Čo je to za dobu? Patrím sem vôbec?

Príspevok v téme: Čo je to za dobu? Patrím sem vôbec?
MimoDoby

Ahojte,
Chcel by som sa spýtať pánov humoristov, kam sa podela normálnosť z dnešného sveta. Mám dojem akoby som tu nepatril, alebo bol len akýsi pozorovateľ no bez daru, a jediné čo mi ostáva je len krútiť hlavou... Prišiel som sa tu asi len vypísať, no možno dostanem aj radu...
Kritiku budem hádzať na vás ženy (za čo sa vám vopred ospravedlňujem) ale mužské publikum je na tom rovnako.
Pripomínam, že si nikoho neškatuľkujem, a ani ja sám sa nepokladám za mesiáša a anjela. Som len normálny chalan, končiaci vysokú školu, ktorý svojím zmýšľaním veľmi nezapadá do koncepcie dnešnej doby a na podobného človeka sa mi žiaľ ešte nepodarilo natrafiť. Myslel som si, že s nástupom na vysokú školu sa moje obzory rozjasnia, vymenením prostredia a mesto, spoznám nových ľudí, práve takých, s ktorými si porozumiem, no nestalo sa. Možno to bude aj faktom, že v spoločnosti v ktorej som sa pohybuje viac mužov ako žien, no ale aj tak... Dievčatá, ktoré "spoznávam" sú o tom istom. Kto ich tlačí na tej 3D tlačiarni?
Je to naozaj len o tej povrchnosti, o sexe a ničom inom? Kde sú ľudia, ktorý vnímajú aj iné veci ako len to hmotné...
Otázka smerujúca skor na vás ženy. Ako si predstavujete svojho partnera, človeka, s ktorým by ste pravdepodobne mali prežiť zvyšok života?
Mám dojem akoby to, na čom neskôr plačete či už tu na fóre, ale aj inde bolo práve to čo dobrovoľne chcete.
Kde hľadať to normálne?
Nehrám sa na extra pobožného človeka. Ale nejde tu len o tú pobožnosť, ale aj morálku. Ja nevnímam sex len ako nástroj uspokojenia, ale čosi viac? Len ja to chcem dať tej pravej? Nenarážam na sex po svadbe... Je na tom niečo zvrátené? z môjho uhla pohľadu je vzrátená práve ta radodajnosť dnešných žien... A nejde tu len o sex, ale aj o celkové vzťahy, ktoré sú akýmsi ďalšim módnym doplnkom, nás ľudí.

LC

Odpoveď na Tvoju otázku: Muž, pri ktorom sa cítim v bezpečí. Má svoj vlastný morálny kódex, odvahu a česť. Jednoducho má charakter.
Veľmi málo ľudí v dnešnej dobe vie o čom hovorím.
Ak sú toto slová dospelého muža a nie 20 - ročného mladíka, a hľadáš alternatívu k 3D napodobeninám rada sa porozprávam: N5058C2@seznam.cz

karolinka122

Bella , vystihla si to. Mimodoby, udrzuj si svoje hodnoty a nepodliehaj zkazenej dobe ovplyvnenej mediami, len aby si sa niekam zaradil a niekam patril, ludi nezmenis, ale nie su vsetci taki, ani zeny nie, len to chce cas a najdes co hladas. Vidis, zeny ti pisu, co by dali za chlapa s takymito hodnotami, takze ta prava na teba len caka..

bella21

Kto tlačí tie dievčatá na 3D tlačiarni? Naozaj je ťažké nájsť odpoveď?

Kto vydáva pre teenegerov tie časopisy, ktoré ich povzbudzujú k čo najskorším sexuálnym zážitkom, ktoré im hovoria, že tak sa skôr stanú dospelými, že tak budú in? Kto píše tie poradne pre dievčatá, kde ich učia, ako majú uspokojiť chlapca? Nie sú to dospelí - redaktori, vydavatelia, psychologičky? Kto im hovorí, že je dôležité byť sexi, ukázať svoje telo, nech u chlapcov vzbudia túžbu a záujem a že to je to hlavné, aby sa cítili, že sú niekto? Koľko článkov v takom mládežníckom časopise sa venuje tomu, ako pracovať na sebe a na budovaní svojej osobnosti na morálnych hodnotách?

Kto vytvára mediálne hviezdy - tie sexi teen speváčky, ktoré slúžia mladým ako vzor? Veď je to len biznis: ty chceš slávu a my chceme zarobiť, podporíme ťa, ale ukáž telo, urob sexi pózy, to sa predáva...

