Čo je to za dobu? Patrím sem vôbec?

Príspevok v téme: Čo je to za dobu? Patrím sem vôbec?
MimoDoby

Ahojte,
Chcel by som sa spýtať pánov humoristov, kam sa podela normálnosť z dnešného sveta. Mám dojem akoby som tu nepatril, alebo bol len akýsi pozorovateľ no bez daru, a jediné čo mi ostáva je len krútiť hlavou... Prišiel som sa tu asi len vypísať, no možno dostanem aj radu...
Kritiku budem hádzať na vás ženy (za čo sa vám vopred ospravedlňujem) ale mužské publikum je na tom rovnako.
Pripomínam, že si nikoho neškatuľkujem, a ani ja sám sa nepokladám za mesiáša a anjela. Som len normálny chalan, končiaci vysokú školu, ktorý svojím zmýšľaním veľmi nezapadá do koncepcie dnešnej doby a na podobného človeka sa mi žiaľ ešte nepodarilo natrafiť. Myslel som si, že s nástupom na vysokú školu sa moje obzory rozjasnia, vymenením prostredia a mesto, spoznám nových ľudí, práve takých, s ktorými si porozumiem, no nestalo sa. Možno to bude aj faktom, že v spoločnosti v ktorej som sa pohybuje viac mužov ako žien, no ale aj tak... Dievčatá, ktoré "spoznávam" sú o tom istom. Kto ich tlačí na tej 3D tlačiarni?
Je to naozaj len o tej povrchnosti, o sexe a ničom inom? Kde sú ľudia, ktorý vnímajú aj iné veci ako len to hmotné...
Otázka smerujúca skor na vás ženy. Ako si predstavujete svojho partnera, človeka, s ktorým by ste pravdepodobne mali prežiť zvyšok života?
Mám dojem akoby to, na čom neskôr plačete či už tu na fóre, ale aj inde bolo práve to čo dobrovoľne chcete.
Kde hľadať to normálne?
Nehrám sa na extra pobožného človeka. Ale nejde tu len o tú pobožnosť, ale aj morálku. Ja nevnímam sex len ako nástroj uspokojenia, ale čosi viac? Len ja to chcem dať tej pravej? Nenarážam na sex po svadbe... Je na tom niečo zvrátené? z môjho uhla pohľadu je vzrátená práve ta radodajnosť dnešných žien... A nejde tu len o sex, ale aj o celkové vzťahy, ktoré sú akýmsi ďalšim módnym doplnkom, nás ľudí.

Waymar

predovšetkým má ísť o tú lásku a samozrejme že človek z nej nevyžije, ale od teba to znie akoby si ty v živote nemala ani prstom pohnúť, len si užívať a brať.. treba aj dávať a to materiálno má byť vybudované predsa spoločne, nie len jednou osobou.

kaja111

samozrejme,že ide aj o lásku....ale zas odtiaľ-potiaľ.Len z čistej lásky nevyžijem.Nuž taká je doba...povedzme si na rovinu ak nemáš peniaze,tak nemáš nič.A ja neminim otáčať každé euro 3x!

Waymar

kaja.. takto bolo dobré :D vzťah/manželstvo by mali byť o niečom inom, nie o tom či ti chlap dá dom, auto a výplatu..

kaja111

Ja hľadám takého partnera,aby mi s ním bolo príjemne a zároveň aby bol aj zabezpečený.Musí mať slušný plat,auto a bývanie.Keď chcem založiť rodinu,tak partner sa musí vedieť o nás postarať.Určite by som si nezačínala s robotníkom,ktorý zarába 450e.A celý život žila z výpl.do výpl.Keď vydať sa,tak nech to stojí zato!Prachy sú dnes dôležité!

Presne :)

Ja som mala nutkanie chvalit sa pred ostatnymi, že aka som mudra, ked si myslim o dnešnej dobe svoje. A že žijem uplne inak. Potom som zistila, že to škodi jedine mne, pochopila som, že to tak proste je a našla som pozitiva. To už ani nie je tak o dobe, ale o povahe človeka, ktora ti vyhovuje. Veď choď tam, kde ta to bavi a najdeš ludi, ktori su ti podobni. Ak ti ani tam nikto nevyhovuje, tak si naročny na povahu ludi.
A ano, možno je tato doba povrchna, ale je sloboda, môžeš si mysliet čo chceš a môžeš to aj urobit. Takže ja by som sa zamerala na svoj vlastny svet.
Ďalšia vec - hovoriš len o vzťahu, o ženach, takže doba sa ti zda "ina" len v tom, že su ine ženy?? Čiže čo ti chyba? Sex?...
Nooo, robme s toho teraz tragediu že ked pred par rokmi až doteraz boli ženy legalne znasilnovane a teraz tomu tak nie je ... a že aj same do toho idu ... ale to je uplne o niečom inom.

Inak,, robit veci prislušne tvojmu veku, "nestrani" rozumovo skor než "by sa malo", neni to až prospešne do buducnosti ...
Kedy bola doba idealna???
Každa ma svoje pre a proti...

Deria

Som sama zena ale musim povedat jedno. Ak je moralka na upadku, su zial v prvom rade na vine zeny. Pretoze zena spravidla urcuje, pokial chlap smie/moze. Tiez sa mi vidi, ze v sucasnej dobe je prvorady sex, baby nieze lovia chalanov, este sa aj vnucuju a nechaju sa ponizovat (cest vynimkam). Na druhej strane, je kazdeho osobna vec, kto si ake priority urci, no potom nech nefnuka, ze ostatni su taki alebo onaki. Kto chce nieco zmenit, musi zacat od seba. A neverim, ze neexistuje clovek, ktory mysli a citi ako ty.:)

Evieee

Najprv som si myslela že existuje ešte taký život, že ho môžem žiť, že mozem verit na pravú lásku, že sa oplatí byť verná a dobrá k ludom.

Lenže potom mi život dal obrovskú ranu pod pás aby mi ukázal že táto doba je iná, je to celé zle.

Trvalo mi dlho a myslela som že sa zmení celé moje myslenie, aspon som v to dúfala lenže stále chcem ten svet podla seba a mojich predstáv, stále by som bola verná a verila a vždy budem k ludom dobrá aj ked viem aké sú niektoré svine.

Ale niečo sa zmenilo, určila som si priority a tie može prehodiť iba muž ktorý dokáže že stojí za to. Ktorý sa mi bude pozerať do očí keď so mnou bude hovoriť. Bude ma brať vážne. Ktorý bude ludský, bude chápať mojmu humoru a bude chciet so mnou tráviť čas nie len kvôli mojmu výzoru ale kvoli tomu aká som.

alebo inak:

"so žltým dáždnikom hládam svojho architekta" - HIMYM a nejakého takého chlapa chcem ;)