Kliest

Príspevok v téme: Kliest
atica

Dobry den...vcera sme boli na Cervenom kameni a az dnes som si nasla malinkeho kliesta , vybrala som ho mydlom na vreckovke, myslim, ze ma aj hlavicku a trocha sa hybal...
miesto po vpichu je cervene...je tak vela nazorov na vyberanie a reakcii po vpichu,ze clovek sa nevie zorientovat... vraj sa ma dat do troch tyzdnov skontrolovat aj krv? je to prehnane? mate nejake osobne skusenosti? ako rozpoznam ci a kedy ist k lekarovi? treba vzdy nasadit antibiotika?
dakujem za pripadne odpovede...

njbgfg

Prosím pômožte mi môj pes ma na uchu kliešťa a keď mu ho chcem vytrhnúť pinzetou knučí a nechce ma k tomu uchu pustiť prosím mám len 11 rokov neviem čo mám robiť
Prosím odpovede čo najskor ďakujem moc

[zruseny3]

:) nepanikar. Mozno ta hlava boli len zo zleho tlaku vonku. ja som tiez panikarila. som si kliesta vytiahla asi po troch dnoch. nechala som to tak, ze sak nic sa nestane. a o tri tyzdne som mala ruzovucky flak, tak som kmitala k doktorke. pozitivne. tak som kazde tri mesiace chodila na krv. naposledy v januari a uz to klesalo. tak mi dala este ATB a mam prist o rok na kontorlu. jedine co pocitujem, je znizena imunita, ale zatial je vsetko ok. nepripustam si ziadnu boreliozu, i ked tie bakterie bude mat clovek v sebe uz do konca zivota. ale u kazdeho sa to prejavuje inak. ano, niekto má nasledky, ale dá sa z toho dostat. Tak sa neboj nicoho a hlavne ziadna panika. :) Vela stastia.

19majo12

ale citam na internete ze ked sa to uz zacne liecit na poslednu cvilu tak uz len vtedy je to vazne - ako ochrnutie a tak ...
taze keby sa to zachitilo este v prvom stadiu choroby tak by sa to malo dat zastavit alebo aspon spomalit ale neviem ako je to mislene ze spomalit ci to mi potom moze po liecbe este skodit alebo budem brat lieky do konca zivota ??
a ja ako mlady 18 rocni chlapec mam este dobru imunitu tak to by este aj malo dopomôct . Alebo nie ?? lebo citam ze starsi ludia su nachilnejsi na tuto chorobu a ze maju aj horsie nasledky choroby ...

19majo12

tak hej sa budem snazit hned v pondelok utekat k lekarke ... ale clovek sa zlakne ked to trva uz 4 dni zase uz to az tak neboli ale aj tak ... ked tu clovek cita ze co to dokaze ze mozem ostat ochrnutí ... a ja umelec co pouzivam ruky na rekonstrukciu starich pamiatok tak si potom mozem hodit maslu ...

[zruseny3]

Tak rychlo by sa nemali dostavit priznaky nejakej choroby z kliesta. Ale bez potom k lekarke. Da ti antibiotika preventivne. www.borelioza.cz

19majo12

Dobrý den ja som mal asi pred mesiacom jedneho kliesta asi po 4 hodinach po navrate z lesa sme ho vybrali a nic viac , ale asi pred tízdnom som mal pod pazuchou dalsieho ktoreho sme tiez pekne vytrhli ... lenze po tízdni v utorok ma v práci zacala boliet hlava . Myslel som si ze je vsecko v poriadku , ale hlava ma bolí uz 4. den sice nie tak silno ale bolí a teplotu som si na zaciatku meral som mal mierne zvísenú na 37,5 to nie je nic ... najprv som si myslel ze som len prepracovaní a ze som vypil malo tekutín a ze mam upal lebo bolo teplo . Ale ked som si spomenul na kliesta tak hned som si vyhladal na nete choroby a nasiel encefalitídu ... a dost sa jej bojím , ale podla príznakou nemam bolesti svalov a klbov ani niesom malatni len ta bolest hlavi ... chcel som ist k doktorke nech mi skontroluje krv ale ta ma dovolenku , tak musim chvílku pockat ,, ale aspon chcem vediet ci uz ma s tím niekto skúsenosti ... Ďakujem

maja777

ja som si kupila tento rok repelent a tak tieto otázky neriešim :-) vrele ti to doporučujem aby si nemala takéto starosti
maja//////////

monako

synovi som pred dvoma tyzdnami vytiahol z ruky medzi prstami kliestara.myslim ze bol cely.zostal mu tam maly cerveny pupacik.lekar sa na to ani nepozrel,vraj ked su neni horucky a cerveny flak,nemame sa plasit.syn ma iba 2roky,a myslim ze ten pucik tam nema co robit.prosim poradte mi,ako to mam riesit.dakujem

RNG

Ani olej ani vypalovanie ani kruzive pohyby nie su nijak ucinnejsie, nez rovne vytiahnutie kliesta ci najskorej. V prvych hodinach zavrtania cicia a nevypusta do tela nic(prakticky) neskor cylkicky vypusta cast spat, vtedy sa deje hlavna cast nakazy. Preto je ho treba vytiahnut co najskor.Nie prudko, aby sa nepretrhol.
Ookalna dezinfekcia pomaha, tiez okamzita elektroforeza striebraPo niekolkych tyzdnoch borelioza , babelioza a rozne virusy, co kliest preniesol sa roztiahnu po celom tele, potom je liecba dlhotrvajuca.
Mam dobru osobnu skusenost na zanedbane pripady okrem dlhodobych daviek doxycyklinu pouzivanie este dlhsodobejsie extraktu z olivovych listov.
Ale najucinnejsie je podla roznych lekarov(napr doktorky Whittaker, ktora bola sam 15 rokov vo vozicku ako nasledok boreliozy)je specialnu vytazok z Vilcacory(uncaria tometosa, cats claw, una de gato) patentovane Samento.
Ja by som ho ale pre istotu pouzival spolu s GSE a dost dlhodobo, najmenej 6-8 tyzdnov, lebo borelioza ma dobru schopnost sa skryvat a maskovat v tele.
Pozrite sa aj na temu "autoimunne choroby" a viacere temy na boreliozy, ktore tu uz bezali
www.zdravie.sk