Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rozdielna dĺžka nôh?

Príspevok v téme: Rozdielna dĺžka nôh?
andrej95

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať na problém rozdielnej dĺžky nôh. Dlšiu dobu ma bolí ľavý bedrový kĺb (nie je to niečo katastrofálne, ale prekáža mi to). Keď chodím "naboso" tak pri našľapovaní na pravú nohu cítim akoby som našľapil hlbšie. Skúšal som chodiť v kombinácii, že ľavú nohu som mal bosú, pravú v hrubšej ponožke a vtedy som mal pcit, že to je viac-menej rovné a necítil sim pri chôdi takmer žiadne rozdiely. Nohy mám ploché obe vertikálne aj horizontálne (mám pocit, že pravá, kratšia je o niečo plochejšia), nosievam ortopedické vložky. Neviem aký by tam mohol byť rozdiel, al vždy pri chodzi to cítim, neviete poradiť ako by sa to dalo zmerať? Prípadne do koľko mm sa dá hovoriť o "zdravej odchýlke"? Predpokladám, že riešením by boli nejaké na mieru papuče a topánky? Ďakujem za rady.

Gima

Ja si nerovnosť nôh chodím vyrovnávať do fitka. Postavím sa na stroj, ktorý simuluje bežky a takto na nom beham 20 minut. Po pol roku driny sa oplatilo cvičenie aj do schodov, další stroj. Takto to asi treba trenovať stále.
Neskutočná zmena k lepšiemu pri chôdzi, mám pevnejšie nohy aj panvu a lepšie dýchanie. Pokiaľ ide o dlžku nôh, aj to sa upravilo.

sme si podobní

Ja mam sikmu panvu a mam to tak ako ty spominas...no ja s tym nic som nerobila, kedze som na vozicku...a nemas nahodou vyklbeny klb bedrovy? Lebo ja hej.... Od malicka

redka

zisti ti to ortoped... a prva pomoc je asi podpätenka... je to specialna vlozka do topanky ktoru ti vyrobia na mieru a ktoru si vlozis do svojej topanky...taketo riesenie bolo asi pred 15 rokmi neviem ako je to dnes...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rozdielna dĺžka nôh? - Fórum - ZDRAVIE.sk