Zlé trávenia

Príspevok v téme: Zlé trávenia
alis

Ahojte,
chcem sa podelit s problémom mojho zvláštneho trávenia. Ak by sa medzi Vami našiel niekto s podobným problémom, veľmi by mi pomohli rady...

Mávam to raz za mesiac až dva, najem sa normálne, nemusí to byt ani veľká porcia a začne ma boliet v oblasti žalúdka, veľká ťažoba, ako keby som tam mala kameň. Niekedy mi to začne ráno, inokedy večer... Dnes sa mi to spustilo poobede a až večer som sa donútila vyprázdnit žalúdok vyvrátením. V tom žalúdku mi stálo jedlo od raňajok, všetko a vobec nestrávené, ospravedlňujem sa za podrobnosti :-(

Inak mavám trávenie celkom v poriadku, nemám to vtedy keď sa viac najem alebo prejem...Proste neviem odsledovať čo je spúšťačom...

Rozmýšlala som ešte, či to nemože mať nejakú inú psychologickú/duševnú príčinu. Alebo či nejde o nejaké urieknutie na čo som nikdy neverila :D

Prosím, ak by ste mali niekto podobné ťažkosti, čo zvyknete robiť ? A z akých príčin to máte vy?

Ďakujem

Verrum

počuj, ja som to mala 2 - 3 dňnvé .. :) HYLAK, jesť len maslový chlieb a také niečo lahké, piť najmä horký čaj ... ja som mala tak pokazený žalúdok, že som si dala kúsok klobásy keď sme opekali, dokonca som si len 2 krát odkusla a už som nemohla... no, ale ked to trvá vyše 7 dní, chod k doktorovi!

redka

no mne to sposobilo ked som napriklad zjedla vela maku :D alebo vela cesnaku.. alebo neco olejovite... v piatok som zjedla po dlhom case vela chleba a zaludok to nezvladol... alebo neco kysle a olejovite... su to rozne kombinacie... na podporu travenia... minule som tu davala jeden link.... idem skusit najst,,,, a rng ti urcite napise pripravky...

redka

pytala som sa preto ze niektore kombinacie jedla mi tiez sposobia taky stav, ze mi prestane travit ale na tom co si jedla nevidim nic take divne :D ale ako pise RNG... mas asi malo kyseliny...

alis

Na ranajky som mala banan, potom v skole bagetku a caffe latte, na obed kuracie na nive a od tej kavy som uz pocitovala tazobu, potom som si dala zuvacku, preslo to a po obede koniec vsetko som dala von vecer :(

Co znamena otrava zaludku?
Len dodám, že v momente ako som sa vyvratila som bola absolutne fit.

RNG

Nestravene po hodinach znamena nedostatok kyselin a jedlo sa ti tam kazi, kvasi a hnije. Hnitie produkuje toxiny a mas otravu zaludka.
Takze vobec nemas dobre travenie, mas nedostatok kyselin mozno aj enzymov a iste neberies mikroblakniny a probiotika, ako velka vacsina ludi a potom mas samozrejme traviace problemy , zamorene telo a znizenu imunitu celkove