Kriza, stereotyp, koniec vztahu?

Príspevok v téme: Kriza, stereotyp, koniec vztahu?
VeronikaDa

Ahojte. Mam 20, priatel 23, som s nim vyse 3 roky, byvame spolu posledne dva mesiace pretoze mam problemy v rodne a bolo to jedine mozne riesenie. Od zaciatku vztahu sme sa casto hadali za blbosti, iritoval ma v hrozne vela veciach, to ako je nezodpovedny, mamin maznacik, nedokaze si najst ani pracu pretoze vobec nechce. Po sexualnej stranke este horsie. Bola som jeho prva a jeho sex absolutne nebavi. Mame ho asi raz za mesiac aj to ho musim doslova donutit. Proste to potrebujem ako kazdy clovek....No a prednedavnom sa objavil niekto treti, niekto na kom mi zalezi a opacne. Vieme si spolu predstavit buducnost, rovnake zaujmy, nazory. A ja neviem co robit...Som z toho celeho smutna, pretoze terajsieho priatela mam rada a aj on mna. Maju ma radi v jeho rodine a proste by mi to chybalo...Nezacnite ma tu hned kritizovat, to mi vobec nepomoze. Radsej si rada precitam nejaku radu, hocico...Dakujem

lilyiankaa

Veronika v tomto prípade nemáš nad čím premýšľať... ty sa snažíš, on nie, je to domased, lenivec a príživník, pritom je to zdravý chlap, kt. by dávno mohol mať prácu a mohli ste si fajn žiť .. tento vzťah význam nemá, tak proste s ním skonči ... Nestrácaj čas s ním, ak máš šancu byť s niekým iným, kto si ťa bude vážiť, kto s tebou bude chcieť byť, kto s tebou bude chodiť von a kto bude pracovať ...
Tento štýl života bohužiaľ tvojmu priateľovi vyhovuje a nemám pocit, že by ho chcel meniť, takže rýchlo od neho preč.

VeronikaDa

Lilyiankaa - ved prave preto ma to trapi ked sa pozeram do buducna a ma to byt takto tak radsej nie. Ved jasne mamicka mu vsetko plati a on vzdy povie ze on momentalne tolko penazi nepotrebuje, tak jednoducho pracu nehlada. Mne sa niekedy az rozum pozastavuje pri tych jeho slovach a myslienkach. Ach presne mi citas myslienky s tym ze mi je blbe sa s nim rozist z toho dovodu ze budem vyzerat ako nevdacna, ze som ich len vyuzila..

A rozpravala som sa s nim o tom neskutocne vela krat..a stale ziadna zmena..takyto pocit mam uz cca min.rok a pol a pripominam mu to stale ake to je medzi nami a on stale nic. A este som zabudla dodat aj to ze nikam spolu nechodime, lebo jemu sa nechce alebo si stale najde vyhovorku. A ked mu to zacnem vycitat aky je tak hned to otoci proti mne, ze tak preco ja nieco nevymyslim..ja som vymyslala dost casto a uz ma to nebavi proste..
Inak dakujem obidvom za reakciu :-))

redka

otazka je len jedna... chces takto zit dalsie roky?

povedala si mu o tom ako to vnimas? vidis u neho nejaku aspon malu snahu o napravu? nie? tak odpoved je jasna...

lilyiankaa

váš vzťah vyzerá dosť nefungujúco...nevyhovujete si v posteli, jeho sex nebaví, ty ho musíš nútiť a ešte je k tomu aj mamičkin maznáčik bez práce .. ono musíš sa na vzťah s ním pozrieť aj z dlhodobejšieho hľadiska, ak ti teraz prekážajú niektoré veci, tak sa s ním o tom porozprávaj a nech to zmení, alebo t nemá význam .. ak sa raz zoberiete a budete mať deti, bude schopní sa o vás postarať, kedy si konečne nájde prácu, otázne je, či sa aj snaží ju nájsť .. inak z čoho žije, keď nepracuje? či živí ho mamička? tebe je to len blbé rozísť sa s ním asi len z dôvodu, že u nich bývaš a že by si vyzerala nevďačne, ale nebudeš si predsa kaziť život ak nemusíš, ak máš možnosť spoznať niekoho inéhom prečo nie .. v podstate nikde nie je napísané, že si neičo začneš s týmto, o kt. tu píšeš, celkovo proste von z toho vzťahu v tom prípade, ak sa s ním porozprávaš a neuvidíš žiadne zmeny k lepšiemu