Mama ma ponižuje

Príspevok v téme: Mama ma ponižuje
kejra

Prosím o radu, pretože už neviem ako mám ďalej postupovať vo vzťahu s mojou mamou-
Som najstaršie dieťa, brat a sestra sú odo mňa o dosť mladší (9-13 rokov). Ja mám 21. Chodím teraz na VŠ a doma som teda len cez víkendy. V poslednej dobe je však správanie mojich rodičov dosť zvláštne, začínam mať doma pocit akéhosi ponižovania.
Prídem napríklad domov, celý týždeň, strava uplne biedna, tak sa teším na niečo normálne, varené. Neustale celý víkend počuvam len o svojej nenažranosti ako mám so sebou niečo robiť, dokonca ma porovnáva s mojou o 13 ročnou sestrou. Dám totálne absurdný príklad: sestra sa učí na samé jednotky, je ale v 5. ročníku na ZŠ ..ja som v 2. ročníku na VŠ, ktorá je celkom ťažká a ona na moje D zo skúšky odpovie, že narozdiel od mojej malej sestry zo mňa nič nebude. Jeden jediný raz som ju požiadala, či by pre mňa neprišla na vlak, lebo neskutočne lialo, nemala som dáždnik a na ramenach 2 cestovky - samozrejme neprišla, pretože mám predsa nohy. Sestru však vozí do školy za každého počasia a to má od domu asi 500m. Všetky deti chodia pešo a brali by ju so sebou, čiže by sa nemusela báť, len teda ona si musí pospať. Podobne je to s narážkami na moj životný štýl. Poslednou dobou je toho v škole veľmi vela preto ked prídem, veľa sa učím aj do noci. Mama ma však každé rano príde o 8ej zobudiť nech nevyspávam. Musím byť však do 11ej potichu, aby som nezobudila sestru.
Za tie dva dni ma vie tak doma vytočiť, že ja v nedelu odchádzam prvým vlakom späť. Nehovorím ani o tom, ako sestru vychvaluje pred všetkými, ona je akesi úžasné dieťa. Naposledy ked volala niekam na urad uviedla že ma 2 deti. Práve u nas sedela babka a povedala jej na to, že ale moja ty máš deti 3. Zasmiala sa, dosť čudne na mna pozrela a povedala: veľkú už nepočítam. Babka ma aboslutne chápe. Posledne sme išli spolu na zájazd a jedna pani, čo pri nej sedela v autobuse jej chcela polichotiť tak povedala: Akú máte peknu dceru, musi mat kopec napadnikov. Viete čo matka odvetila: Ale prosím vas, nemá, kto by ju chcel?
Pritom pravda je taká, že moje 2 vztahy sa rozsypali preto, lebo mi neustále všetko zakazovala, musela som byt doma o 6 VECER, nesmeli sme isť ani do kina ani von ani ja k nemu ani on ku mne, totálne ma obmedzovala a ked sa stretla s jeho mamou ešte na mna aj nadavala. Prosím Vás, povedzte mi, ako sa mám k nej správať? Ja nechcem mať zlé vzťahy s matkou a ani prenášať nejaké negatívne emocie na sestru, na ktorej realizuje celú svoju materskú lásku, ale nezdá sa mi to už v poriadku. Jednoducho sa tu cítim neskutočne zle. Musela som chodiť na SŠ ktoru vybrala ona, inu mi nechcela podpisat, s vysokou je to veľmi podobne. Nebaví ma ale musím na nej zostať, lebo viac menej som závislá od nej a od otca, aj ked musím si privyrábať, aby som si mohla dovoliť oblečenie a pod. veci. Nevedela by som sa však sama teraz niekam odraziť. Nemám doma absolutne ziadnu oporu, aj ked to mám niekedy tazke ci uz v skole alebo mám nejaký problem, matka všetko zľahčí, pripadne to ešte aj oprati proti mne. Dnes sedím radšej celý deň zavretá u seba lebo už mám toho plné zuby.

kejra

To chodenie domov sa snažím, aj ked hovorim, mam tu dobrych kamaratov, vratim sa preto, aj s malým bratom mám dobrý vzťah, otec celkom OK, len ta mama no. Nie je to uplne vždy taketo, ked ma dlho nevidi a podobne tak s nou ako tak vychadzam, ale citim ze stale sa snazi ma nejao obmedzovat, akoby som musela mat tie iste nazory a myslienky ako ona, nikdy ma nepochvali, sama povedala, že ma chvalit nebude ze mi to neprospieva..pritom to nikdy neurobila. A to nehovorim znovu ako rozprava o sestre..superlativy...

kejra

To by sa dalo, ale mám tu aj kamarátov a tak, idem viacmenej za nimi, aj ked som tu značne obmedzovaná.
Ja by som to veľmi rada nejako vyriešila s ňou, ale proste ona vždy vie ako na mňa, ked niečo potrebuje, tak 5 minut všetko dobré v pohode, ale ak nie tak je hnusná, nepochopí, že mi dve sme absolutne nazorovo rozdielne...takých ludi ona aj v okolí nemá rada, ked čo i len v 1 nazore sú odlišní :(
Avšak u mna si uvedomuje, že ja nie som typ čo by sa s mamou hádal, proste snazim sa byt miera a ona mi za to skáče po hlave