Bojim sa ze to nie je psychika

Príspevok v téme: Bojim sa ze to nie je psychika
lh95

zdravim vytvoril som uz 3 krat temu ale niktommi neopdovedal :) tak napisem tu poveali mi ze mam panicku poruchu,uzkost,depresiu ..:) a začalo to asi v 15 ze sa citim cudne od ekdy som si skusil marihuanu mam pocit ze som iny clovek bojim sa stale som cudny ,mavam pocity ze zle vidim alebo nie ze vidim ale ako keby cudny zarrk a pritom oci mam dobre uplne jakeby nie ja a teraz mi to pre pol rokov povedali ze mam tu PP..a začalo to vysokaym tlakom 180/110 opakovao sa to viac krat obchodil som vela lekarov a 2 kardiologov a zistili mi na holteri sinusovu tachykardiu..art hyperenziu,extrasystoly..a ten druhy kardiolog mi poveadl ze srdce je zdrave a napisal tam nomralny funkčny nalez na srdci - neprimerana sinusova tachykardia..+ beriem od psychiatra leieki spitomin,escilatopram..a od kardilogoa Nebilet (betablokatr a ma aj znizovat talk) a chcem veidet ci ten vysoky krvny tlak som mal s tej choroby aj tu sinusovu tachykardiu bojim sa stale ze ked navždy budem brat lieky na srdce :( a mam 19 rokov ..takze chcem odpoved od niekoho na tieto otazky kto mal tuto chorobu alebo neviem jak to nazvat tu PP,uzkost..ten vysoky krvny tlak mohol byt s thoho? a to cudne ,,videnie,, alebo jak to nazvat je tiez s toho cisto som iny clovek taky cudny stale v strachu :( a bojim sa ze mam vysoky tlak stale si ho meram a stale je v norme 120/80-130/80 a tak isto si meram stale tep rano bije rychloa večer je to uz pomale 40tepov :( neviem či je chore sdrrce alebo moja hlava je chora uz mi to lezie na nervy a stale mavam busenie srdca v klude mi to velmi vadi a milujem cvicenie a pre tuto chorobu aj herniu(mal som ist na operaciu) s tym nemozem začat a este sa bojim ze mi vykosci vyosky tlak ked zacnem civičť :( a vemi sa sledujem a vela toho na mna je a do kedy to tak budem fungovat?..dakujem za odpovede

Lulu2011

si mlady, mozes to mat podmienene psychikou, ja som mala vzdy tlak idelany, skor nizsi a teraz mam problemy, ze mam vysoky, odkedy pracujem, neviem co mam robit, zufala som, ak si si presiel celym kardio vystrenim, tak len nejaky ukludnovak a betablokator :(

Ekasro

Čítala som tvoje starosti a celkom by ma zaujímalo ako si postúpil od apríla? Je to lepšie? Tiež sa trápim nejakými psychickými problémami. Nech sa darí.

sarategane

chlapce....psychika ako ti tu vsetci pisu, najdi si dobrejo psychologa na terapiu. vsetko to oststne su len somaticke priznaky...ak mas srdce okej aj tlak aj vsetko...tak je to ostatne v psychike. ja som myslela ze mam infarkt stavy na odpadnutie atd. tiez lekari, internisti...ale je to podla mna u teba psychicke. cakaj kym lieky zaberu a najdi si psychologa na terapiu.

lh95

ja si to uvedomujem ze si to mozem vytvarat sam ale ja si to vytvaram nevedomky :D proste nemozem zato ze na mna rpide ten strach ved asi nikto si nechce robit sam zle

dADKGHG

uz si to uvedom a pripust, ze si naozaj zle psychicky chory a ak ti tvoj psychiater nepomaha tak ho zmen! lebo si chory, ano naozaj si chory, ale len psychicky