Psik ma po vybrati kliesta cervenu hrcku

Príspevok v téme: Psik ma po vybrati kliesta cervenu hrcku
Foxinka1010

Mame rocneho psika malamuta. Vzdy ked mu vyberiem kliesta, ostane mu nieco ako jazvicka, maly hrbolcek, bledej farby - ako koza.
Dnes som mu vsak objavila pod uchom hrcku vo velkosti orecha, cele to miesto ma cervene a ak si dobre spominam, aj odtial som mu vyberala kliesta. Bojim sa, co to moze byt. A riesime akurat doma, ci pockat do zajtra, alebo s nim uz dnes niekam ist, ale nas doktor neordinuje a nemame tu ani ziadnu veterinarnu pohotovost :(

karolinka122

tu som nasla prispevok an dog forum...Moj psík mal nedávno kliešťa, ktorého sme nanešťastie objavili až neskôr, už keď bol napučaný... Psikov organizmus pomaly začal reagovať na kliešťa.. pomaly začal krivať na zadné labky, bol smutný a odchádzal od nás. Nechcel vôbec piť... Telo mal akoby stuhnuté a ubolené.. Tak sme boli za veterinárom kt. mu nasadil ATB.. včera dostal akoby nejaky zachvat.. zvalil sa na zem( na chrbat) a asi 5 sekund vydaval hlasne zvuky. akoby bol v krcoch.. myslela som si, že od toho momentu, ako sme začali s liečbou, s ním nebude horšie.. len sa to bude zlepšovať.. Dnes už nie je taký apatický ako pred pár dňami, ale zadné nožky už len za sebou ťahá.. vyzerá to tak, akoby v nich nemal cit. :( :( .. ked som ho zdvihla, zacal z neho striekať moč.. Pravdepodobne sa nemohol sám vycikať, preto nechcel ani piť :(.. obávam sa, že od toho hnusného kliešťa má narušený centr. nerv. systém.. Dalsia chovatelka pise, ze borelia sa prejavuje au po niekolkych mesiacoch, tak ja teda neviem uz...

karolinka122

veterinar by mu mal urobit testy z krvi na boreliozu, my sme to nedavali, ale uvazujem, psik nas zostal epileptik a premyslam, ci to nemoze mat nejak suvis aj s kliestami, ludia si povedia, ze psy zijuce na dedine na dvore mali za zivot stovky kliestov a nelamu si nad tym hlavu, ale ja nad tym uvazujem, ze tiez dam tie testy porobit..

Foxinka1010

Nie, vyberame pinzetou, takou specialnou s velmi tenuckym uchytom, cize kliesta vpohode podberies a vytiahnes. Nie je to taka klasicka pinzeta na obocie s hrubym hrotom.
Takze myslis, ze sa nemusime nicoho bat? Bojim sa totiz, zeby mohlo ist o boreliozu, a preto je to take cervene a preto sa mu vytvorila taka velka gulicka.... :(
Mame aj kadejake pripravky proti kliestom, ale to ma nulovu ucinnost

karolinka122

ako si mu vyberala kliesta , s tymi kliestikmi od veterinara? Tie su super. Dokial sme ich nemali, vyberali sme pinzetou a casto ostala hlavicka kliesta vnutri aj napriek dezinfekcii liehom sa mu tam urobila ta gulicka. Veretinar mu to vystikol kliestikmi. Ak si aj vybrala celeho kliesta, mohol si to psik stale skrabat a zaniest tam nejaku spinu do ranky, treba mu to dezinfikovat a zajst veterinarovi radsej. Inak aj tie vodicky proti kliestom, ked ideme na jar hlavne do lesa, neprinesie si po vodicke 15 kliestov, ale troch urcite, takze idu na neho aj po vodicke..