Prestal som jest cukor a citim sa, akoby ma presiel vlak

Príspevok v téme: Prestal som jest cukor a citim sa, akoby ma presiel vlak
uff

Ahoj,

treti den som bez cukrov (sacharidy, prevazne celozrnne jem) a je mi dost nanic (sniva sa mi o sladkostiach podobne). Nemozem sa prinutit ucit a citim sa, akoby ma zrazil vlak.

Je to normalne? Asi pred rokom mi bola stanovena kandida a mal som na nu dietu, ale evetualne sa to pokazilo a zacal som pojedat sladkosti v dost velkom mnozstve :( ...

Na druhej strane pravidelne beham 1/4 az 1/2 maraton, tak neviem, ci taketo drasticke opatrenia maju zmysel. Tyram sa zbytocne? Pomohlo to niekomu?

Dik

odpovedam

no dobre, definitivne to vzdavam. ked sa stretnem s mojimi priatelmi medikmi, co bude najskor v juni, spytam sa na to. kazdopadne, vakciny ortut bud uz vobec neobsahuju, pripadne obsahuju male mnozstvo etylortute, ktora sa z tela rychlo dostava von a neuklada sa. samotna ortut je aj vo vzduchu, vode a spominanej pode, takze si myslim, ze mozeme temu ockovania uzavriet s pokojnym svedomim, ze nejde o ziadne vedome podavanie jedov s cielom nicit ludske zdravie.

odpovedam

Hladam zdroj, ale uz nemam sil, pisem projekt, nemam teraz tolko casu. ale ked zdroj najdem, postnem. Pochadza od medikov, mojich priatelov. Neslo o stravu, o tej sme sa nebavili. Slo len cisto o porovnanie mnozstva ortute vo vakcine s mnozstvom vdychnutej ortute. Videla som to aj na webe. Ale naozaj teraz sa uz musim venovat niecomu inemu. A neboj, na zdroje si pozor davam, kedze je to aj v popise mojej prace. Ale samozrejme, aj ja sa mozem mylit.

uff

Pochopitelne, v minulosti bola diagnostika na uplne inej urovni a kopa diagnoz ani neexistovala.

odpovedam: vo vseobecnosti nepises zle, ale daj si bacha na to, co tvrdis. S tou ortutou si mimo. Pre *majoritu* populacie je najvacsim zdrojom ortute konzumacia niektorych typov ryb (tuniak) a hypoteticky aj kovove zubne vyplne.

odpovedam

90% ortute vdychujeme z pody, vo vakcinach je minimum, dokonca v niektorych uz ortut nie je vobec. Tu treba vsak zvazit pomer rizika a benefitu pre zdravie. ockovanie peukazatelne zvysuje imunitu, vyhubuje niektore choroby a chrani pred nimim pripadne zmiernuje ich priebeh. osobne nemam skusenost, ani nikto v mojom okoli, s neziaducimi ucinkami ockovania. A ako pise uff, zivot sa coraz viac predlzuje.

Dalsia vec k chorobam, ano zvysuje sa ich pocet, ale nezvysuje sa pocet pacientov. Iba sa v ramci jednej choroby nasli viacere odlisnosti, preto sa jedna choroba rozvetvila na viac specifickejsich diagnoz. takze tam je povod toho "zvysovania poctu chorob", nie v tom, ze je chorych viac ludi. na druhej strane vsak nase stravovanie je casto katastrofalne, takze si tymto sami zvysujeme riziko vzniku choroby. napr. spominanym cukrom ci mukou.

uff

Vidim, ze sme mimo temu, ale co uz:

RNG - takymto sposobom uvazovat nemozes. Dopustas sa totizto viacerych inferencnych chyb.

Co sa alergi tyka - ked si mal v minulosti alergie na (napriklad) arasidy a dal si si ich, bol si na mieste mrtvy (anaf. sok). Takze pochopitelne, ked takmer vsetcia alergici vymreli, zivich ostalo malo a teda usudzujes, ze v minulosti bolo "menej alergii".

Co sa vakcin tyka - ano, obsahuju ortut. Tu najjedovatejsiu! (metylortut). Ale kolko? Menej ako v jednom priemernom tuniakovom konzervovom produkte. To je akoby si povedal, ze "maliny su nevhodne pre diabetikov, lebo obsahuju cukor".

