Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lutujem to...

Príspevok v téme: Lutujem to...
lolika

Som krestanka, masturbujem, viem , ze je to tazky hriech ale chodim aj tak na prijmanie a nehovorim to knazovi lebo sa strasne hanbim , bojim sa. vzdy to strasne lutujem ale proste to nedokazem povedat tomu knazovi. mysli na to pocas spovede ale proste to zo seba nedostanem. uz to trva dlhsie...nikomu som to nepovedala.

Odpusti mi to niekedy Boh?

bojim sa ze do neba sa nikdy nedostanem.

hildegarde

Len narýchlo k Tvojmu poslednému príspevku. To, že práve v biblii sa hovorí, že Lót ponúkol davu svoje dcéry prakticky na znásilnenie, vôbec neznamená, že to bolo správne! Veď Boh by s takým niečím nemohol súhlasiť! Treba si uvedomiť jednu vec: všetky osoby spomínané v biblii sú len ľudia - a hriešni ľudia. Aj tí, čo verili v Boha ROBILI CHYBY a zlé rozhodnutia - buď vedome, alebo v domnení, že tak je to správne. Lót mal z jeho pohľadu asi dobrý úmysel, ale nič to nemení na tom, že homosexuálny styk či styk ženy a muža mimo manželstva bol vážnym hriechom. Nikto nikomu nedáva Lóta za príklad. Ak to niekto takto vysvetľuje, je v hroznom omyle. Veď je to práve Boh, čo dal ľuďom príkaz nezosmilníš. V Mojžišových dobách to od ľudí vyžadoval a v Abrahámových (a Lótových) to neplatilo? Veď Boh je ten istý včera, dnes i zajtra.

PS: Keby mi niekto vysvetľoval príbeh o Lótovi ako správny a morálny, tiež by ma to nahnevalo :)

Áno, rodičia často robia pre svoje deti nemožné veci - z lásky. Ale túto lásku majú v srdci práve od Pána. Alebo si myslíš, že človek, ktorý je stvorením božím, by mohol prekonať svojho Stvoriteľa v nejakej veci? V láske, múdrosti, nehe, obetavosti?

wreck

mila moja, nehnevaj sa na mna, ale ak krestanske spolocenstva na podobenstve o lotovych dcerach chcu demonstrovat nejaku udajnu univerzalnu moralku, tak to neobstoji ani ako zly vtip a treba vas od ostatnej spolocnosti izolovat.

opakovane ma udivuje, ake inspiracie tento vas tvorca vesmiru daval tym jednoduchym ludom, ktori tie texty pisali. matky a otcovia pre svoje deti kolkokrat idu na kraj sveta a davaju za ne zivot, ak treba. ale nie. pre nas ma byt inspiraciou zoslanou samotnym tvorcom vesmiru radsej situacia, kedy sa rozdivocenemu davu podhodia vlastne dcery na suloz, len aby nahodou nedoslo k homosexualnemu styku s inymi osobami. som hlboko vdacny za tuto mudrost. ked najblizsie bude hrozit situacia, ze unoscovia mi daju na vyber ci osukaju mna alebo moje dcery, tak rozhodne si zoberiem priklad z knihy knih a zachranim si zadocek.

a najvacsia tragedia na tom je, ze vy ste to schopni s kamennymi ksichtami hlasat ako nasledovaniahodnu vec, resp. nevidiet v tom tu zarazajucu obludnost, ktora v tom je.

wreck

preco potom nedodrziavate vsetko co nakazal? preco uz zena pocas menstruacie nie je necista a nemusi odist niekam bokom, "kym jej to neprejde"? to je tiez potrebne citat v tom duchu, v akom sa to myslelo. a co zeny, ktore zaziju spontanny orgazmus v spanku? je to tak spravne alebo su to neciste suky, ktore len na falicke veci myslia a potom v noci na nich zostupi incubus, aby ich privadzal k orgazmu?

alebo ked tak zena zatuzi zaplavat si naha rano v jazere. co ma co po takych veciach tuzit, nie? ako si to vobec predstavuje, ze si dopraje nieco len sama pre seba, pre zdravie a sviezi pocit, a nemysli na dobro ostatnych?!

tato patologicka krestanska posadnutost sexualitou je vskutku fascinujuca.

a na zaver, specialne pre teba, tajomstvo. neprezrad nikomu, lebo to rozbije stvoritelsky zamer.

