Novinka na tele - celulitída

Príspevok v téme: Novinka na tele - celulitída
nenita

Ahojte baby ... :-))

Chcela by som vediet, ci je tu niektora, ktora porazila celulitídu ... u mna je to totalna novinka, doteraz som ju nikdy nemala, som pravidelny sportovec od malicka, sportova postava, nohy svalnate, pohyb ako tanec, aerobic, korcule, plavanie, prechadzky,cvicenie, fakt ani naznak celulitidy donedavna... mam 23 rokov.. ale prednedavnom som sa vratila z USA, kde som bola 4 mesiace, pribrala cca 5 kg, nemala som v strave moc na vyber, proste same fast foody a pohyb sice som sa snazila, ale samozrejme to nebolo tak ako doma, ze pravidelne... a zrazu uz aj ja poznam ten pocit, o ktorom mi tolko kamnosky stale hovorili, ze neradi nosia sortky a ja som tomu nerozumela, ze preco ... snazim sa zase sportovat, pit vela vody, jest zdravo a ona nie a nie zmiznut, alebo sa aspon zredukovat, ani sa nesnazim rychlo schudnut kedze take chudnutie ju vraj este zhorsuje ... tak by som bola velmi vdacna, keby sa tu objavil niekto, kto ju dokazal odstranit a ako ... :) ja viem, ze to je banalita problem oproti inym, ale naozaj sa s tym citim neprijemne a o to viac ked viem ze snazim sa a nie je vidno vysledky :/

nenita

No odkedy som doma z USA sa snazim tak stravu, co nie je zase tak dlho, takze ako ja to viem ze zazraky nemozem cakat hned, len dufam, aby sa to este nezhorsilo, zatim je to v takom stadiu, ze na dennom svetle ju nevidno, len pri umelom svetle.. len som chcela tu sa dozvediet ci sa jej este zbavim niekedy :) lebo som presla nejake tie fora a tam prave pisali niektori ze neda sa jej uz zbavit, tak som sa zlakla :/ aaa na vysetreni so stitnou som bola, uplne ok, hormony detto ... nefajcim, nepijem.. tak skusim co mi radiš a uvidim, snad to pomoze, dikičko za radu ;)

odpovedam

A ako dlho si na tejto zdravsej strave? trva mesiace, kym si znizis percento tuku. Mozes ist na to drasticky znasilnovanim ako fitnessky, ale tam treba zvazit zdravotne riziko. ja som tiez taka, ze mozem zjest co chcem a vzdy som chuda. no aj metabolizmus ma svoje obmedzenia a vie sa menit. V niektorych pripadoch moze kvoli hormonom telo zadrziavat vodu, mozu vplyvat tiez na metablizmus. Vyssie percento telesneho tuku moze sposobovat zlu regulaciu hormonov v tele, vratane stitnej zlazy.

Treba konzumovat vela dobrych tukov, ktore maju schopnost spalovat ten zly. Poobede uz nekonzumuj ziadne sacharidy, ovocie jedz nizkosacharidove - bobulovite a citrusove. vyskusaj, uvidis, ci pride zmena.

nenita

No tak ale predtym som sa nejak extra zdravo nestravovala mohla som jest sladkosti kolko som chcela ale proste som mala tolko pohybu ze mi to automaticky spalovalo a celula nikde ... tak skor to asi bude tym ze som pribrala ? niekolko rokov pravidelne som si udrziavala vahu a zrazu toto .... a ze zdrava strava ? tak nejem biele pecivo, muku, sladke len obcas, veeela vela ovocia, zeleniny, brokolicu uplne milujem, aj celkovo zelenina skoro ku kazdemu jedlu ako priloha,miesto ryze ci zemiakov ked uz mam chut tak kuskus :P vela ryb, lososa no a samozrejme pohyb ...

odpovedam

co je to zdrava strava? napis svoj jedalnicek. celulitidu odstranis jedine znizenim percenta tuku v tele. Never nicomu, co ti bude tvrdit iny sposob. ziadne kremy, telove mlieka, tabletky a procedury nepomahaju. 80% toho, ako vyzera tvoja postava, je o strave. Pohyb je zvysnych 20%. Preto casto krat staci upravit stravu a netreba sportovat. Vezmi si fitnessky - mimo sezonu pokojne maju niektore celulitidu a ked sa dostanu do sutaznej formy, kedy maju 10-15% telesneho tuku, celulitidy nikde. takze je to len a len o % tuku v tele.