Štatnice, strašný stres

Príspevok v téme: Štatnice, strašný stres
studentka123

Ahojte, prosím vás viete mi poradiť ako sa najlepšie ukludniť pred štátnicami? Ja neviem čo to mám za psychiku, no celú školu som prechádzala so strašnými stresmi, že mi zostalo veľmi zle, ale tiež sa mi trasie telo...a to tak, že je to aj veľmi vidieť a ide mi vyskočiť srdce z hrude...týchto skúšiek sa veľmi bojím, pretože je to už posledná bodka na záver a viem, že ide o všetko...celé roky som ledva prechádzala, pretože môjmu odboru sa vôbec nerozumiem, ale už to chcem dobojovať, jeden rok som aj opakovala kvôli diplomovej práci, tak už si nemôžem dovoliť vyletieť...len sa bojím, aby som neskolabovala, pretože zo stresu mi bije srdce asi na 160..a aj keď si hovorím, že aj tak nejde o život, tak mi to nepomáha..máte nejaké rady??? ďakujem veľmi pekne :)

Rada130

Citam si tvoj prispevok s usmevom,lebo tri tyzdne dozadu,som toto prezivala s dcerou,ver mi,ze tie pocity ma vela studentov,stres je normalny ,kazdy ma pocit ,ze nic nevie atd.Neviem aky mas system v uceni najlepsie je zacat aspon dva tyzdne dopredu prerozdelit si na kazdy den otazky a este nejaky den preopakovat.Viem,ze je to tazke ,jedz denne za hrst orechov.nejde o zivot,nejako bolo nejako bude.Dcerka to zvladla bravurne uz teraz sa aj ona smeje, aka bola hrozne vystresovana a o tyzden mame promocie,drzim palce a hlavu hore....

Prezyvka55

No nijako, nejako to prestresujes ako si prestresovala celu skolu a budes stresovat pri kazdej veci ked sa na nu poriadne nepripravis po cely zivot :).

Kazda rada je zbytocne kontraproduktivna lebo hocco by ti clovek napisal aj tak to prestresujes lebo nemas pocit ze by si ucivo vedela, co je aj pravda kedze ho zvladas len tak tak.

Ale myslim si ze to das :) tak ako si dala celu skolu doteraz.