Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hormony stitnej zlazy

Príspevok v téme: Hormony stitnej zlazy
Zuzu9999

ahojte,
uz dlhsie podozrievam stitnu zlazu ze by mohla fungovat slabsie ako ma (vypadavaju mi velmi vlasy, slabne mi pamat a som obcas popletena, unavena, byvam rano opuchnuta, stale priberam a nedari sa chudnut, bolia ma kolena, mam suchu kozu, atd.). Moj lekar ma posiela iba ku koznej a tvrdi ze to je len vek :-). Mam 37. Kozna mi da sampon, a vybavene. Tak som si zaplatila sukromne vysetrenie hormonov stitnej zlazy, ale zial neviem sa orientovat vo vysledkoch :-(. Prosim Vas neviete niekto co to znamena?
- TSH - 1,7906 mIU/l (0,35-4,94)
- FT4 - 11,84 pmol/l (9-19,1)
- FT3 - 3 pmol/l (2,6-5,7)
- anti TPO -

KatarínaO

Dobrý deň, rada by som sa poradila s pánom RNG, môžete prosím? Katarinaozvo@gmail.com. Ďakujem pekne. Katka

RNG

zase taras. Ja som tam uviedol kolko sa priemerne ludia v Japonsku doziju, nie aky je priemerny vek. A o tej chudobe je zase len blbost, bezne sa posudZuje v prijme na hlavu(income per capita) asle to nie je cislo vyjadrujuce skutocnu uroven, lebo v roznycyu krajinachj stojam rovnake produkty a sluzby velmi rozne, japonsko patri medzi velmi drahe jrajiny. Tak sa niekto podujal na prepocitane prijmov na skutocnu nakupnu hodnotu a to mas uvedene napr tu
en.wikipedia.org

Neprepocitane prijmy na hlavu, vlastne hruba vyroba statu v dolaroch prepocitana na hlavu je uvedena tu
en.wikipedia.org

Ani jedna z tych hodnot neukazuje Japonsko nizko, takze neviem kde si na to dosiel
A uz dost, lebo nemam ziadny zaujem s tebou polemizovat, lebo zrejme nie sme na rovnakej urovni vedomosti ani vzdelania a naviac nemas ziadne sposoby, a ja som uz prilis stary na to aby som to trpel .

RNG

Internet a zialbohu aj medicke ucebnice su plne takychto lzi. Keby to bola pravda, tak Japonci, co dostavaju v priemere na osobu 13.5 mg = 13500 mikrogramov jodu by museli mat vsetci problem so stitnou zlazou, ale pravda je opak, tam je problemov so stitnou zlazou daleko najmenej na svete.
To bol aj dovod, pre co sa viaceri lekari pustili do vyskumu okolo jodu, zialbohu ich uzaveru, ze treba jod a selen doplnovat monopolna medicina neustale blokuje a situacia dosla az tak daleko, ze v USA ma az 60% zien znizenu funkciu stitnej zlazy, hoci z krvi sa to da dokazat len asi tretine z nich. Ako som povedal je to z toho, ze lekari uz od 40 rokov minuleho storecia demonizovali jod a vylucili ho zo vsetleho mozneho. Ale tym ze chloruju a fluoruju vodu, bromuju muku aj oleje a aj floruju aj vodu aj zubne pasty a tieto vsetky extra halogeny nam z tela vytlacaju jod, ktory telo potrebuje a to nielen na stitnu zlazu, 25 gramovy organ, ale pre cele telo na hormony aj rozne enzymy a procesy. A cele telo je ovela tazsie, ako ta malicka stitna zlaza.
Takze dnes potrebujeme ovela viac jodu, ako kedysi, tiez samozrejme selenu zinku vitaminov C E D-3, mikrovlaknin a probiotik.
Lebo tieto vsetky sa dnes nachadzaju v civilizovanych jedlach v nedostatku

Zuzu9999

nasla som este jeden odkaz, aj tuto pisu ze jod treba uzivat max. 150 mikrogramov denne, lebo nadbytok jodu moze sposobit ze stitna zlaza prestane vytvarat svoje vlastne hormony...

