Oslovenie teta

Príspevok v téme: Oslovenie teta
lana123

Neskutocne ma stve ked rodicia malych deti pouzivaju toto oslovenie na cudzie zeny. Ako preco nemozu pouzit nieco normalne. Mna to stale urazi, to oslovenie mi pride totalne trapne a dehonostujuce. Ja neviem ci som jedina co mi to prekaza.ved nech si tak volaju tety z rodiny ale nechapem preco to musia pchat na cudzich ludi

GoFruit

No proste co, slecna je az tak krasna ze jej to zatienuje mozog. Stava sa. Tak ked mila lana nechces pochopit ze to je len oslovenie pre to aby to mali deti zjednotene. Ale ak ta teda nejaka mamicka takto hlboko urazi pod tvoju uroven lebo ved ty si krasna tak ju mozes milo opravit. Nikto predsa nechce aby si takto trpela. Kazda mamicka ktora by sa dozvedela ako velmi ta to zranuje by urcite bola ochotna vyhoviet ti a volat ta podla tvojej predstavy.
Vies vysvetlovat 2r dietatu teta alebo slecna pani a milion dalsich vyrazov je naozaj drina. Ale mozno mas pravdu a bolo by treba este tym detom navyse aj povedat toto je krasna slecna a toto je skaredsia slecna. Ale co ak sa seknu a mlada babenka bude uz pani? Ejha nechcela by som ta stretnut.
Ale inac ked tak nad tym rozmyslam u nas v zahranici nemaju pomenovanie teta ako take cize to by sa ti pacilo.

woo

no jednoducho to nesmies brat osobne, musim to chapat z ich pohladu. takto je to zauzivane a v zivote som nepocula, ze by to niekoho trapilo. je to oslovenie urcene pre deti, ich mamicka by ta urcite oslovila slecna a takisto kazdy dalsi. tak klud, nie si stara :D

woo

preco by ti cudzie dieta malo rozpravat kde bolo a co robilo? akoze pride k tebe mamicka s dietatkom, na ulici , v autobuse a zacne sa s tebou rozpravat?

woo

a v akej suvislosti ta oslovuju cudzie mamicky? lebo ja jedine tak pozor, nezavadzaj tete. urcite nie tak, ako spominas, ze ti predvadzaju svoje deti - preco by ti mali predvadzat svoje deti?

woo

ale zas spominas svoju krasu:)) si na to tusim fakt zatazena. myslis ze to vsetkych okolo tak zaujima, ako teba? mozno chalanov a baby v tvojom veku. a tiez aj starsich muzov, urcite.

woo

tak ale to je tvoj problem tie predstavy....dieta sa musi vediet aj vyjadrit a ver tomu ze termin teta je pren najjednoduchsie. aj ty si vravela zenam teta ked si bola mala. a nebolo to tak davno, tak by si si to mohla este pamatat :))

lana123

Ja si proste tetu predstavim nejaku staru so satkou na hlave a v zivote by ma toto slovo nenapadlo v suvislosti s mladou krasnou zenou. Mi to oslovenie pride otrasne, dedinske a proste uraza zeny. A je mi to jedno ci to ako tie deti vidia ze vsetko co ma urcite organy a ma viac ako 1p0rokov je teta

woo

nechapes ze s malymi detmi sa bavis jednoduchymi vyrazmi, aby rozumeli a nekomplikujes zbytocne komunikaciu? si mala, si dievcatko, si velka, tak si teta. myslis ze trojrocne decko pochopi aky je rozdiel medzi slecnou a pani? ty mas problem sama so sebou. si zavisla od mienky inych ludi o tebe. pises ze o tebe vravia ze si kočka, ale ze ta zneisti ked ti niekto povie teta? :DD mas problemy so sebavedomim. je zalozene na vyzore.