S tym skrobom nemas uplne pravdu - kazdy skrob podla toho v com sa nachadza - biela muka, hneda ryza, ovos,... ma ine GI zavisle od bielkovinoveho obsahu, vlakniny, vody, etc. Takze vytiahnut enzym. hydrolyzu a povedat ze je to skodlive je dost chabe ...

K tym alergiam - netreba zabudnut, ze za poslednych 100 rokov sa nehorazne zvysila kvalita, dlzka, komfort a pohodlie zivota. Ano, nech aj mame viac alergikov, who cares? Radsej budem zit 80 rokov, v teple, nie o hlade, s internetom, priatelmi ktorych nezabije priemena bakterialna infekcia a s novodobymi vymozenostami ako byt sice bez alergi, ale mat zivot 1000x tak tazky. Bez antibiotik, zubnej starostlivosti, ambilancii, knih, internetu, kurenia, etc. etc.

RNG

Kede genetika deti sa za poslednych 100 rokov malo zmenila a autizmus stupol z 1:10 000 na 1 :69, to iste je napr s alergiami, o ktporych som, kedysi za mojej mladosti prakticky vobec nepocul a dnes ich ma vyse 50% deti v USA, nieco nekale sa muselo odohrat za poslednych 50 az 100 rokov. A kedze zdravie je pod kontrolov lekarov, nieco muselo cez ich kontroly prejst, co nam skodi
A skodlivost ockovania, kde davaju do tela jedovate latky, neurotoxicke a krvneho obehu rozne skodliviny a cudzie bielkoviny, pri com vyrobcovia vakcin aj lekari tvrdia, ze je to neskodne spochybnuje ich tvrdenia, ze ockovanie vseobecne je dobre pre zdravie. Mozno niektore vakciny ano, mozno niektore nie.
Ked cigania v jednych tvrdeniach, ako im clovek moze doverovat v inych tvrdeniach. Najma ked clovek pocuje, ze po niektorych ockovaniach ako napr proti HPV zomrelo viacero dievcat a preto sa planovane masove ockovanie, co chceli povodne nanutit na vsetky zeny a dievcata od 9 rokov vys zastavilo. Smrt nijak nemozes oznacit za neskodnu.

Specificka imunita je vzdy na ukor vseobecnej, lebo prinuti telo vyrabat ine protilatky, cim sa zmensi kapacita vyroby protilatok z minulosti.

RNG

Brezovy cukor, teda xylitol sa v crevach dobre neabsorbuje, tj sa stane potravou pre rozne mikroby najma v hrubom creve. A to vyvola znacne naduvanie, preto sa ho vseobecne neodporuca viac, ako 5 gramov denne.
Naproti tomu erytritol, tiez ovocny sladky cukrovy alkohol sa vstrebava vyborne, telo ho vie pouzit, ale pre svoju malu molekulu a neschopnost ladvin ho zadrzat, vypadne z tela za 1/2 hodiny na 95%. Tj je vhodny pre cukrovkarov DM-2 ako som aj ja.
Moja zena s nim pecie bezne, hoci recepty treba trochu upravit. Najma pre to, ze sa snazi vynechat aj obilne muky a nahradit ich skroby neobsahujucimi mukami podla moznosti. Lebo skrob sa v zaludku za par minut zmeni na jednoduche cukry( enzymaticka hydrolyza) a to pre cukrovkarov nie je dobre.

odpovedam

??, neviem, preco sa rozculujes. Nikde nepisem, ze si konspirator. Citaj poriadne. Pisem, ze zdroje, ktore publikuju ohladom skodlivosti ockovania su casto konspiraciami. Aj ja tieto veci citam, to ale zo mna nerobi konspiratora predsa, nie? O mumpse som sa rozpravala s jednou Mudr., takze na to ti zdroj nedam, mozno nieco obieha na nete, nepozerala som sa na to. A autizmus mas napr. tu:

www.iflscience.com

www.alleninstitute.org

doubledog

znizovat mnozstvo (rafinovanych) cukrov v strave je podla mna vyborna vec.
mozno ani nie tak zo zdravotneho hladiska, ale skor kvoli tomu, ze si clovek uvedomi, ako pokrivene ma chute.

redka

celkom pekny clanok... sice prevazne o cholesterole ale aj s tym suvisi cukor... su tam zaujimave postrehy... clovek si mnohe veci nespoji.... vyzivujicitradice.cz