Anorexia - teraz prejedanie

Príspevok v téme: Anorexia - teraz prejedanie
hlp3

Ahojte. Potrebujem pomoc a radu, aspon vas názor či radu. Budem mat.15 a trištvrte roka som mala anorexiu. Viem, že je ťažké vyliečiť sa z nej, no u mňa proste len tak zmizla. Namiesto toho som sa teraz začala prejedat. So zaciatku som to.chodievala vracat, ale moc mi to nešlo, tak som to nechala tak. No to prejedanie mi zostalo. Pred anorexiou som mala 64 kg, pred dvoma mesiacmi 43kg a teraz mám 54kg. Som sama zo seba znechutena, ale najviac ma trápi,.že vidím, ze.si spolužiačky hovoria,ze som pribrala a aj rodičia mi hovoria, že nemám priberat. Ja im rozumiem, ved pribrat 11kg za 2 mesiace je neskutočne, ale ja už anorexiu nechcem, chcem len schudnúť aspoň 10kg, no nie tak, ako som schudla.vtedy, ale inak sa mi to nedá. Poraďte mi pls. Poradtei, ako sa už nemám prejedat, lebo už to nevydrzim

sewie

no tak sa budes musiet na nich vsetkych vykaslat a bud im to vysvetlis alebo ich budes ignorovat...inak treba si nastudovat co nejest-co vyvolava zachvatovite prejedanie, aktivne sa tym zaoberat...aby si isla stravovanim spravnym smerom...mala by si vylucit sladkosti, oriesky a rozne pochutiny-tie su hlavnym spustacom prejedania, plus smazene veci a podobne...jedz take veci co aj ked nahodou sa nimi precpes ti nejak strasne neublizia-nemyslim len na vahe ale hlavne zdravotne...a nbudes si to tak moc potom ani vycitat... plus ja som mala kamaratku a tej som povedala o mojom probleme-byvali sme spolu na internate a ta vedela rozpoznat ked my pochytila zravost-vraj sa mi uplne zalesklo v ociach...vtedy ona chytila svoje sladkosti a schovala ich do bezpecnej vzdialenosti...a tvoj otec si mysli ze ti pomaha ale iba ti skodi-niekto by mu to mal vysvetlit-rodicia zial v tychto pripadoch vobec nevedia ako sa chovat-ani moji nevedeli...ani kamaratkiny-ta mala anorexiu a jej mamka prisla vo svojej vsetkej mudrosti k tomu ze to "chytila" odo mna...pri tom jej mila dcerka do mna vzdy rypala ze som tlsta a pod....potom ked s jej skvostnym deckom bolo zle ja som bola ten satan co to jej malej princeznej urobil a ju chcela zbavit svojpravnosti a niekde zamknut...no uzas...

hlp3

Sewie ja by som možno dokazla byť normálna, ale ostatní nevedia, ze sa len dostávam z choroby. Nemám chuť žiť, ked vidím, že spolužiačky, ktoré som doteraz považovala za svoje priatelky, si o mne hovoria, ako veľmi som pribrala. Otec mi dnes povedal, že ma bude musieť odvazit, lebo sa mu zdá, že na licach zgulatela. Este ma neodvážil, ne ked zistí, že už mám 56kg asi skolabujem. Chaose? Toto nie je iba o mne. Druhí to riešia a nenechajú ma na pokoji.

sewie

a este co som bola schopna zjest za den....hm? to by dlho trvalo...nestacilo by napisat co som bola schopna zjest na obed?...akoze dvojite az trojite porcie cohokolvek a neskor sa utekalo do obchodu po 5 cokoladovych tyciniek a pod...

sewie

hlp, uprimne, keby som mala o 3 kg menej ako teraz mam-potesila by som sa, ale viem ze k tomu sa dostanem ale tentokrat cvicenim a zdravou stravou. ano, ked som priberala bolo mi to zo zaciatku velmi luto, plakala som ako male dieta a samozrejme ze ma chytili myslienky vratit sa spat k anorexii...ale vedela som ze to nikam nevedie...povedala som si ze o vahu teraz nejde, ide o to ze sa dostavam z velmi tazkej choroby a tak to musim brat a aj ked som mala kila na vyse-hovorila som si, to nie je moje prave telo, toto je nasledok mojej choroby, ale z toho sa dostanem, vyriesim najskor aby som myslela zdravo a jedla zdravo a zbytok sa dostavi do normalu. poviem to ti cele bez obalu. Mam 173cm. povodne som vazila 62-63 ked som "zblbla", najskor som mala 55, potom 52, potom 47!...vtedy som sa zbadala a isli to spat 52..54...57...59...61...63...65...67. BOlo to pre mna tazke, lebo 67 bolo najviac kolko som v zivote mala, ale to som mala len kratko, niekolko mesiacov a potom to slo dole...dostala som sa na 58-60. teraz som vplyvom stresu a zmeny prostrediatrosku pribrala-mam asi 61,5 ale kazdy den cvicim a uz som znacnu cast tuku zmenila na svaly a ide aj ta vaha dole:)...ja viem ze tie cisla mozu byt desive, ale vysledok stoji za to!uz by som to nikdy nikdy nikdy nechcela!nechcela som ta vydesit a dufam ze som to ani nespravila, ale mala som pocit ze musis vediet pravdu...anorekticka vaha sa udrazat neda a ani by sa nemala dat... a ci si myslim ze som stihla? ludia tvrdia ze ano...ja tvrdim ze sa citim dobre vo svojom tele a nedokonalosti obrusujem cvicenim.

