Ako dať zbaviť svojprávnosti vlastnú manželku?

Príspevok v téme: Ako dať zbaviť svojprávnosti vlastnú manželku?
Janino

Zobrali sme sa v roku 1988, odvtedy som gazoval ja,lebo ona neprinasala peniaze, bola v podnikani neustale v strate. Zobrala si uver 3.8 mil. , pracoval som v jej firme ale neplatila za mna odvopdy a úver nesplatila a ja som prisiel o rodicovsky rodinny dom. Ale situacia sa zmenila od roku 2010 dostavam dochodk (vdaka tomu ze mi ako podnikatelka neplatila 10 rokov socialne)192 euro a ona si nasla miesto opatrovatelky v Rakusku a prinasa mesacne 1500 euro. Od vtedy zacala spekulovat o rozchode a deti fanatizovala ze ju chcem zavrazdit a zobrat jej peniaze. Celé hodiny a dni maluje trojuholniky s blúdnymi cestickami. Byvali sme v prenajatom byte za 600 euro mesacne, ktory sa platil nieco z mojho dochodku ostatne z jej prijmu.
2 roky kula plan az vymyslela toto.
Vo februari 2013 si tajne prenajala byt a pocas mojej nepritomnosti sa aj s detmi tam prestahovala na mne nezname miesto.
Ja z mojho dochodku som nevladal platit stary byt, tak som sa ocitol na ulici.
Ma zjavnu poruchu osobnosti lebo trpi predstavou ze ju chcem zabit a preto sa odstahovala. Celé dva volne tyzdne maluje trojuholniky s bludiskom, cesticky ktoré nikam nevedú.
Nikdy v minulosti nevedela hospodarit s peniazmi a myslim si ze hlavna pricina je ta, ze potrebuje viac minut nez ma prijem. Pokial som mal kasu ja tak som peniaze udrzal na uzde.
Dve deti poberaju na rakuskej univerzite a 400 euro stipendium t.j. spolu 800 euro s jej prijomom 1500 euro je to spolu 2.300 euro.
Ked som dal na sud navrh na vyzivu manzela rok, neprisla na pojednavanie, teraz dala navrh na rozvod. Jej nesplateny uver sa bude delit medzi nou a mnou, jej ostane 2.300 euro, mne 192 euro dochodok. Stále navrava detom, ze ju chcem zabit, otravit, ze som ju nahanal nozom a podobne. Deti vždy veria matke nez otcovi.
Mam informacie od syna ze nevie vyjst ani s tymi 2.300 euro, lebo vela fajci a chodi po kaviarnach.
Kto si mysli, ze je tu dovod na zbavebnie svojpravnosti, kedze nemam ziadnu lekarsku spravu, nech mi poradi jako to urobit, ci je mozne podat z tychto dôvodov navrh na zbavenie svojpravnosti na sud aj bez lekarskej spravy. Som presvedceny ze není svojpravna, ktora matka by to urobila aby deti ostali bez otca a takto ich stvat proti mně. To není z mojho pohladu normalne.

karolinka122

ak su deti dospele,kedze su na univerzite, nic mu do opatery nezveria... so zbavenim svojpravnosti nepocitaj, toto nie su argumenty, minimalne 10% ludom takto ,,vyhrava,, poberu pozicky, lebo chcu vsetko mat ako male deti, nepremyslaju, z coho splatia, namiesto platenia najmov, hypotek peniaze prepiju, prefajcia, maju male deti a je im to fuk a nikto ich svojpravnosti nezbavi. Na zene ti zalezat nemusi, rozved sa, k detom si musis hladat cestu sam , ak su rozumne, daju si to vysvetlit. Na druhej strane, je toto len tvoje vyhlasenie , nevieme, co si zac a tazko ju sudit, co medzi vami bolo, ci nemas aj ty podiel na jej spravani...

Boris11111

Nie som v tomto odborník, ale myslím si, že toto na zbavenie svojprávnosti stačiť nebude.Na tvojom mieste by som súhlasil s rozvodom a na súde by som použil vyššie uvedené argumenty aby mi zverili deti do starostlivosti.