Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strach z (ne) moznosti pocat

Príspevok v téme: Strach z (ne) moznosti pocat
anicianka

Dobry den, som mlada zena, 22 rokov, o rok sa vydavam. Viem,ze partnerovi velmi zalezi na dietati,chcel by syna.ja samozrejme tiez chcem babo, ale gynekolog mi povedal, ze mam dvojrohu maternicu, a bude s tym problem. Chcela by som skusit pocat a mozno aj porodit este pred svadbou, aby som zistila,ci to bude mozne.. Aby potom nebolo zbytocne trapenie, ak by sme nemohli mat deti. No mam velmi konzervativnych rodicov, aj okolie,babky by ma uz rozniesli,aka som ku..a atd. Je to moj prvy priatel, lubime sa. Myslite, ze by som sa nemala toho bat, vydat sa, a raz sa mi podari mat babatko? mnohi sa prave kvoli tomu rozvadzaju, lebo po svadbe zistia, ze im to v posteli neklape... Alebo aspon ako zistim či jeho a moja krvna skupina pasuju,avy nebol s nicim problem neskor?

Liliana65

anicianka

už rozumiem :) tak skús ísť k inému, myslím, že kvôli tomuto sa oplatí, aspon budeš vedieť na čom si ... :)

chlapek

anicianka tvoj prispevok z vcera 20:12 ma dostal. Aka si ty len romanticka. Ty si pre neho schopna urobit cokolvek len ci aj on pre teba. Nebud az taka obetava. Myslim ze mas velmi ruzove okuliare na ociach. Vidim to tak ze sa tym materstvom az prilis zaoberas. Mozno aj preto budes mat problemy s otehnotnenim lebo sa velmi nato viazes co nieje az tak zdrave pre tvoju psychiku. Trosku sa dievca uvolni a nechaj veciam volny priebeh. Nelipni tak natom. Zi a nestresuj, pohoda, klidek. Svet nieje postaveny len na rodeni decak. Aby sa ti raz z toho nezrutil tvoj ruzovucky svet a skoncis na psychiatrii. To len tak aby sisa nad sebou trosku zamyslela.

anicianka

Povedal to mozno preto, ze predtym sme pozerali jeho hodnotenie na forach (toho gynekologa) a boli tam same negativne reakcie, zeny sa stazovali, ze ich vystrasil aj ked boli v poriadku, ze pouziva dvakrat jednorazove rukavice atd atd... V mieste odkial pochadzam siroko daleko niet ineho doktora, tak som ostala pri nom.

Sejla, ano je mozne, ze sa uz nebudem chciet vydat.

Liliana65

anicianka

on povedal, že "gynekológ nevie čo hovorí"??? veď práve on najviac vie o čom hovorí!!! pozor na to...

Sejla

Ale tebe o čo vlastne ide? Veď možno to otehotnenie bude trvať dlhšie, než u iných párov, možno rok, dva? A keď sa ti to dovtedy nepodarí, dáš mu kopačky aj keď on nebude chcieť?

anicianka

Ja som mu to povedala hned. Len on ma upokojil, ze ved gynekolog nevie, co hovori, a ze sa nemam bat, ved som zdrava ako ryba. a odvtedy sme sa o tom nerozpravali, on to berie trochu na lahku vahu.

poetka

Tak prečo sa s ním na tú tému otvorene neporozprávaš? Prečo to tajíš a vnútorne sa kvôli tomu trápiš - s podceňuješ sa. Konieckoncov problém otehotnieť nemusíš mať, ale prečo mu tajíš o svojom zdravotnom stave? Možno by ťa jeho postoj v dobrom prekvapil. A možno by sa cítil dotknutý tvojimi pohnútkami pre pokus otehotnieť pred svadbou - teda že máš obavy z možného rozpadu manželstva v prípade bezdetnosti a že si myslíš, že by sa s tebou bol pre to schopný rozviesť. Možno toto by ho zranilo viac ako to, že by ste prípadne nemali deti. Ak by sa ti nepodarilo otehotnieť pred svadbou, aj tak by si mu musela všetko povedať, keď by si sa nechcela vydávať a on by nevedel prečo. Prečo mu to nepovedať všetko hneď a úprimne?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strach z (ne) moznosti pocat - Fórum - ZDRAVIE.sk