Ako zaspať

Príspevok v téme: Ako zaspať
vktn36

Zdravím vás
Som zvyknutý chodiť spať niekedy okolo 23:00. Mám skúsenosť že kedy som išiel spať aj o 20:00 tak nezaspím skôr ako o jedenástej, ba je to ešte horšie lebo potom mám panický strach z toho že budem hore až do rána a zaspávam až niekedy po polnoci. Avšak na budúci týžden budem musieť jeden deň vstať ráno okolo 04:00 hod, a potom byť v plnom nasadení celý deň až takmer do druhého rána čo znamená, že by som chcel tú noc pred tým ísť skôr spať, čaká maj aj stres z tažkej úlohy a bojím sa že zasa nezaspím skôr ako o polnoci čo by boli cca 4 hodiny spánku a potom byť celý deň v plnom nasadení až neskoro do noci........... Vie mi niekto poradiť ako zaspať skôr ako som zvyknutý? Príp nejaký liek na spanie alebo?........ A zároveň ako na druhý deň vydržať čo najdlhšie až do neskorej noci bdelý?........

nespavec

idem s radou asi neskoro ale nikdy nie je dobre davat si hypnotika vecer pred tazkym dnom...mam to overene. hypnotika ti sice zarucia perfektny spanok ale na druhy den si vytrety spomaleny a boli ta hlava niekedy. takze... ja osobne mam najradsej silny caj z lubovnika bodkovaneho cca hodinu pred spanim pol litra. no a samozrejme kazdy den enjaky ten pohyb.

jacob123

Tak najprv si vypni Caps Lock ;) a potom píš a len tak mimochodom...väčšina ľudí vstáva skôr ako o siedmej...niektorí o 6-7 už majú byť v robote, takže táto rada je nanič. Ja mám tiež problém zaspať a tak robím to čo raz bolo v novinách...počítam si dýchanie...napočítam asi tak do 50 a potom ma ráno zobudí budík :)

ANDREGRAUND

CAUKI VSETCI ..PODLA MNA TREBA SKORO STAVAT DAJME TOMU OKOLO 7HOD, A UVIDITE ZE BUDETE MOCT SPINKAT...A KED UZ TATO METODA NEBUDE POMAHAT TAK SA PORADIT S LEKAROM...

vitavi

Rozdeľ si stravu tak, aby si v druhej polovici dňa jedol len ukľudňujúcu potravu. To sú obilniny, najlepšie je pšeno alebo ryža natural. Doplň koreňovou zeleninou tepelne upravenou, príp. kúsok ryby a lyžička kvasenej kapusty a nepi priveľa.
V prvej polovici dňa jedz zeleninové jedlá a k nim kaše alebo cestoviny, placky a pod. Úplne vylúč aromatické a povzbudzujúce, energetické jedlá a ovocie, jedlá a lieky, ktoré obsahujú chémiu a cukor. Nepi a nejedz nič studené a chladené, hlavne večer.

RNG

Na spanok ti telo musi vylucit hormon melatonin. Ten sa cez den pri silnom svetle vyraba zo serotoninu a vyluci sa v uplnej tme.Takze sa postaraj o to slnko alebo silne svetlo cez den a uplnu tnu a ticho v noci. Ak to nestaci, mozes brat docasne hormon melatonim, co dnes predavaju rozni vyrobcovia potravinovych doplnkov
Nezabudni, ze po zobrati melatoninoveho doplnku musis mat aspon 8 hodin neruseny spanok, inac mas bolenie hlavy, kde telo ma este hladinu utisovadla, melatoninu, ale uz pumpuje na energiu a bdelost adrenalin a cortizol.

natulinkahhh

Aj mne sa to strašne vela krát stáva nepoteraj pred tým televízor.Zavry oči a skús byť na jednom mieste

storyuvelist

Aj mne sa to stáva ostatný spia a ja oči ako na stopkách. Dám jednoduchú radu: zavri oči, neotvor ich,a nevnimaj. Zaspíš

storyuvelist

Aj mne sa to stáva ostatný spia a ja oči ako na stopkách. Dám jednoduchú radu: zavri oči, neotvor ich,a nevnimaj. Zaspíš

m8cr6

den pred tým chod pred večerom do posilovne, vydaj zo seba čo sa dá. ked sa vrátiš, bud chvílu v klude potom si daj si teplú vanu a čo ja viem tak 3-4 dcl vína a uvidíš..k posteli sa doplazíš a budeš spať jak dudek, mne sa to už párkrát omylom podarilo :)