Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadavanie za volantom

Príspevok v téme: Nadavanie za volantom
zlostna

Len sa sa chcela spytat či aj vasi priatelia nadavaju za volaantom vcelku ako jazdia. Mne moj priatel povedal ze co pozna kamaratov tak vsetci tak nadavaju , ael chcela som sa spytať vas zien ci vazne aj vaši priatelia tak nadavaju. Lebo inak je normalny len v tom aute sa uplen zmeni na nevydržanie. dakujem za nazory

Slobodna

:)) strach, že ich ideš pustiť??? Také som ešte nezažila. Ja keď niekoho púšťam skôr sa stretávam s nedôverčivosťou a to najmä u ľudí na prechodoch :))
"slapanie po hrach" je čo?

novacikt

Obcas je to haluz, to ano, ale obcas vidm v ludoch aj strach, tj. idem ich pustit a oni nechapu, ze co robim... potom mi ich pride luto :D

Tak namiesto plazi slapanie po hrach? :)

Slobodna

Ja zas to vylihovanie na pláži až tak nemusím :) ale rýchlu jazdu áno.
Ale musím s tebou súhlasiť, že moc sa v každých rukách premení na niečo iné.
A problém je aj v tom, že sily na cestách nie sú vyrovnané.
Inak nedávno som čakala v aute na parkovisku a dosť som sa bavila na tom, ako ľudia nevedia parkovať a ešte sa pri tom aj rozčuľujú. Samozrejme nie na seba, ale tí druhý za to mohli.

novacikt

No a hlavne su tie auta "lacne".. a maju prilsi vela bezpecnostnych veci, cize, ludia sa menej boja..
ne ze by som nemal rad silu... a celkvoo rychlu jazdu.. ale hold, je to prilis drahe hobby (aj financne, aj rizikom)..
Radsej by som lezal na plazi :D

Slobodna

Pekný príspevok novacikt, škoda, že takých vodičov nie je na cestách viac. Podľa môjho odpozorovania bola situácia na cestách výrazne iná/lepšia pred 15 rokmi ako je teraz. Ale asi to bude tým, že čím máme lepšie a silnejšie autá, tým je aj viac riskovania a bezohľadnosti.
Pri šoférovaní, správaní v cestnej premávka sa dá krásne odpozorovať charakter osoby a to hlavne to, čo bežne ostáva pod povrchom, skryté.

novacikt

Je to len a len o povahe, daj cloveku moc (meč) a on preukaze svoj charakter.
Bud sa zmeni na bestiu (zabijaka-vraha), alebo na ochrancu.
Mne je jedno ako sa kto sprava na ceste, avsak, kto by ublizil mojej rodine, ja urobim to iste.

PS: som sice a len chlap, ale nenadavam (ani nesikanujem), ale zaroven ani nepoznam cloveka, co by nadaval. Netrpezlivych poznam (vacsina, ale je to v norme, aj mna obcas znervozi ked sa ponahlam a niekto brzdi plynulost), ale nepoznam sialencov. Zivot mam len jeden (1) a nemienim ho stratit v nejakej egoistickej hre s nejakym samovrahom. Sice sa chystam uzavriet dost stedru zivotnu poistku, ale kratili by mi ju na polovicu + mam minimalne nejaku tu moralnu zodpovednost voci rodine a spolocnosti.

zuzi74

Tak podla mna je rozdiel nadavat a nadavat. Ak nadavam ako sofer na chodcov, lebo mi "zavadzaju" na prechodoch, alebo na soferov, lebo idu predomnou pomaly, tak to nie je ok. Ale ak si zanadavam na chodca, ktory mi doslovne vyleti na prechod, alebo ma obieha sofer bez smerovky a nedodrziava primerany odstup, tak to ma nahneva. A nemyslim si, ze sa chovam zle k partnerovi.

stelina

ja nadavam ked som za chodca na soferov ktori debilne jazdia, napr. ked zabocuje a nieje schopny dat smerovku ze odbocuje vpravo alebo vlavo, tiez ked jeden vam da prednost na prechode a ten za nim ho obehne a neda prednost.
inac Wreck ma pravdu s tym ze si treba vsimat partnera ako sa sprava ako sofer. To vela o nom prezradi ako sa bude spravat k vam. A to neplati len o muzoch ale aj o zenach soferkach. Ak je sofer za volantom agresivny arogantny voci chodcom a soferom, nedodrziava pravidla cestnej premavky taky bude aj vo vasom partnerskom vztahu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nadavanie za volantom - Fórum - ZDRAVIE.sk