Hrôza v rodine

Príspevok v téme: Hrôza v rodine
Martina_xX

Je mi hrozne. Nemám síl už zvládať problémy v rodine.
Mám 20 rokov, chodím ešte do školy. Mám dvoch bratov (15 a 7).
Neustále počúvam len hádky, ktoré medzi nimi panujú. Otec chodí každý výkend spitý na mol, v noci sa hádajú. Je úplne inakší ako za triezva. Mame nadáva rôznymi nadávkami a ja to vždy počúvam. Na druhý deň si vždy všetko vybijú na mne. Niekedy sa bojím že otcovy prepne a ublíži mame alebo mne.
Obydvaja vyvolávajú len hádky. Najhoršie je, že sa nemám o koho oprieť a ani nemám kam ísť.
Prosím o pomoc a radu.

1Andrea

Snaž sa ich strániť keď sa hádajú, nemiešaj sa do nich. A bratia to znášajú ako?
Viem o čom píšeš a čo prežívaš, lebo u nás bolo presne to isté. Ja som to riešila tak, že predtým ako prišiel otec domov som sa zamkýnala v izbe a učila sa, teda aspoň som sa snažila. Cez víkendy som chodila von z izby minimálne, doslova som sa ich stránila.
Teraz mám 21, študujem na VŠ a domov chodím 2 - 3 razy za semester.
Hanbiť sa vôbec nemusíš, ty za nich nemôžeš. Ja som si tiež myslela, že nikto o nich nevie a opak bola pravda.

lilyiankaa

a čo je na tom na hanbenie, veď si za to môžu sami, ty chceš pomôcť sebe aj svojím súrodencom, tak sa s tým niekomu zdôver a skúste ísť bývať napr. k starým rodičom .. neverím tomu, že nikto nevie aký tvoj otec je ... že je to alkoholik a že vo vašej rodine sú problémy a hádky .. to len okolie sa tvári, že nič nevidí, ale dobre o tom ľudia vedia a aj tvoja širšia rodina