pre chlapa so zdravo vyvinutou sexualitou je najvzrusujucejsie zenu co najdokonalejse urobit. je to aj najvacsia vyzva. vtedy to bavi jeho a ma z toho najvacsie uspokojenie, ked je ona na konci znicena, vzdycha, place a chce sa donekonecna objimat. ked vidi, ze ona nema naladu, radsej to necha na neskor. rovnako to plati pre zdravo rozvinutu zenu. su pripady, ked sa zena chce divat ako sa chlap robi alebo opacne. je nespocetne mnozstvo sposobov ako si jeden druhemu mozu spravit radost a to sa ani nemusia dotykat. do tychto hier, no ale take cosi, vskutku patri aj masturbacia. samostatna, partnerska, vzajomna, subezna... a obaja z toho maju potesenie, robia to jeden pre druheho. niekedy mozno v pomere 80:20, niekedy 50:50, inokedy 10:90, ale to je uplne jedno, pretoze to zalezi len na nich dvoch.

teraz, ked uz nemozete kazat rozpravocky o oslepnuti a chlpatych dlaniach, aspon sa odvolavate na neexistujucu biblicku mystiku. keby tam nejaka bola, nebolo by tych vasich zaujmovych kruzkov 30000 a nebolo by tolko roznych vykladov tej udajnej mystiky, kolko ich je.

dievcinke zelam, aby prisla k rozumu, a aby sa u nej tato nepochopitelna myslienkova infikcia nerozvinula do nejakej psychozy alebo niecoho horsieho.

hildegarde

wreck, ešte k tomu Lótovi z biblie, čo spomínaš:

Ide o stať, ktorá popisuje hriech Sodomčanov, medzi ktorými žil Lót aj so svojou rodinou. Keď k nemu prišli na návštevu muži (v skutočnosti boží anjeli), všetci muži mesta od chlapcov po starcov obstúpili Lótov dom a žiadali ho, aby im svojich hostí vydal, lebo s nimi chceli pohlavne obcovať. Lót vedel, že je to hriech proti prírode a považoval ho za väčší hriech, ako by bol sexuálny styk muža so ženou, a preto v snahe ochrániť svojich hostí ponúka mužom svoje vlastné dcéry. Nechce sa tým však povedať, že by sexuálny styk jeho dcér s mužmi nebol hriech. Už tu biblia odsudzuje homosexuálne správanie (rozdiel od homosexuálneho cítenia bez skutkov) a práve za tento hriech bola Sodoma potrestaná vypálením.

hildegarde

wreck, aj keď v biblii nie je zákaz masturbácie, neznamená to, že Boh proti nej nič nemá. Bibliu je potrebné čítať v duchu, akým bola napísaná - a vtedy ten zákaz nájdeme. Boh v desatore, v 6. prikázaní zakazuje smilstvo (sex mimo manželstva) a cudzoložstvo (manželská nevera). Prečo ale? Dôvod je dôležitý, lebo je ten istý, prečo je masturbácia hriešna.

Vráťme sa ku knihe Genezis, do rozprávania o prvých ľuďoch. Adam a Eva pred hriechom boli dokonalí v láske, nesebeckí, úplne zameraní na toho druhého s jedinou túžbou: urobiť ho šťastným. Takých ich stvoril Boh, nemusel im to prikazovať ani ich to učiť, bolo to pre nich prirodzené. Stačil im jediný boží príkaz: ploďte sa. Boh stvoril ich telá ako dar pre toho druhého. Ľudské telo i sexualita mali slúžiť budovaniu tejto nezištnej lásky, ktorá nemyslí na seba, len na dobro druhého.

Keď však Adam a Eva spáchali prvý hriech, zrazu sa všetko zmenilo. Predtým boli nahí a nehanbili sa pred sebou. Teraz prvá vec čo urobili bolo, že sa chceli skryť, lebo sa nielen hanbili, ale sa aj báli toho druhého. Bolo to niečo nové, čo predtým nepoznali. Podvedome cítili, že ten druhý sa už pozerá na jeho/jej nahé telo inak, žiadostivo, s postrannými úmyslami, ako na predmet vlastného uspokojenia. Láska a sexualita sa oddelili.

