Chce byť sám

Príspevok v téme: Chce byť sám
Montpellier

Žila som s priateľom rok a pol. On má 50 rokov,je rozvedený a má tri dospelé deti. Ja mám o desať rokov menej,som tiež rozvedená a žijem s mojimi dvomi deťmi. S priateľom sme mali veľmi pekný vzťah až kým nezačal trpieť výčitkami svedomia,že opustil rodinu a hlavne,že jeho deti majú problémy/zdravotné,finančné/. Kvôli tým jeho výčitkám posielal ex stále peniaze,chcel jej dokonca nechať aj dom. Ona ho stále len využívala,ľutovala sa ako jej zničil zdravie,život a on len trpel a nevedel povedať nie. Zasiahlo to aj náš vzťah do takej miery,že sa rozhodol,že odíde od nás,lebo vraj kvôli spomienkam na minulosť si nie je schopný založiť novú rodinu a že on bude radšej sám. Uvažuje,že navštívi psychológa. Ľúbim ho a nechápem to,ale moju pomoc odmieta. Vraj sa môžeme občas stretnúť,ale nie spolu žiť. On nikdy predtým sám nežil,skoro sa ženil. Môže mať depresie? Mám ho nechať tak? Nedokázala som ho presvedčiť nech zabudne na minulosť a nech sa teší z prítomnosti.

citrusar11

Podla mna mu daj nejaky cas, aby sa nejako rozhodol. Ak ho to bude k tebe tahat, tak sa k tebe vrati, ak nie, tak nie.
Mala si na neho uz skor viac posobit psychologicky, aby sa nenechal vyuzivat. To ze si mu davala svoju zenskost ho asi nikam dopredu neposunulo...
Musis si zachovat chladnu hlavu.