Vysadenie Roaccutane

Príspevok v téme: Vysadenie Roaccutane
vvvvv123

Ahojte
roaccutane beriem druhy krát. Mam ho už 4 mesiace a pleť mam úplne čistú. Avšak objavuju sa mi nepríjemne vedľajšie účinky (slzenie očí, odlupovanie kože, travenie, únava...) preto sa chcem spýtať či vysadenie roaccutanu po 4 mesiacoch je risk aby sa mi akné znovu vratilo keď už mam tu pleť úplne čistú asi mesiac a pol.

kejty1333

ahoj! :) ja som na tom rovnako, prave zacinam 5ty mesiac, ale tie vedlajsie ucinky fakt lezu na nervy. stale som ospala, suche pery uplne, popraskane az do krvi, labelom sa nic nevyriesi.. najhorsie je ze teraz sa mi robia take ranky aj v nose, dost to boli davam si calciovu mast. na rukah sa mi stale olupuje koza - doktorka povedala ze je to ekzem... nuz, oci mi stale slzia, klby bolia.. ukazkovy priklad vedlajsich ucinkov. ale chcem vytrvat v tom, ked to ma mat naozaj pozitivny efekt. len nepoznam nikoho komu to naozaj pomohlo. ja mam akne od 11tich a teraz mam 21, som sa na to dala tiez 2. krat, prvy krat som brala 2 mesiace a vzdala som to...

ebi777

ano, je to risk, lebo pri roacutane je dolezita kumulativna davka, ktora by mala byt vybrata, a to aspon 120 mg/kg za liecebnu kuru

inak ti tie mazove zlazy nezmensi na trvalo a sa ti to vrati

Agnes998

Ano je to risk a radsej ho nevysadzuj. Pretrp to, za peknu plet to stoji. Vedlajsie ucinky su neprijemne, presla som si tym sama, viem co to je, ja som mala este tu smolu ze sa u mna prejavila alergia na kozmetiku, nakolko ma ten liek uplne vysusil, musela som sa kremovat, z toho som potom mala cervene flaky na tele a vsetko ma svrbelo, nevedela som, aky krem mozem pouzivat, no hroza. Ale nakoniec to stalo za to.