Dostala som mykózu a priateľ ma obvinil z nevery

Bubliii

Tvoj ex je slušne povedané debil - stačí si otvoriť net a hneď by videl, že mykóza vzniká z mnohých dôvodov. takže nemáš za čím ľutovať. Píšeš, že to máš chronické. Čo je chronické? Týždne, mesiace? Bola si na gynekológii? Nie vždy zaberie Canesten z lekárne.. Brala si ešte nejaké lieky? U mňa pomohli ATB(od gynekológa), vysadiť sladké (čím viac sladkého ješ, tým je to pre kvasinky lepšie prostredie), ďalej probiotiká, cielené zlepšenie imunity a ešte dva roky po tom som dodržiavala prevenciu.. napr. v lete, som dostala mykózu lebo som na kupku sedela v mokrých plavkách :/ takže aj to, že hneď sa prezliecť do suchého a na večer som si dala tabletku Gynolact (slúži na liečbu mykóz aj na prevenciu)

Maoam

tak nech si priatel pekne nastuduje nieco o mykotickych infekciach a moznostiach ich vzniku a persistencie, ked je taky macher...

zjavne nema o tom ziadne alebo uplne skreslene info

P.S. beries horm. antikoncepciu? si diabeticka? brala si v poslednej dobe alebo opakovane antibiotika? bol vzdy lieceny AJ partner, ci iba ty? sex bol s prezervativom alebo bez?

najskor sa jedna o ping-pongovu infekciu a preliecit treba oboch, ak ide o najcastejsie sa vyskytujucu sa C. albicans, tak staci mikrobialna nerovnovaha, menstruacia, horm. antikoncepcia ci oslabenie organizmu, branie antibiotik a kvasinky sa premnozia jedna radost