Vysvetlenie vysledkov zo sona uzlin

Príspevok v téme: Vysvetlenie vysledkov zo sona uzlin
Zetju85

Ahoj

Bola som dnes na sone uzlin,nakolko sa mi zvacsili aj pod sankou,viete mi vysvetlit prosim Vas vysledok?Vy ste sa mi smiali ale pri rozmeroch som sa ja smiat prestala:(

Vpravo sa perijugularne za uhlom sanky zobrazuju 2 zvacsene hypoanechogenne LU s hyperechogennym hilom velkosti 2,5 cm a 3 cm.Vlavo sa v rovnakej lokalizacii zobrazuju podobne viacpocetne zvacsene LU velkosti do 1,5 cm.Submandibularne a bilat. pod m.sternocleidomastoideus sa zobrazuju ovalne LU velkosti 9mm

N-ika

Nie je tam zaver, je to len popis nalezu. Tie "zlozite" nazvy popisuju umiestnenie, hypo a hyper echogenne znamenaju aku maju odozvu, podla toho sa urcuje tkanivo, napln atd...
cize z toho celeho je len jasne ze dotycny ma zvacsene uzliny pod a za sankou...nic viac

ewelin2828

mne tam akosi chýba záver...ja som bola nedávno na sone uzlín v slabinách a mám tam napísane, že sa jedná o reaktívne uzliny, ktoré nemajú patologický charakter...
treba zájsť za lekárom, že čo tým chcel básnik povedať :)
inak na sone ti akoze nic nepovedali? mne vzdy povedia, ze ako to vyzera a ci je to nieco vazne alebo nie...

lubiss

To chce vysvetlenie odbornika respektive minimalne s tym behni k vseobecnej nech sa ti k tomu vyjadri tu ti asi nikto moc nepomoze su to az krkolomne vyrazy :))