Boj s celulitidou

Príspevok v téme: Boj s celulitidou
nixiis

Ahojte. Nájde sa tu prosím vás niekto, kto by mi poradil s mojim problémom?

Cvičím už dosť dlho, celulitídu som mala hlavne na zadných stehnách a aj zadku na predných len vtedy keď stehno stlačím. Myslela som si, že zmenou jedálničku, cvičením sa to zmierni, čo sa teda aj stalo, ale iba na stehnách(tam už takmer nie je)..na zadku mám pocit, že sa to iba zhoršuje. Čo mám robiť? niekde som čitala, že celulitída je aj dedičná, čo teda môže byť aj môj prípad.. poslednú dobu skúšam v sprche masáž s takou hubkou drsnejšou, čím sa zvykne umývať telo..a sem tam sa natriem telovým mliekom, mala som aj spevňovacie, no momentálne mám nejaké klasické, mandľové.

Je niečo, čo by mohlo pomôcť? mám dať na zadok viac kíl keď cvičím? alebo ako? Ďakujem

maricenka123

celulitida mohla vzniknut aj prave vdaka tomu, ze cvicis. zrazu sa ti zvacsila svalova hmota a ak si pokozku nekremovala, nebola elasticka a mohlo sa stat, ze ti popraskala... pouzivaj kremy. mne pomaha bepanthen proti striam. ma aj taku pumpicku, dobre sa nanasa:)

nixiis

nejaky od stillmasu...no a tu je dalsi problem, ranajkujem v skole..kedze vstavam dost neskoro, tak nestiham ranajkovat, pretoze ranajkujem az hodinu po zobudeni cca
musim si to nejak vymysliet..este ta prazenica by sa dala zobrat do skoly ked by som ju zjedla takmer do polhodiny..uvidim ako

dakujem fakt za rady, necham si to prejst hlavou a skusim si zostavit nejaky ten jedalnicek :)

odpovedam

ide o to, ze proteinovy sejk je prisun rychlych bielkovin. vajecne bielka a mliecne vyrobky ako tvaroh a cottage maju pomale bielkoviny. osobne ich jedavam skor na veceru. tak si to aspon vymen, ze ranajky si daj doma a sejk si vezmi do skoly. Ide proste o to, aby si mala v den, ked cvicis, 100-120g bielkovin. sejk je super prave na to, ze ti doplna bielkovinovy deficit. Ale ako pisem, najdi to, co vyhovuje tebe. sejk si mozes dat aj na noc, hoci na noc sa skor jedavaju vyssie spominane pomale bielkoviny. a aky ides objednavat protein? najlepsi je srvatkovy izolat.

nixiis

Ano, jasne, dakujem za odpoved..ja chodim vacsinou cvicit okolo 6tej, momentalne je mojim cielom schudnut kus (najma vnutorne stehna len skoda ze lokalne sa chudnut neda) a spevnit cele telo

tu stravu budem este kus musiet zmenit, posledne si pridavam viac bielkovin, cottage, tvaroh a proteinovy napoj, uz cakam kedy s priatelom objedname novy, pretoze momentalne co mam mi velmi nechuti :)

kedysi som jedavala aj mozarellu, tak asi zaradim opat aj to

akurat keby si ja dam prve jedlo proteinovy sejk, tak s druhym by som mala problem, pretoze chodim do skoly a tam si varit prazenicu neviem, preto to riesim vacsinou s cottage a knackbrotom a s paradajkami..pripadne tie jogurty..

odpovedam

Tak skus ten fullbody, kec chces. Pokial nejdes vyslovene do hmoty, tak skus. Ale inak to vycerpava davat naraz cele telo. ale treningy by sa po case mali menit, uvidis sama, co ti bude vyhovovat. Ja som nedavno mala trening pre pokrocilych kulturistov - cvicenie 6x do tyzdna bez kardia a to bolo riadne dolamavanie sa. ale motivujuce :-) proste hladaj, co vyhovuje tebe.

Ja jedavam tak, ze prve "jedlo" je proteinovy sejk, druhe je tiez bielkovinove (vacsinou omeleta so zeleninou). Tretie jedlo ovocne - momentalne nizkosacharidove citrusy a lesne plody. Nasleduje trening, po nom bielkovinove jedlo (ryby, maso) + trochu ryze/zemiakov a vela zeleniny. Na olovrant orechy, na veceru opat bielkoviny so zeleninou alebo len samostatne bielkoviny (tvaroh, cottage cheese, zakysane mlieko, ryby, omeleta, prazenica).

