Čo je to za dobu? Patrím sem vôbec?

Príspevok v téme: Čo je to za dobu? Patrím sem vôbec?
MimoDoby

Ahojte,
Chcel by som sa spýtať pánov humoristov, kam sa podela normálnosť z dnešného sveta. Mám dojem akoby som tu nepatril, alebo bol len akýsi pozorovateľ no bez daru, a jediné čo mi ostáva je len krútiť hlavou... Prišiel som sa tu asi len vypísať, no možno dostanem aj radu...
Kritiku budem hádzať na vás ženy (za čo sa vám vopred ospravedlňujem) ale mužské publikum je na tom rovnako.
Pripomínam, že si nikoho neškatuľkujem, a ani ja sám sa nepokladám za mesiáša a anjela. Som len normálny chalan, končiaci vysokú školu, ktorý svojím zmýšľaním veľmi nezapadá do koncepcie dnešnej doby a na podobného človeka sa mi žiaľ ešte nepodarilo natrafiť. Myslel som si, že s nástupom na vysokú školu sa moje obzory rozjasnia, vymenením prostredia a mesto, spoznám nových ľudí, práve takých, s ktorými si porozumiem, no nestalo sa. Možno to bude aj faktom, že v spoločnosti v ktorej som sa pohybuje viac mužov ako žien, no ale aj tak... Dievčatá, ktoré "spoznávam" sú o tom istom. Kto ich tlačí na tej 3D tlačiarni?
Je to naozaj len o tej povrchnosti, o sexe a ničom inom? Kde sú ľudia, ktorý vnímajú aj iné veci ako len to hmotné...
Otázka smerujúca skor na vás ženy. Ako si predstavujete svojho partnera, človeka, s ktorým by ste pravdepodobne mali prežiť zvyšok života?
Mám dojem akoby to, na čom neskôr plačete či už tu na fóre, ale aj inde bolo práve to čo dobrovoľne chcete.
Kde hľadať to normálne?
Nehrám sa na extra pobožného človeka. Ale nejde tu len o tú pobožnosť, ale aj morálku. Ja nevnímam sex len ako nástroj uspokojenia, ale čosi viac? Len ja to chcem dať tej pravej? Nenarážam na sex po svadbe... Je na tom niečo zvrátené? z môjho uhla pohľadu je vzrátená práve ta radodajnosť dnešných žien... A nejde tu len o sex, ale aj o celkové vzťahy, ktoré sú akýmsi ďalšim módnym doplnkom, nás ľudí.

lenochod5

a co ak to nie je dobou? co ak to nikdy pred tym nebolo ine? co ak si si len vyfantaziroval nejaky vlastny svet ktory v skutocnosti vobec neexistuje a len to odmietas akceptovat?
(to nie su recnicke otazky, ja to fakt neviem:D)

MimoDoby

- actafool1: ;) som z východu
- anjelik: Tvoja kritika je pravdivá a na mieste. Píšeš to pekne a celkom výstižne. Vďaka. Nehľadám dokonalosť, nikto nie je dokonalý, z môjho pohľadu sú však ľudia ostrihávajú podľa šablóny, ktorá práve letí. Ak vyjde niečo nové, zmenia to... Práve tá úprimnosť a prirodzenosť sa mi vytráca z dnešného sveta. Ale asi len stretávam tých nesprávnych ľudí...

guest2014

tak sa skus zamerat na inu cielovu skupinu, namiesto tych najatraktivnejsich bab, na kt. su prave tak akurat handry roznych znaciek, sa skus zamerat na tie normalne, kt. namiesto odhalovania prs a zadku, sa radsej prezentuju mozgom. Ja viem, ze tato skupina vam chlapom moc "nevonia", ale ako raz niekto tu povedal, ze ak chce baba vazny vztah - tak nech si vsima viac tichych chlapov, tak ty sa skus zamerat na tie tichsie, kt. maju ine priority ako povrchnost, vzhlad a sex....

Sejla

Tak ono je to z časti tak, ako píšeš, ale zase ja tým povrchným ľuďom strašne závidím, že neriešia, užívajú si, necítia, nad ničím sa dlho netrápia, rýchlo zabudnú a idú ďalej.. Som citlivejšia, ale častokrát by som s nimi asi menila.

anjelik *

Ty nemáš splynúť s davom, ty máš ten dav pochopiť. :o) A to pochopenie začína u teba samého. Že prečo si presvedčený, že všetky dievčatá sú rovnaké? A ak teda sú také, čo ich podľa teba vedie k tomu, aby sa prezentovali tak, ako sa prezentujú? Čo je to, čo ty ponúkaš svetu? Stále platí a fyzika nepustí, že pritiahnú sa len a len podobné bytosti..tak čo vyžaruješ ty? Aké *vlnenie*?
Plus k tvoje kritike spoločnosti..všetko sa odvíja od sféry medziľudských vzťahov..ale ak tie vzťahy budú tvoriť len tí, ktorí sú ochotní dávať len toľko, koľko dostanú samy, tak je to z môjho pohľadu celé zle. Do vzťahu by si mal ísť aj s rizikom, že ten druhý nebude úplne dokonalý, ale ty to vždy môžeš zastrešiť vlastnou dokonalosťou. Čím som sa vrátila k začiatku..zmeň seba na dokonalú bytosť a potom problém mať nebudeš vyjsť s každým a tak na základe skúseností prídeš na to, čo vlastne chceš. Takto je to stále iba teoretizovanie, preverí ťa až skutočná prax. :o)

MimoDoby

Odpovedám na vaše reakcie...
- možno hľadám v nesprávnych vodách, ale ktoré sú tie správne?
- anjelik: ďakujem aj za takúto "kritiku", z časti máš pravdu, no z časti sa mýliš... Možno môj príspevok vyznel sebaľútostne, ale takýmto štýlom som ho neprezentoval (aspoň v mojich myšlienkach). Možno tento svoj problém ešte stále kopem pred seba, aj keď si mylne myslím, že ho riešim. A tak trochu som si tvoj príspevok vysvetlil tak, že mám splynúť s davom toho, čo kritizujem......
- Sejla: ľudí neodcudzujem, ľuďom dávam šance, ľudí mám rád. S ľuďmi totižto aj pracujem, viem s nimi vychádzať. No s niektorými neporadíš... Asi na nich nemám šťastie.
- actafool1: myslela si to ironicky? :)

Sejla

Dievčatá, ktoré spoznávaš sú o tom istom? A o čom konkrétne? Ako sa to prejavuje? Už si nejakú spoznal do hĺbky, alebo ich predčasne odsúdiš?