Náuka o spoločnosti je braná ako Občianska náuka?

Príspevok v téme: Náuka o spoločnosti je braná ako Občianska náuka?
Nora19

Ahoj,

podala som si prihlášku na VŠ, odbor história a etnológia. Minulý rok som skončila SŠ, technicko-ekonomický smer. Je to bez prijímacej skúšky. Pozerajú sa na známky. Jeden z hlavných predmetov na ktoré sa budú pozerať a počítať známky je Náuka o spoločnosti.

Ja som mala Občiansku náuku. Profesorka síce predmet volala náuka o spoločnosti a viem že je to v podstate to isté ale chcem mať istotu.

Neviete či Občiansku náuku budú pri prijímaní na VŠ brať ako Náuku o spoločnosti ked budú robiť poradie?

Nora19

Ach jaj? Nerozumiem.. Stále som nezistila to čo som potrebovala, budú tam brať tú ON ako NOSku alebo ako to je potom? Dakujem :-/

Nora19

Jedná sa o Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Filozofická fakulta.

Mám v tom zmätok :-/ ak by ste mi vedeli povedať ako to je s tou NOSkou/ON budem veľmi rada :-) či sa to bude brať ako Náuka o spoločnosti. Lebo mne sa to volalo Občianska náuka.

Inak v Občianskej čo sme mali na strednej sa tiež preberali predmety aj ako filozofia

flegma

tak za mojich davnych studentskych cias to nebolo to iste
nauka o spolocnosti zastupovala viacero tem ako filozofia, sociologia, ekonomika, psychologia,...
kdezto obcianska nauka bola o zakladoch prav obcana, ustava a ine nalezitosti okolo toho

skarabeuska

To je úplne to isté, len sa to inak volá. Teda len učebnice sa inak volali,ale učebná látka je rovnaká. Tak sa neboj :)

wreck

a co tak zavolat na studijne priamo do tej skoly? ved ani nepises kam to ides. aj by sme tasili krystalove gule, keby sme nejake mali. ;-)