overcomehypothyroidism.com

RNG

Liek , co predpisuju na stitinu zlazu je synteticka nahrada hormonu T-4, Krvne testy ale meraju aj ine, ako T-3, THS a podobne, a tieto vobec nemusia byt lepsie, ked mas v tele viac T-4.A to majk keby ta nahrazka bola bioidenticka, co ale nie je.
T-3 , v tele ucinny hormon sa tvori z neucinneho T-4 enzymatickou premenou, kde enzym obsahuje selen, a teda ked ho mas v tele malo, nemas premenu na T-3 zabezpecenu. A THS je hormon z nadoblickovej zlazy a moze byt ale nemusi byt zvyseny, ked mas slabu cinnost stitnej zlazy. Tento hormon stimuluje vyrobu hormonov stitnej zlazy.

Lola BA

Prepacte, vtierknem sa do temy, len mi napadlo ci mi viete niekto povedat, ci je mozne aby mi vysli horsie vysledky z krvi ako ked som este nebrala tabletky z DOVODU, ze som uz asi 3-4 dni pre odbermi nemala tabletky? ci to moze byt dovod na zle vysledky alebo lieky (na znizenu cinnost ŠZ) ucinkuju dlhodobejsie v tele a tym padom by sa to na krvi nemalo odzrkadlit? pretoze vysli mi zle vysledky a stale nad tym rozmyslam a doktorka na mna do telefonu nahucala ze som musela lieky vynechavat ked mam zle vysledky...

RNG

Konvencna medicina berie stale jod ako jed, takze proti nemu bojuje neustale. Ae telo ten jod potrebuje a v potravwe ho nie je dost, a naviac nas on oberaju chlor, fluor a brom, ktorych je vo vzduvhu vode a potravinach coraz viac. Preto je rozumne si jod doplnovat, ako to zistili lekari v 80tych rokoch, a spolu so selenom to napravi mnohwe problemy so stitnou zlazou, presny opak toho, co tvrdia bezne lekari, ze prebytok jodu je skodlivy/ Nuz japonci v priemere dostavaju z morskych rastlin celostatne 13.5 mg jodu a su najzdravsi vacsi narod na svete. Aj vdaka tomu jodu a selenu.
Preto do toho ti lekari vyskumnici nastupili, lebo sa im nejak nezdalo, ze by ten jod bol skodlivy. A samozrejme objavili, ze je velmi uzitocny a v hroznom nedostatku v tele.
Totiz lekari boli vyskoleni, ze jod je treba len na stitnu zlazu(25 gramovy organ) ale tito vyskumnici zistili, ze aj ked menej na vahu, predsa len sa jod a selen pouziva v tele na rozne ine hormony, enzymy a podobne. A priemerne telo ma medzi 50 az 70 kg, nie 25 gramov.
Pri kojeni napr prsia vedia spotrebovat az 100 nasobok toho, co stitna zlaza. A to zistili az tito vyskumnici-lekari.
Tito liecili s uspehom aj hypo aj hypefunkciu stitnej zlazy a ine problemy v tele doplnkami jodu a selenu. Viac o tom mozes najst cez google pod mojim nickom a slovom jod. Odtial mozes podla roznych mien vyskumnikov najst ich rozne ine clanky na internete.

Zuzu9999

ahojte,
dakujem za reakcie!
Nemyslela som to tak, ze podla vysledkov mam znizenu cinnost stitnej zlazy a musim brat lieky... Je to este asi v ramci intervalu normy, len zjavne niekde v tej spodnej casti.

RNG - a nedodrbem si branim jodu tu stitnu zlazu uz uplne? :-)). Niekde som citala, ze sa s tym netreba zahravat.... Vraj ked uz, tak Selen + Zinok, ale nie jod.
Ale priznam sa, ze doplnky s jodom som uz raz skusala (kelp), a vaha isla okamzite dole, aj tie opuchy... Len sa toho trochu bojim si to naordinovat sama, aby som nieco nepokazila...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hormony stitnej zlazy - Fórum - ZDRAVIE.sk