Rodičia sa mi posmievaju nemam chut žit

Príspevok v téme: Rodičia sa mi posmievaju nemam chut žit
kharolyna

dobrý den,
som z priemernej rodni rodičia pracuju obaja maju stale dobre zamestnanie. Mam priatela ktory zaraba malo tak ako ja, preto ho radi nemaju, lebo nesuhlasia z jeho nazormy s tym ako žije atd...Nepraju mi aby som s nim bola nechcu počuvat kde sme boli napriklad na vilet, zosmiešnuju ho predomnou aj pred cudzimy za jeho chrbtom. Chceli by sme spolu byvat ale rodičia sa mi len posmievaju nepomohli by nam čo maju našetrene že raz ked sa vydam by mi nedali. Chceme ist spulu byvat ale ked tak pozeram ako je všetko drahe proste nemožme si to dovolit. som z toho neštastna mam až depresie lebo proste nemame šancu a už vôbec nie rozmyšlat že založime rodinu..nemam ani chut žit som bezvychodiskovej situacii. poradte mi čo mam robit

Panoramatix

My mladí to máme ťažké, ale určite nie si v bezvýchodiskovej situácii. Ekonomika je na figu, bez praxe je ťažké nájsť dobrú robotu. Skúste si čo najviac našetriť, aby ste sa mohli osamostatniť. Nemíňajte peniaze na drahé výlety, dá sa stráviť pekný čas aj za málo peňazí.
Buď rada, že máš aspoň akú takú prácu, veľa mladých nemá žiadnu. Postoju rodičov nerozumiem. Prečo ho tak nemajú radi? Na vašom mieste by som zvážil presťahovanie do iného mesta, krátkodobo možno aj do iného štátu. Vyzerá to tak, že by si rodičom ani nechýbala. Čo takto ísť robiť vo dvojici niekde do zahraničia? Našetríš peniaze a potom sa uvidí.

redka

este tak ti poviem... ja a moj priatel zarabame slusne a aj tak sa nehrnieme do uverov a tiez sa bojime zalozit si rodinu... aj kvoli tomu ze moj priatel za svoj slusny prijem plati tym, ze vkuse je mimo domova... 2,5 tyzdna prec a tyzden doma... no zaloz si takto rodinu a staraj sa o dieta sama...

redka

Ked sa mi rodičia posmievaju, tak asi redka u teba to je normalne..

no nie je normalne ze sa posmievaju, neviem co ti hovoria akym stylom a tak... len si mysli, ze mozno oni to len myslia dobre v zmysle ze sami citia ze este nie si pripravena na osamostatnenie... alebo jednoducho neveria ze uz by si vedela zit bez ich pomoci... ja neviem.. oni s tebou ziju tak sa skus aj takto na to pozriet...

a redka ešte urazila si ma z tim cicanim od rodičov

prepac urazit som zta nechela a ani zametat s tebou... len proste si tu napisala o radu tak ti podsuvam svoj pohlad na vec... ja som odsial od rodicov pomedne neskoro ale hned som do toho sla naplno a necakala som od nich nic... skor ja by som este chcela im pripievat... nasli sme si s priatelom podnajom a platime si vsetko sami...

nad tim sme už rozmyšlaly len nam ani tu hypoteku nedaju a kebi dali tak neušetrime ani 10 eur. nie to ešte babo ktore tak tužime mat.

este raz pisem nemusite si viazat hned maslu na krk v podobe hypoteky na sto rokov... ja viem ze najlepsie je cloveku vo vlastnom... ale ono sa to o chvilu mozno zacne viac ukazovat, ze niektori co si pobrali hypoteky na sto rokov lebo chceli vlastnit, sa teraz vesaju po stromoch alebo si strielaju gulky do hlavy... takto to je vidiet napriklad v Irsku, ale uz i u mas... otec rodiny, tri detri, najmladsie mozno 8 mesiacov na novy rok skocil pod vlak... navonok nemal problemy, cela rodina pohodicka,,, a zrazu bum zbabelo si odkracal a nechal tu zenu s detmi...

inac kolko mate rokov? neuvazovali ste o zmene mesta? statu?

Prezyvka55

Vsetky 3 holky predomnou ti napisali skvele, jedoducho vas nechcu mat doma na hlave, najdite si nejake spolocne hniezdocko podnajom atd, rodicia maju vlastne problemy dajte im pokoj, uz nastava pomaly cas kedy by vy ich mali pozyvat na vylety a ne im rozpravat ako vam bolo fasa a podobne.

kharolyna

mila redka a emily
obidvom vam. každy sa niečim trapy ja si važim že som zdrava ano maju ludia ine starosti. asi vam je tu ako slovenkam na slovensku dobre ja sa hambim za naš štat ešte sa zastavajte. Ked sa mi rodičia posmievaju, tak asi redka u teba to je normalne..prepač ale nemusiš s každym zametat jak z handrou ani ma nepoznaš. nemam taku dobru pracu možno bude lepšia ae kde tu? vy mate taku istotu? kde ju berete..
a redka ešte urazila si ma z tim cicanim od rodičov lebo som len dačo podotkla že mi cheju dat a napisala som to preto že ako až velmi sa zo mna smeju si to nepochopila mam nejaku svoju hrdost

agnes
nad tim sme už rozmyšlaly len nam ani tu hypoteku nedaju a kebi dali tak neušetrime ani 10 eur. nie to ešte babo ktore tak tužime mat.

prepačte za chiby som dislektička

redka

este si nic neskusila a uz chytas depky? zly zaciatok... nemusis hned vlastnit byt ci dom... najskor si vyskusaj, ci vies vobec zit samostatne... ak mas prijem ty aj tvoj priatel, tak snad na nejaky ten najom sa najde nie? a potom sa uskromnit v inych veciach.... rodicia sa ti mozno posmievaju z ineho dovodu.... a mam pocit ze ty akoby ocakavas, ze by ti snad museli nejako pomoct... ak chces byt samostatna, tak bud, ale necakaj pomoc od inych... najlepsi su taki, co sa vystatuju aki su oni samostatni a pritom stale cicaju od rodicov...

Emily opat

Mila Kharolyna a kolko mas rokov? O com to pises? Ty ze si v bezvychodiskovej situacii? A nemas chut zit? Preco vlastne? Lebo rodicom sa nepaci tvoj priatel, nepomozu vam financne a vy nemate nato osamostatnit sa?
Bodaj by ta nikdy nic horsie nestretlo.
Si nezrela, nemas este nato osamostatnit sa. Emocne, financne...

Agnes998

Chodte s priatelom do podnajmu, ak nemate vela penazi, tak si mozte prenajat len jednu izbu v 3 ci 4-izb. byte s inymi mladymi, vela mladych to tak robi lebo tiez nemaju vela penazi. Nebudete mat sice vela sukromia ale vzdy to bude lepsie ako s rodicmi ktori vam nepraju. Mozte sa poobzerat aj po nejakej hypoteke, co som pocula, niektore banky davaju aj v 100% vyske, neviem ako je to teraz, treba sa informovat.