ani ponižovanie na základe sexuálnej orientácie, ešteže sme v EÚ! Vedenie do jedného samý kokot/piča/dement, čo vám dá jasne najavo, kto je tu pán. Hlavne bacha na vedúceho kuchyne Michaela, to je hajzel numero uno, plus jeho synovček, hoci na to nemá právomoc, si vás zdrbe za čo chce a celému podniku predáva drogy.
Proste južanská klasika - sami sú hnilí jak vši, ale z teba by zodrali kožu a pokiaľ možno, tak ťa aj riadne ojebali. A ešte treba dodať, že Malta je dosť drahá, zabudnite na ceny ovocia, zeleniny, chleba, syrov, údenín či nebodaj mäsa ako u nás. Tu nemajú nič svoje, všetko dovážajú z Talianska, takže pálky jak na horskej chate. A to nehovorím o reštauráciách či baroch plných spitých anglických chrapúňov. Vody ako na každom ostrove nedostatok, takže je drahá a nekvalitná, pitná sa musí za ešte drahšie kupovať. Vlastne jediná cenovo ozaj priaznivá vec je tu lokálne cestovné. Kto by tu chcel aspoň stráviť leto pri mori, tak podotýkam, že Malta je skôr na poznávanie ako leňošenie na pláži. Pieskových pláží je tu len zopár a sú také malilinké, že v lete nie je kam stúpiť. A stretnúť sa na ulici pri košoch alebo aj rovno v byte so švábom veľkým ako detská päsť nie je tiež nič neobvyklé!
Tým, ktorí sa napriek tomu rozhodnú ísť pracovať na Maltu želám lepšie zážitky a skúsenosti, veď spokojných Čechov a Slovákov čo tu žijú/pracujú je niekoľko tisíc...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Agentura Pro - staff - Fórum - ZDRAVIE.sk