A čo taká TV? Smotánka a im podobné relácie? Hlavné posolstvo, ktoré hlásajú dievčatám: ak sa chceš mať dobre, vyfinti sa, namaľuj sa, daj si mini, výstrih, ihličky a nájdi si bohatého. Kto toto učí už 12 - 13 ročné deti? Môžeme sa potom čudovať, že uverili a správajú sa, ako ich naučili? A predsa vidia, že to naozaj v živote tak platí. Veď koľko celebrít takto našlo svoje "šťastie".

A kde sú rodičia tých detí? Prečo nezasiahnu do tejto "výchovy" dnešnej doby a neusmernia ich, neotvoria im oči a neukážu, že to všetko je len mámenie bohatstva a pôžitkov, ktoré môže zasýtiť telo, ale neuspokojí dušu?

nadej123

@MimoDoby: to si velmi pekne napisal tvoj "problem" problemom podla mna nie je ty si normalny ludia su povrchni ...zi tak ako TY povazujes za spravne a raz natrafis na tu spravnu holku :-)

druhych ludi nezmenis tak lahko, tuto dobu vobec nie tak si vychutnavaj spolocnost ludi ktori maju IQ aj EQ na spravnom mieste (resp. vyske :)) a neries ostatnych svet enspasis bohuzial. niekedy ma trapi to istre co teba a to mam 25 rokov, za sbeou vztahy ktore neboli povrchne nastastie no natrafila som aj na takeho cloveka ktory myslel len na seba ...tak si davaj na seba pozor aby si sa nezblaznil z nejakej vypocitavej baby napriklad. trimem palce chlope :)

RNG

Na stastie moznym sveta sa este nepodarilo obratit moralku na ruby u vsetkych ludi na svete, zo 7 miliard si mozes najst takeho partnera, ako si predstavujes. Trpezlivost a cielavedome konanie.
V USA so rozne zoznamovacie nastroje, kde uvadzas svoje nazory a predstavy a cez pocitac vyhodnotia, kto by sa k tebe hodil. Su rozne spolocnosti, co to prevadzaju, civilne pre zisk ale existuje aj krestanska, kde to financuju ludia, co chcu aby sa zachovali zakladne moralne hodnoty v spolocnosti aspon u casti ludi. Samozrejme udaje tam uvadzane mozu byt aj falosne, ale to po stretnuti s takym clovekom mozes pomerne rychle odhalit.

pupawa

cakat 30 rokov.... bodaj by sa to dalo stihnut tak do 30 dni
najlepsie to vyriesila bartosova, jej normalne zavidim. 5 minut a vsetky problemy vyriesene.. neexistuje racionalnejsia volba

kolowrat

Ja som to uz vzdala, myslim ze som mimozemstan, inkarnovany na nespravnej planete. Pockam tridsat rokov a umriem.

Waymar

Sám zmýšľam podobne keď vidím okolo seba kamarátov a kamarátky ako sa správajú voči svojim partnerom, prípadne k možným budúcim partnerom tak som z toho mierne znechutený.. ono to je dosť ťažké nájsť úprimnú osobu.
Preto sa v tejto dobe budeš mať dobre iba vtedy keď sa rovnako budeš správať aj ty.. je to smutné ale zjavne to tak je

anjelik *

Celé to stojí na energii a sile. Aby si mohol byť sám sebou, musíš mať na to silu. Leeenže..keďže ľudia tou silou nedisponujú, lebo to nie je sila svalová, ale sila ducha, tak je pre nich nevyhnutné sa zgrupovať do nejakého celku a tak je pre nich rovnako prirodzené sa riadiť módou a trendmi a tak. Najdôležitejšie je byť prijateľný a potom ťa vyhodnotia ako priateľského a chcú s tebou tráviť čas. To nie je predsa nič zlé, to je proste iba dané stupňom vývoja. :o) Aj ty sám sa pokúšaš nájsť tebe blízkych ľudí, aby ťa podporovali. Ale ak to nejde, nuž musíš sa snažiť byť sám sebe tou najväčšou oporou. A ja ťa predsa nekritizujem, ja len hodnotím na základe toho, čo píšeš. :o) Skús sa pri výbere priateľov riadiť viac pocitom z toho človeka. Ako sa pri ňom cítiš a nehľadieť až tak veľmi na to, či je navonok atraktívny. Dopraj mu priestor sa prejaviť a nehodnoť len podľa vzhľadu. Tak ako ti už radili. :o)