Ako zistim ci mozem mat deti?

Príspevok v téme: Ako zistim ci mozem mat deti?
lentilka2

Ahojte, mam 24 rokov priatel ma 26 sme spolu uz pomaly dva roky a odkedy sme spolu sex mame vzdy bez ochrany. Dokonca pocas menzesu sa obcas do mna spravi. U mna je len zaujimave ze za tie pomaly dva roky nedoslo k otehotneniu... Zeby som mala take stastie? Nekontrolujem si plodne a neplodne dni. . Obcas sa do mna spravil aj ked som menzes nemala ale nebrala som za kazdym tabletku po nie som hlupa.. Radsej mat babo ako prist o zdravie.. Mam casto problemy s vajecnikmy su zapalene.. Neviem moze byt ze partner ma problem fakt a motno si to vsetko nahovaram. V rodine moja teta nemoze mat deti.. Tak aky je vas nazor?

7rokov

My sme spolu uz vyse 7 rokov, nikdy sme nepouzivali ochranu ani antikoncepciu, babatku sa od zaciatku nebranime, po 5 rokoch nam bolo cudne, ze sme este neotehotneli. Ja chodim pravidelne k zenskemu lekarovi, podla jeho slov som uplne zdrava. Moj drahy si dal vysetrit spermie, tiez ich ma uplne v poriadku. Ak neotehotniem do 35-ky, zacneme to riesit intenzivnejsie.

Agnes998

Tak ak sa do teba urobi len obcas aj to vacsinou cez menzes tak mate naozaj malu sancu splodit dieta, aj keby ste boli obaja plodni.

teminka08

Marcelina a odkedy sa plodnost vysetruje skrz sono? To akoze bezne lekar pozrie na sono a vie ci je zena plodna alebo nie? Mas to dake popletene s niecim inym...Co potom tie zeny, ktorym bolo neskor zistene, ze su neplodne a zo sona lekar nic nevedel urcite, hm?
Su na to specialne vysetrenia, tak sa lentika, obrat na gyndu a ona uz bude vediet co robit

odpovedam

v case ocakavanej ovulacie si sprav ovulacny test a to ti hned povie, ci mas plodne dni. inou alternativou je samozrejme poriadna konzultacia a vysetrenie u gynekologa. ak mas caste zapaly, mal ta poslat na imunologiu.

marcelina78

Ak chodis na pravidelne prehliaky, tak lekar vidi na sono, ci je vsetko v poriadku a ako zistis ci mozes mat dieta? Iba jedinym sposobom...Hadam nepotrebujes navod v tvojich rokoch :DDDDDD A problem moze byt aj u partnera, nielen u teba, ak by sa nedarilo:D