Účtovanie

Príspevok v téme: Účtovanie
začiatočník

Zdravím,

potrebujem radu.
Ak mám bankový výpis, v ktorom je nejaká platba napr. -100 eur (za napr. právnické služby), a bohužiaľ nemám k tomu žiaden doklad, pretože klient mi ho nemá ako doložiť, tak čo v tom prípade môžem urobiť? ako mám postupovať? ak viete, najlepšie v programe POHODA, ale aj bez toho sa dá poradiť.

Ďakujem Vám za skoré odpovede.

ojka.

Ako bolo spomínané... subjekt, ktorý vykonal v tomto prípade službu(právnik), je povinný vystaviť FA. Ak bola vystavená a tvoj klient ju napr. niekde stratil, tak ju predsa právnik dokáže vytlačiť zo systému duplicitne, resp. elektronicky doručiť. A na jej základe potom klasicky účtuješ.
Takže ten,kto platbu prijal(osoba, spoločnosť), myslím, že by nemal mať problém vystaviť opätovne na požiadanie doklad.

jula m.

ak nemáš doklad, nemôžeš dať do nákladov. je to výdavok neovpl.základ dane, alebo osobná spotreba.

ak ti toto robí problém, tak ako robíš učtovníctvo ?? :)

mate59

v denníku výdaj zapíšeš do režijných nákladov v jedn. účtovníctve.Subjekt, kt. to bolo platené,musí vystavi´t faktúru,kde musí byt uvedené, že platba bude prevodom,dátum splatnosti a dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia.fa. može byt aj v elektr. forme,ale musí byť,lebo pri kontrole DÚ tento náklad neuzná a z účt. vyradí.