Zlyhanie spolocnosti...

Príspevok v téme: Zlyhanie spolocnosti...
phy

podla mna je strasne ako niekto spacha samovrazdu uplne za benevelnosti celej spolocnosti ...narazam na Ivetku Bartosovu ...ako je mozne , ze sa nenajde nikto kto by pomohol zbiedenej dusi , ktora je svojim trapenim denno denne mediami predostierana spolocnosti a vsetci su lahostajni ... kde boli vsetci ked bola pranierovana mediami jej unavena dusa ...preco jej nikto nepomohol?...ved ona spachala tu samovrazdu ako keby v priamom prenose pred ocami celeho naroda , bez akej kolvek pomoci je to zarazajuce ...

pisem to sem do tejto kategorie aby sa vyjadrili ludia , ktory trpia dusevny mi chorobami aby vyjadrili svoj nazor , lebo pre mna je to nepochopitelne ...

redka

a ty mas skusenost s dusevne chorym clovekom? asi nie... inac by si vedel, ze kym sam clovek nechce, tak mozes aj neviem ako naliehat, vlacit ho sem a tam po lekaroch,,, ked sam nema tu silu, chut, motivaciu, tak mu nepomozes... ked roky do seba tlacis antidepresiva a ine podobne sracky, ze ani nevies ci si, ked sa roky snazis zaclenit, normalne fungovat, rano vstat a vecer zaspat bez neustalych myslienok na to ako ti je zle na svete.... ako roky bojujes s myslienkou, ze len druhym ublizujes tym aky si, ked vidis blizkych, ako sa nad tebou trapia a ty si nevies sam pomoct, lebo ti hlava nefunguje jak ma... ked nemozes chodit normalne do prace a byt uzitocny aj ked mas aku taku snahu, ale jednoducho pri mensej namahe sa spustaju divne mechanizmy a ty sa s depky dostanes do uplne opacneho posobenia... ked nevidis v buducnosti nic lepsie, nevies nadviazat normalne vztahy s opacnym pohlavim ani s rovesnikmi, ktori su uz inde, maju nieco vybudovane, kym ty si sa liecil.. tazke je to... a ja sa nedivim nikomu, kto sa rozhodne odist pod tarchou takychto myslienok, ci hlasov alebo halucinacii... viem o com hovorim, pretoze toto sa tykalo velmi blizkej osoby, a ta sa rozhodla po dlhorocnom boji odist, odisla ticho, a aj ked mi chyba chapem tento cin, a jedine v co verim je, ze "tam" je uz dobre jej dusicke.. a dajte uz Ivete pokoj a nechajte ju ist...

woo

tak za prve, mohla sa ist liecit, za druhe, bola obklopena nespravnymi ludmi, a celkovo roky spela k tomuto koncu, svojou povahou, situaciou v ktorej bola...keby nebola slavna, je dost mozne ze skonci tak isto, akurat bez pozornosti medii.
aj ked si slavny, je sposob ako sa zbavit pozornosti - nevyhladavat media, skandaly
ju neustale tlacili do vystupeni, ludia okolo nej ju zneuzivali, jej peniaze minali a ona sa nechala, len z naivity a tuzby po laske
myslim ze by jej pomohlo vypadnut niekam velmi daleko odtialto kde ju nikto nepozna a zivit sa niecim uplne obycajnym
to ale ludia ktori sa dopuju slavou ako drogou nedokazu

Prezyvka55

Ja zas nevidim problem, chcela spravila to no problem. Nevidim dovod preco by sa mala spolocnost o niekoho zaujimat a starat. Ved je odborna pomoc za to platena tak ju treba vyhladat alebo ludia co sa o to zaujimaju alebo nejaky dobrovolnici.
Absolutne nevidim dovod preco by to malo zaujimat napriklad mna a vobec ostatnych ludi. Co koho do toho, ked sa chce niekto zabit tak nech sa paci.