Užívali ste už želatínu?

aklim

ahojte
užtívala som obyčajnú potravinársku želatínu podľa návodu na internete každé ráno (nevynechať!) a bolesť v bedrovom kĺbe
zmizla po mesiaci. Odporúčam, len je dôležitá pravideľnosť. Je to už 2 roky. Vraj sa má kúra robiť 2x do roka, takže opäť začnem. Takže kto má rád huspeninu, môže si dať želatínu a príchuť si urobí podľa seba.

RNG

redka, nie som si isty, ze existuje nieco lepsie na to.
Je sice pravda, ze doplnkari sa snazia ponukat zmesy s lysinom, prolinom, zinkom, medou vitaminom B-5 a podobne, co je tiez samozrejme ze ucinne, ale nezabudni na to, ze doplnkovy priemysel je tu tiez ako ine priemysly pre zarobky, nie aby ponukali nieco co je najlacnejsie.
A vitamin C , MSM a zelatina su definitivne najlacnejsie, teda ked vies, kde to mas kupit. Pozri napr na iherb, kde mas pod Beef gelatin balicky librove uz od 11 dolarov. mas tam aj prasacie, pre tych co maju obavy z prionov(choroba 'sialenych krav" co v USA prakticky neexistuje ale pes vie...., istota je gulomet)
Aj pancreatin je velmi lacny a plno ludi ho potrebuje doplnat, lebo ich pankreas ho nevyraba dost a preto maju rozne problemy s travenim, vyzivou,regeneraciou, zamorenim tela a podobne.

redka

rng ona to chce najma na vlasy a nechty a myslim si ze na to by sa dali odporucit aj lepsie veci ako je potravinarska zelatina...

RNG

Inac na internete, co sice nie je velmi spolahlivy zdroj informacii, ale najde sa tam aj pravda najdes plno zmienok na uzitocnost zelatiny na klby, pozri napr na
www.webmd.com
wellnessmama.com
www.naturalhealth365.com
www.judytsafrirmd.com
atd

RNG

Vedecky consensus je obvykle podvod , ktory niekomu sluzi.Taka je dnesna pravda, zialbohu. Dnes pouzivaju concensus vybratych a casto ovplyvnenych vedcov miesto solidneho a nezaujateho vyskumu, ktory ma za ucel odhalit pravdu a nie sluzit niekoho zaujmom
Ale rozne vyskumy, kde sa pouzuivala zelatina tisicmi roznych lekarov v predsa len v drvivej vacsine nasvedcuju, ze je to zivina, ktora pomaha okrem ineho aj tvorit klbovu a slachovu hmotu.
Zelatina je lacny zdroj(ked vies nakupovat, samozrejme) tychto latok a pouziva sa v potravinarstve velmi casto. Odporucam s nou brat alebo bromelain alebo este lepsie pancreatin, najmenej 2 gramy ekvivalent na 30 gramov zelatiny.

0vecka

2 RNG akoze tuto niesom az tak doma xces povedat ze je vedecky konsenzus na tom ze taketo branie zelatiny napr polroka ti nejako pomoze? ja som davnejsie cital ze prve zmeny a to nepatrne su po 9 mesiacoch

želé

RNG a ktoré enzýmy by ste mi odporúčili, môžu byť aj z rastlín(sedmokráska, púpava atď)? Zeleninu veľmi nemusím a ovocie nemám každý deň. A ktorá želatína je podvod lebo nemám tu napísané nič len jedlá želatína. Ďakujem.

RNG

Pozor na podvody, rozne tzv zelatiny su len modifikovane skroby, tie ti nepomozu na klby. Na tie treba zvieracia zelatina, (prasacia/hovadzia) a davka je az 30 gramov denne, brat s enzymami na zlepsenu absorbciu.

želé

A koľko tej želatíny trebárs potravinárskej by mal človek užívať na deň? Ináč ďakujem za odpovede, vážim si to :)

RNG

Zelatina je zlozena z mucosacharidov, ktore ked vies do tela absorbovat, tak sa zabuduju do sliach, puzdier , klbov a podobne. Tj v ziadnom pripade sa nejedna o podvod, ale uzitpocny polotovar na klby. Na zlepsenu absorbciu pomaha s nou brat enzymy