Kriza vo vztahu - partnera nepritahujem?

Príspevok v téme: Kriza vo vztahu - partnera nepritahujem?
iv1

Ahojte,

rada by som Vas poprosila o radu.

Mam s partnerom cca 2rocny vztah, zhruba 6 mesiacov z toho uz byvame spolu.

Za poslednu dobu (cca 1-2 mesiace) sa nas vztah zhorsil. Nedavno som sa aj dozvedela dovod.

Partner mi povedal, ze dlhsiu dobu ma pocit ako by byval so setrou a nie s priatelkou. Vychadzame spolu super, ale akoby sa z nasho vztahu vytratila vasen, stale je to to iste, riesime len bezne veci. Ja castokrat naznacujes ze mas na mna chut ale vraj odmietal, lebo by to podla neho bolo ako so sestrou, akoby som ho uz nepritahovala. Nevedel co mam s touto situaciou robit, lebo vie, ze toto by nechcela pocut ziadna zena. Nie to este niekto koho ma rad.
Vraj sa snazi prist na nieco uz pekne dlho. Ked som o nicom este nevedela,vzdy ked prisiel domov a ja som bola ku nemu vzdy mila a snaziva tak bol z toho potom taky smutny, citil sa vraj ako pokrytec.

Nevieme presne kedy a ako sa to stalo, no niekde sa to zvrhlo len na prezivanie spolu. Vraj sa snazi v sebe najst nieco co ho opat nastartuje, no teraz je v takom rozpolozeni ze ma ma naozaj rad, ale vnima ma skor ako naj kamosku ako priatelku.

Najhorsie je vraj pre neho prist domov. Cakam ho mila, usmiata, bavime sa o tom, co je nove, ale chyba mu v tom nieco vraj nieco viac.

Navrhla som, ze skusim travit viac casu svojimi konickami. Vyjadril sa, ze nemusim utekat z domu len preto aby som mu dala viac priestoru.No vraj s tym casom mam trochu pravdu. Ma pocit akoby sa moj cas tocil len okolo prace alebo casu ked som s nim doma, to tiez nieje dobre.

Nevieme ci je to sposobene nejakym stereotypom alebo cim, rozmyslam a snazim sa prist na to preco sa to deje, ako a co zmenit.Vraj ho stve, ked vidi ze sa snazim, ze pridem do postele v kosielke, no s nim to nic nerobi. Dodal, ze ho mrzi ma ze mi teraz nevie ponuknut viac ako len cloveka s ktorym si mozem pokecat o vsetkom, objat,.

Ked som sa ho spytala, preco sa so mnou dal dokopy, hovoril, ze som mile, pekne a inteligentne dievca s ktorym si ma co povedat, a preto mu tato situacia nedava zmysel.

Ja mam 25 rokov, on 28. Obaja sme zamestnani, byvame v mojom byte, financie nie su problemom, na normalny skromny zivot mame obaja pre seba dost.

Poradte, ja ho nechcem stratit, chcem to zachranit, vola je z oboch stran, aj ed partner je trosku skepticky, lebo nevie prist na riesenie.

Dakujem

Agnes998

A co sa tyka sexu, nevnucuj sa mu. Nechce, nedostane. Nedavaj si ziadne sexi kosielky a nesnaz sa ho nazhavit. Miesto toho sa pekne oblec, vyfinti a chod s kamoskami na kavu ci do kina. Urob si pekne vlasy, make up, vyfinti sa ako na rande. Tebe to doda pocit vacsieho sebavedomia a v nom sa casom tiez nieco ozve. Lebo bude velmi dobre vediet, ze tam vonku mozes lahko natrafit na chlapa, ktory ti da prve posledne, ktory ta nebude mat za sestru ale budes pre neho sexi a pritazliva a to je fakt.

Agnes998

No je to zvlastne ze ste spolu len 2 roky, z toho spolu dokonca byvate len pol roka a mate stav, akoby ste spolu zili 20 rokov. Skus byt menej snaziva, nehovorim, ze mas byt zla, to nie, ale nesnaz sa splnit mu prve a posledne co mu vidis na ociach. Zacni riesit hlavne seba. Presne ako si spominala, vypadni z domu, najdi si konicky, chod s kamoskami von. Nepytaj si od neho povolenie ci mozes, ani mu to neoznamuj, jednoducho sa zdekuj a odid. Bud nadalej mila, ale zaroven si zacni od neho vytvarat odstup a vzdialuj sa mu. Trav vela casu s kamoskami, rodinou a inymi ludmi, aj keby ta prehovaral nech zas zacnes sediet doma pri nom, nedaj sa. Ked ta ma chlap istu, prestane mat zaujem, on potrebuje korist, ked bude mat pocit, ze mu unikas, zacne sa zas snazit.