Je CocaCola naozaj taká škodlivá?

Príspevok v téme: Je CocaCola naozaj taká škodlivá?
Boris11111

Zdravím.Chcem sa Vás opýtať.Je CocaCola naozaj až taká škodlivá, ako sa o nej vsade píše alebo tieto správy niekto šíri zámerne, aby tomúto nápoju poškodil dobré meno?Ja vypijem za deň 1 až 2 dvojlitrové fľaše tohto nápoja a nič mi nie je.A pijem ju už okolo 20 rokov od 15-tich.Viem, že je tam kofein, farbivá a nejaké tie sladidlá, ale že by bola až taká škodlivá ako sa o nej hovorí a píše, sa mi nechce veriť...

0vecka

2 Boris11111 ak sa xces zbavit jednej zavislosti tak by som skoncil s fajcenim na tvojom mieste... ta kola je fakt iba ceresnicka na torte...

Boris11111

Diky za názory.Snaď sa dožijem aspoň 50-tky, kedže si ľúbim vypiť aj alkohol a pravidelne fajčím.Myslem som, že aspoň jedna závislosť je ako tak neškodná..

0vecka

nenasiel som na nete nic takeho... akoze mysli len na to ze je tam cukor a je to kyselina takze na zuby to nebude bohvie ako zdrave (ani jablkovy dzus nieje dobry na zuby) ak vypijes pocas dna aj nieco ine (napr vodu) tak sa nemusis nejako bat, akoze samozrejme to nieje zdrave mozno mas o par percent vyssie pravdepodobnosti na nejake choroby ale s fajcenim sa to fakt ze neda porovnat

Prezyvka55

Nie je to az take skodlive, su to len konspiracne dristy, samozrejme kofein a cukor vo vysokych davkach telu neprospieva ale urcite ta to nezabije.

888

Jasne ze skodi
obsahuje vela sladidiel a cukrov a zda sa mi ze aj benzoan sodny co ti na zdravi urcite neprida a kyselinu fosforecnu ktora odvapnuje kosti.
Skodlivost na tvojom zdravi sa neprejavi hned ale az postupne po niekolkych rokov. Zacne to bezvyznamnymi zdrav. tazkostami a celkom nenapadne pretoze si budes mysliet ze to suvisi s tym ze starnes. Tak ako fajciari, navonok v mladom veku sa zdaju byt ako zdravi jedinci, sportuju a bavia sa ale ich telo im to po desiatkach rokov zrata a tiez nenapadne a pomaly. Cim skor zacne clovek pit cocacolu tym rychlejsie sa unho zdrav. tazkosti objavia.

jjkaz

niekto tiez fajci krabicku denne 5 rokov a zije, vsetko vam raz moze telo zratat ale aj nemusi, mal som napr kolegu v praci co kazdy den pil 0,5 energetak niekedy aj dva plus cigarety, v 35 mal prvy infarkt

0vecka

nieje to pravda ako vidis pijes to v relativne velkych davkach uz 5 rokov a este zijes... zase mysli na to ze davas do seba vela cukru a skus po googlit asi to nebude ani dobre na zuby...

jjkaz

no mas slusnu zavislost, nejdem mudrovat ale podla mna nic sa nema prehanat, ja mam colu rad ale max 0,5 litra za tyzden