Nemam nejaky velmi specialny jedalnicek. V podstate vidis, ze mam stravu postavenu na bielkovinach. Sacharidy mam len na desiatu a trochu na obed. Ak to s bielkovinami nevykryvas, daj si proteinovy sejk. Idealne je aj nim zacinat den a potom si ho dat ihned po treningu. Neviem, ci ti moja odpoved stacila, ale pokojne sa pytaj. Ale opat dodavam, to je to, co vyhovuje mne.

Obilniny jedavam raritne, teda ani vlocky. Zabranuju vstrebavaniu zivin, no zaroven nie je uplne dobre sa ich vzdat navzdy. Dat si obcas, nie kazdy den.

nixiis

ok tak s tym kardiom dam na tvoju radu..a co sa tyka stravy, vies aj nejak konkretnejsie potraviny napisat a tak? dala som si dnes vecer kus tvarohu

ano vo fullbody treningoch ide o to, predtym som cvicila osobitne, ale teraz pomaly prechadzam na toto, chcem to skusit takto a uvidim co to da, pretoze posledne dost stagnujem, co sa tyka chudnutia a tak

tu stravu by som bola rada keby mi teda blizsie popises, pretoze stym mam velky problem a viac menej neviem co teda mam jest a co nie, viem ze malo sacharidov a najma teda bielkoviny, ale to je velakrat dost vseobecne delenie. napr, co potom na ranajky, ked vlocky alebo musli s jogurtom nie? alebo ovocie kedy? je tam dost sacharidov, no pocula som ze na ranajky, resp. doobedu to dobre nie je lebo to spomali metabolizmus no a zas po nejakej 15tej hodine uz tiez nie

celkom mam uz z toho celeho zmatok, prilis vela informacii ide ku mne poslednu dobu, ale vsetko skor take vseobecne a ja ako dost velky laik tomu velakrat az tak nerozumiem

odpovedam

no ved ano, na zaciatok na rozohriatie. Ale nepocula som nikdy o 15 minutovom kardiu na zaciatok, a to cvicim so sutaziacimi profesionalmi. 5 minut kardio, 10 minut rozcvicka na zahriatie svalu. Kardio na konci je kvoli odplaveniu kyseliny. ale ked si pravidelny cviciaci, nepotrebujes to. pripadne lepsiu sluzbu spravi strecing po cviceni. nikdy nie pred. Ty cvicis naraz cele telo v jeden den? Kolko dni pauzy mas potom do dalsieho cvicenia? Pre teba je aj tak klucova strava. Cvicenim svaly nerastu, je to len impulz k rastu. rast svalov prebieha vdaka strave a pocas spanku. Nizsie som ti napisala zopar principov stravovania. Tak vyskusaj. ale ak chces, aby si nestracala svalovu hmotu, v cviciaci den prijmi 2-2,5g bielkovin na 1 kg telesnej hmotnosti, v necviciaci den aspon 1g. no a obmedzit sacharidy, poobede ich uz nejedz vobec.

nixiis

Vacsinou kazdy kto cvici si na zaciatok treningu da tych 10-15 minut na rozohriatie kardio nevidim v tom nic zle, kazdy trener to dava, taktiez este niekedy aj na konci treningu aspon tych 5 min.

full body - na kazdu cast tela nieco...drepy 7 serii (5 pracovnych),vn. stehna, stahovanie kladky, hyperextenzie, na prsia s jednoruckami alebo na benchi, triceps a ked mam kardio den tak 15 min cardio - striedam rychlosti a potom par cvikov na brucho, potom zas kardio par minut, opat brucho a potom uz len karido

odpovedam

spytaj sa ich :-)
ti, s ktorymi cvicim ja, to nerobia. Ale baby fitnessky ano. Asi sa zbavuju tuku, hoci na ukor svalov. A neviem, co poznam ja kulturistov, kardio nerobia, dietuju. Takze mozno si to spajaju do jedneho treningu. Naozaj neviem, mozem sa spytat. Ale je hlupost si budovat svalstvo a nasledne si ho palit. na regeneraciu staci strecing, proteiny a spanok.