hlp3

Sewie vravis, že aj ty si mala anorexiu a potom si zacala priberat. Ako si sa vtedy citila? Bola si rada, ze si sa vyliecila z anorexie, alebo si si vravela, že si len mohla iba zostať na tej váhe, akú si mala? Si rada,že si pribrala, alebo by si to chcela vrátiť spat? Ako dlho tí trvalo priberanie? Koľko kg a cm máš teraz? Ak to nie je osobne... Ked si priberala, co všetko si bola schopná zjest za deň? Teraz si so svojou váhou spokojná, myslis si, že si stihla, či tí chýba postava, ktoru si mala?

sewie

tak Amily ty asi nehovoris o anorexii ale o nejakych drastickych dietach, lebo toto co pises ze dostat sa z anorexie a ist do nej znova a dostat sa z nej -to je hlupost, to si nevyberas...plus neviem ako dlho si akoze "po anorexii" a kolko ta "anorexia" alekoze u teba trvala a ci vlastne nou este netrpis-teda ak vobec nejaka bola....lebo ja som tiez na zaciatku pribrala len 2 kg, potom len 3 kg potom len 5 kg a zachvilu to bola kopa...
plus toto je typicka ludska blbost-celu zimu byt lenivy, cpat sa blbostami a zrazu ide leto tak to poriesme carovnymi dietami! nevadi...nebudem sa vyjadrovat , len tu prosim ta nepis o anorexii ako o metode chudnutia-to psychicka choroba

Amily

Keď ja som sa prežrala pribrala som aj 2kg a potom som mala s toho aj depky.A raz som sa dostala k istému článku fitnessgirl-lifestyle.blogspot.sk a on mi strašne pomohol.A už sa neprežieram

hlp3

Ďakujem vám vsekym za radu. Naozaj si to vážim. Chcela by som este niečo vedieť. Čo mám robiť, ked sa mám chuť prezrat? Čo robíte, aby k tomu nedošlo? Teda ak sa vôbec niekedy máte chuť prejesť. Stravujem sa v školskej jedálni. Ked som mala.anorexiu, tak to pre mňa bolo úžasné, lebo raňajky nič, desiata jablko az obeda len mäso. Ak nebolo, dala som si jablko. Teraz je to pre mňa problém, lebo po obede v škole je pre mňa najťažšie to neist vyvracat. Vtedy ma nikto nekontroluje, takže... Niekedy som musela normálne bežať preč zo školy, aby som sa tomu vyhla. Skoro kazdy deň športujem: beham, cvicim, tancujem, korculujem sa, bicyklujem sa, hrám basketbal... Najradsej mám beh, no teraz cez tieto dni som začala behavat o dosť viac aj takych 12 km. No napriek tomu priberam. Tak si asi viete domyslieť, koľko toho musím zjesť :( Najviac mi je ľúto, ze ľudia neberú normálne tlstych ľudí. Kazdy, kto hovorí, že to tak nie je, klame. Mali by mať rovnaké právo na obľúbenosť, ako ostatní. Prečo nezáleží len na našom vnutru?

Ivka 1

Niekedy chodievam do Nitry ale bývam v Žiline. No mám viac rokov ako Tvoji rodičia.Ty potrebuješ skôr kamarátku vo svojom veku.Podľa BMI indexu máš váhu v normále,tak sa nenechaj znechutiť,do jedálnička zaraď jedlá zo zeleniny,obsahujú minerálne látky a vitamíny,ktoré Ti chýbajú.Stravuješ sa doma alebo v školskej jedálni ? Dbaj na dostatok pohybu ,tekutín. Čo rada robíš ? Máš nejaké pohybové aktivity ? Zumba , aerobic .... Snaž sa váhu udržať a dostaví sa aj menzes, jeho vynechanie je zapríčinené náhlym úbytkom váhy = úbytok živín v organizme a rozkolísanie hormonálnej rovnováhy. Ja viem je to veľmi ťažké ale neboj dokážeš to !