Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dlhodobý problém s dýchacími cestami pri športe

Príspevok v téme: Dlhodobý problém s dýchacími cestami pri športe
palo32

Ahoj, hladám nejakého odborníka čo by mi vedel trochu poradiť a podebatovať o mojom probléme.
Už dlhší čas sa stretávam s tým, že pri športových aktivitách veľmi rýchlo prechladnem a ochoriem.
Predposledný krát: behanie na jeseň, vonku cca 5-7°C, oblečený som bol správe (termo base layer tričko, tričko, bunda, dole hrubé elasťáky, na hlave čiapka). Tempo som nemal až tak vysoké, behal som 45 minút. Dva dni na to zápal priedušiek + antibiotiká.
Týždeň dozadu, bike asi piaty krát tohto roku, doteraz som bol zdravý a posledný krát som to kus prehnal s tempom. Makali sme jeden kopec - asi 10 km stúpanie, kondične úplne bez problémov, asi tak na 85 - 90 % svojho maxima. Som teraz v Anglicku a bolo tu asi 12°C. Po tom kopci sme si dali ešte bajkovačku v lese, väčšina mierne tempo, zjazdy alebo roviny nič náročné, všetko dokopy cca 4 hodiny. A opäť, prídem domov a o dva dni chorý. Ale mega chorý. Začalo to jemným soplením, a bolesťou v hrdle - ako aj predtým. Na další deň som však stratil hlas, nevedel som poriadne povedať ani slovo, k tomu sa už pridal hustý sopeľ a mokrý kašel. Pokračovalo to tak, že o deň dva sa mi už hlas ako tak vrátil. Sopeľ mám stále - najhoršie to je ráno kým dostanem zo seba husté žlté hlieny a čo ma znepokojuje sopeľ je často ružový až červený so známkami krvi. Keď však vykašliavam hlieny z plúc žiadna krv tam nie je - iba husté žlté hlieny. U doktora som zatiaľ nebol - chcem vedieť ako sa liečiť - hlavne či sa to dá liečiť bez antibiotík. A druhá vec ako sa zamerať na posilnenie imunity dýchacích ciest. Totálne nechápem ako môže miekto robiť šport ako je biatlon alebo beh na lyžiach. Ja by som v takej zimé pri náročnom dýchaní asi zomrel :D
Stačí že je trochu chladnejší vzduch, ja zvýšom svoje tempo a hneď som chorý. Prosím podarťe čo mám robiť. Niekedy si to tempo dýchania proste neviem ustrážiť, pretože ak vládzem kondične tak ma nič nebrzdí, až potom doma zistím že na dýchacie cesty to bolo už moc.
Moje doterajšia domáca liečba hneď ako ma začalo bolieť hrdlo tak som začal piť 3-4 litre zeleného čaju denne + (zázvor, med, citrón), dávam si veľa ovocia, tabletky vitamínu C, raz do dňa zjem väčší kus surovej cibule alebo strúčik cesnaku. Na začiatku som kloktal hrdlo slanou vodou. Hrdlo ma už nebolí. Už len tie priedušky alebo plúca alebo čo to je. Zvýšený teplotu mám len mierne. Zdá sa mi však že zatiaľ sa nič nezmenilo okrem teda toho hrdla. Za akékoľvek rady budem vďačný. Palo

redka

mozno mas v tele nieco nedoliecene... nejaky zapal? ktory koluje... na cas sa ukludni a pri vacsej namahe sa zobudi.... mozno by to chcelo nejake vysetrenia... o podpore imunity sa docitas vela v teme otazky na RNG

palo32

kuklu nenosím a dýchať sa snažím čo najviac nosom, keď to už nejde, alebo idem vyššie tempo, dýcham ústami. Vodu pijem iba pri bajku, povedal by som normálnej teploty - nosím hydrapak medzi batohom a chrbtom, takže tam sa tá voda nemá ako až tak veľmi ochladiť.

redka

neviem mozno by ti pomohla nejaka kukla alebo nieco cez usta a nos aby sa ti ten vzduch nejako zohrial kym ho vdychnes...

redka

a techniku dychania mas spravnu? nenadychujes sa ustami? a co pitny rezim pocas behu... pijes nieco? co? teple, studene?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dlhodobý problém s dýchacími cestami pri športe - Fórum - ZDRAVIE.sk