Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Schizofrénia - život - liečba - ten najbližší človek

Príspevok v téme: Schizofrénia - život - liečba - ten najbližší človek
.kLm.

Dobrý den,
rada by som poprosila osôbky, ktoré majú s týmto ochorením skúsenosť, či už vlastnú alebo trpí touto chorobou niekto z vašich blízkych, podeľte sa o to ako zvládate ochorenie, čo vám pomáha, aké príznaky pocitujete, čo pomáha, prípadne ak ide o najbližšiu osobu, ako to zvládate, zlepšuje sa to? akú liečbu majú predpísanú vaši blízki.
Mamka trpí už desiaty rok schizofréniou, bolo aj je to veľmi ťažké. Veľmi ju ľúbime.
Momentálne ide na elektro-výboje. Tabletky už nemajú taký účinok ako kedysi..Veľmi sa bojíme. Má s tým niekto s skúsenosť..
dakujem

venusa

Ahoj,

na shizofreniu sa liecim uz treti rok. Vstriedala som kvanta liekov az kym som nedospela do stadia ked mi uz ich ucinky nestacili. Potom som absolvovala elektrosoky a velmi mi to pomohlo. Vobec to nie je neprijemne, len po prebudeni po narkoze obcas byvaju bolesti hlavy, ktore bud prestanu same alebo si staci dat nejaky liek.

Ja osobne sa s ochorenim neviem zmierit, je boj na dlhe trate aby sa clovek s nejakou psychickou chorobou vyrovnal. Su to neustale uzkosti, naklonene vnimanie sveta, veci o ktorych som presvecena ale okolie to nevnima tak ako ja. Ja mam aj zvukove hlaucinacie a vtedy je to najtazsie. Ydravy clovek nikdy nepochopi choreho uplne, opisat co sa s tebou deje je neuveritelne tazke a ziadne slova nedokazu vyjadrit aky boj sam so sebou zvadzas.

Ja mam chvalabohu priatelov a rodinu, ktori ma velmi podporuju a pomahaju mi ked mi je najhorsie ale je tiez bezne, ze ludia s dusevnou chorobou velmi nevyhladavaju spolocnost.

Zakladom je pri chorom stat v dobrom aj v zlom a hlavne nedovolit aby prepadol sebalutosti a uplne nerezignoval.

citrusar11

Staci, ak ma clovek viac stresu ako treba a moze dostat schizofreniu alebo psychozu.
Ja som si dal spravit vysetrenie u klinickeho psychologa za 50 eur a ten mi povedal, ze mam uzkostno-depresivnu poruchu. Testovala ma pri tom cely den.
Co doktor, to ina diagnoza...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Schizofrénia - život - liečba - ten najbližší človek - Fórum - ZDRAVIE.sk