Prestal som jest cukor a citim sa, akoby ma presiel vlak

Príspevok v téme: Prestal som jest cukor a citim sa, akoby ma presiel vlak
uff

Ahoj,

treti den som bez cukrov (sacharidy, prevazne celozrnne jem) a je mi dost nanic (sniva sa mi o sladkostiach podobne). Nemozem sa prinutit ucit a citim sa, akoby ma zrazil vlak.

Je to normalne? Asi pred rokom mi bola stanovena kandida a mal som na nu dietu, ale evetualne sa to pokazilo a zacal som pojedat sladkosti v dost velkom mnozstve :( ...

Na druhej strane pravidelne beham 1/4 az 1/2 maraton, tak neviem, ci taketo drasticke opatrenia maju zmysel. Tyram sa zbytocne? Pomohlo to niekomu?

Dik

??

A inak ja nie som ani na jednej strane, ja som napísal ,,dalo by sa polemizovať" , poslal som mu štúdiu a ty ma tu ideš nepriamo nazývať nejaký konšpirátor, ja som narozdiel od teba poslal štúdiu, ty si akurát povedal ,že najnovšie výskumy a že v BA sa práve kvôli neočkovaniu rozšíril Mumps, to môžu povedať hocikde aj na markíze,

odpovedam

nie, nemusis sa zasobovat cukrom. vezmi si, ze na cukre - ak sa bavime o priemyselne spracovanom - nie je nic prirodzene a dobre. ani nasi predkovia v prirode okrem ovocia cukor nemali. ide skor o to, ze ludia su pohodln a daju si radsej nieco, co im chuti. to, ze si unaveny, moze mat vela pricin. to napr. vyvolava aj candida - chut na sladke a s tym spojene neprijemne pocity ako unava, malatnost, pocit na odpadnutie. pripadne mozes trpiet hypoglykemiou. ale ak jes viac tuku na ukor sacharidov, tak je to len a len lepsi krok. z tuku mas energie viac a nedviha ti inzulin v krvi.

energydrink

odpovedam ale ja napri. viem na sebe ze telo potrebuje cukor najma po sportovani ci vystresovani sa v praci. Citim sa slabo, ako by sa mi telo chvelo, chce sa mi spat, boli ma hlava...a ked si dam nieco sladke tak to prejde do takej polhodiny a som zase fit. To nieje zavislost na sladkostiach len som telo dodal co mu chybalo teda energiu. Nedostatok cukru zhorsuje aj mozgove funkcie a myslenie. Cim clovek viac energie vidava zo seba tym viac potrebuje zasobit sa cukrom.

odpovedam

energydrink, z bielkovin si telo vytvori tolko sacharidov, kolko potrebuje. navyse, nie je zdrave si dvihat casto inzulin v krvi. nastuduj si autorizovane odborne zdroje ;-)
eskimaci vobec nejedia sacharidy, ako to, ze ziju? ;-)

energydrink

Clovece cukor jedz to je dolezite pre mozog a svaly. Prestan jest uplne cukor je chu*ovina. Cukor je v tele potrebny tak ako sol a voda. Dava energiu cloveku. Z toho ti je tak na ho*no.

redka

diky... ja so chcela len vediet ako sa to zisti, ze to mas az v plucach, ci sa robia nejake speci odeby alebo tak... takze vyter z hrdla... dik...

odpovedam

redka, zacali mi opuchat klby na prstoch ruk. Moja lekarka mi vzala okrem krvi aj stery z hrdla a nosa, tam sa nasli tie kvasinky. Mam slabu immunitu a tie zapaly pluc sa mi dva roky opakuju, teraz som uz vytasila vsetky zbrane, hadam to uz zaberie. Tu dietu mi poradila moja mudr. Dokonca som si ju dala prisnejsiu. ale uz ma neboli hrdlo ani priedusky, hadam je to na dobrej ceste.

?? o ockovani sa dnes hovori vela, no jeho skodlivost siria ti, ktori nemaju nom sajn, nebodaj este citaju konspiracie. Najnovsie vyskumy preukazali, ze autizmus vznika uz predtym nez sa dieta narodi. Ockovanie s tym nema nic. V BA teraz rodicia prestali ockovat deti, zacal sa tam sirit mumps. tu je vysledok nespravneho informovania sa.