Masturbácia má predsa len niečo spoločné so 6. božím prikázaním. Pri sexe bez záväzkov či cudzoložstve človek pre uspokojenie vlastných sexuálnych žiadostí zneužíva telo iného človeka, pri masturbácii svoje vlastné. Masturbácia nebuduje nesebeckú a obetavú lásku k druhému, slúži iba vlastnému egoizmu a uzatvára človeka do seba. Toto je v príkrom rozpore s Božím stvoriteľským zámerom.

wreck

preco je na udajnu komunikaciu s jezisom potrebna tmava buda a chlap na druhej strane? preco sa to neda vybavit priamo s jezisom? a kde v pisme sa pise, ze sa zena nesmie robit? ako ma tazka hriesnica lolika vediet, ze je naozaj tazkou hriesnicou?

hildegarde

lolika, áno, je to hriech a mala by si sa z neho spovedať. Neviem, koľko máš rokov, ale z toho, čo píšeš, si už plne uvedomuješ, že to nie je správne.

Rovnako je ťažkým hriechom chodievať v tomto stave k sv. prijímaniu. Radšej ako toto by bolo nepristupovať ani k sv. spovedi ani k prijímaniu. K týmto sviatostiam sa nemá ísť preto, že sa to patrí, alebo čo by povedali ľudia či rodina, keby si nešla, prvoradý je vzťah s Bohom. Buď úprimná pred sebou a pred Bohom a nepredstieraj, čo nie je pravdou.

Boh Ti to chce odpustiť, vždy bude ochotný. Tým si buď istá. Takže problém je v tom, že sa hanbíš, a asi aj to, že s tým nevieš prestať. Neviem, ak si z dediny, tak Ťa kňaz pozná a možno preto máš strach vyznať ten hriech. Tak skús ísť do najbližšieho mesta, kde budeš anonymná. Vedz, že je to Ježiš, ktorému sa v skutočnosti spovedáš, On prijíma Tvoje vyznanie a kňaz je len jeho prostredníkom, ktorého ústami Ti chce povedať: odpúšťam Ti a milujem Ťa.

Možno nevieš, ale veľa mladých kresťanov má s masturbáciou problém. Nie je to hriech, o ktorom by kňazi nevedeli a keby ho v spovednici náhodou začuli, chytali by sa za hlavu a pohoršovali sa, čo za hriešnik k nim prišiel. Nechcem to týmito slovami zľahčovať, len Ťa povzbudiť, aby si sa nebála. Skús si kúpiť alebo na internete pozrieť časopis Milujte sa! V každom čísle sa nachádzajú články o Hnutí čistých sŕdc, ktoré združuje mladých, ktorí sa rozhodli s hriechom masturbácie bojovať. A to práve častou sv. spoveďou, v ktorej všetko vyznajú a sv. prijímaním. Verím, že ich svedectvá Ťa povzbudia.

anjelik *

Ale to je skutočne psychologický žvást, napísať, maj sa rada, aká si. Aj keď myslený dobre a relatívne správne. Pretože ani jedna z nich netuší, kto vlastne je a tak logicky vydedukujú, maj rada svoje telo a to asi radi až tak nemajú, keď ho chcú meniť. :o))) Takže toto by som veru nenapísala. Skôr to, že darmo zmenia povrch, s ich vnútrom sa odohrá akurát to, že vďaka lepším prednostiam získajú viac pozornosti okolia, čo pôsobí samozrejme blahodárne, ale odlivom pozornosti sú znovu tam, kde boli predtým a tak ich čaká buď ďalšia opka, alebo po x pokusoch možno príde moment, keď sa zamyslia, že či toto je tá správna cesta, ako sa cítiť lepšie. Najmä keď tá opka nedopadne najlepšie. ;o)
Tak je to aj s masturbáciou...je to proste iba prostriedok ako sa cítiť na chvíľu lepšie, tak nechápem kde v prdeli sa vzalo, že je to hriech? Nikdy ma to neprestane udivovať, že v ktorej hlave tupej sa toto zrodilo. :o)))

sara1223

anjelik, stacilo by napisat nejake psychologicke zvasty, ze maj sa rada taka aka si a pod. a uvidela by si ako by sa do teba pustili a pritom by si to nemusela pisat nasilne za cielom presvedcovania..cize nie je to iba krestanska moralka...

Panoramatix

Mr. X- Chcel som tým len povedať, že sa nemá trápiť zbytočnosťami. Na svete sú aj horšie veci. Nechcel som nikoho poúčať, pokiaľ viem tak nie sme na kresťanskom fóre.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Lutujem to... - Fórum - ZDRAVIE.sk